iPhone yakınlık sensörü tamiri, ön kamera sensörü problemi ve değişimi

iPhone yakınlık sensörü tamiri, ön kamera sensörü problemi ve değişimi gibi konularda siz müştekilerine hızlı çözümler sunan firmamız sayesinde siz de yaşadığınız sensör sorunlarından kurtulabilirsiniz. iPhone telefonlarda yakınlık sensörü ekranın hemen üst kısmında yer alır ve konuşma sırasında telefon yüze yaklaştırıldığı anda ekranın kararmasını sağlar. Ayrıca telefonun bulunduğu ortama göre ekran parlaklığını da yine bu sensör ayarlar. Ancak iphone yakınlık sensörü çalışmıyor şeklinde bir sorunla karşılaşılması halinde bu işlevler yerine getirilmez ve ortaya çıkan bu durum telefonun kullanımı açısından çeşitli zorluklar meydana getirebilir.

iPhone yakınlık sensörü tamiri, ön kamera sensörü problemi ve değişimi genelde telefon servisleri tarafından yapılır. Öncelikle sensörün hangi nedenlere bağlı olarak hata verdiği incelenir ve tamir mümkünse tamir yoluna gidilir. Ancak tamirin mümkün olmadığı durumlarda ise değişim yapılır. Tabi öncelikle iphone yakınlık sensörü test işlemlerinden geçer ve bazı konularda test edilir. Hiçbir şekilde çalışmıyor ise son çare olarak değişim yapılması zorunlu hale gelir. Sensör arızalarında donanım kaynaklı sorunlarda kullanıcıların kendi imkanları doğrultusunda yapabilecekleri çok fazla bir şey yoktur.

iPhone Yakınlık Sensörü ya da Ön Kamera Sensörü Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone telefonlarda yer alan yakınlık ya da ön kamera sensöründe arızaların meydana gelmesinin çeşitli nedenleri olabilir. Bunlar arasında ilk olarak karşımıza sensörün önüne toz gelmesi ya da kirlenmesi çıkar. Ayrıca telefonlarda kullanılan ekran koruyucu ya da kılıflar da yine sensörün çalışmasını engelleyebilir. Tabi yakınlık sensörü konusunda sorun sadece çalışmadığı anlarda meydana gelmez. Bazen iphone yakınlık sensörü sürekli çalışıyor şeklinde sorunlar da ön palan çıkabilir. Böyle bir durumda ise profesyonel bir yardım alınması gerekebilir. Aynı şekilde donanımsal sorunlar için de yine alanında uzman bir teknik servis ile görüşmek ve telefonun incelenmesini sağlamak önemlidir. iPhone telefonlardaki yakınlık ve ön kamera sensörü değişimleri ise genel olarak aşağıdaki gibi karşımıza çıkar;

  • iPhone telefonlarda yakınlık ya da ön kamera sensörü değişim süresi ortalama 45 dakika kadar sürer.
  • Ayrıca telefonların içerisinde yer alan bilgiler asla silinmez ve değişim sırasında telefonlar sıfırlanmaz.
  • Değişim yapan teknik servisler parça ve işçilik garantisi ile hizmet verir ve değişim sonrası yaşanacak sorunlara karşı müşterileri güvence altına alır.
  • Bunların yanı sıra değişim isteğe bağlı olarak müşterinin gözleri önünde yapılabilir.
  • Kargo gönderimi ile yakınlık ve ön kamera sensörü değişimi yaptırmak mümkündür. Bu değişim ortalama 3 iş günü kadar zaman alır.
  • Diğer yandan değişim işlemleri telefonlarda herhangi bir sorun yaşanmaması adına alanında uzman teknisyenler tarafından yapılır.

iPhone Uyandırmak için Kaldır Özelliği Çalışmıyor

iPhone telefonlarda yer alan sensörler aynı zamanda uyandırmak için kaldır özeliğinin de aktif olmasında etkilidir. Yakınlık sensörünün çalışmaması halinde uyandırmak için kaldır özelliği de çalışmayabilir. Uyandırmak için kaldır özelliği telefonun kullanıcı tarafından ele alınması ile ekranın açılması işlevini görür. Bu şekilde kullanıcılar gelen bildirimlerine göz atabilir ve isterlerse direkt olarak kamera moduna geçebilir. Ayrıca uyandırmak için kaldır özelliğini isteğe bağlı olarak açmak ya da kapatmak mümkündür. Bunun için Ayarlar > Ekran ve Parlaklık menüsüne gidilmesi yeterli olur.

iPhone Yakınlık ve Ön Kamera Sensörü Tamiri İçin En Doğru Adres

Telefon tamir ve onarımında sektörün önemli isimlerinden biri olarak hizmet veren firmamız, siz müşterilerine hızlı ve güvenilir çözümler ile yardımcı olur. iPhone telefonlarınızda ortaya çıkan yakınlık sensörü ya da ön kamera sensörü problemlerinde firmamız, alanında uzman personel kadrosu ile sizlere yardımcı olur. Öncelikle sensörler üzerinde detaylı bir inceleme yapılır ve eğer tamir edilerek çözülebilecek bir durum varsa değişim yapılmadan sensörler tamir edilir. Son sistem ekipman ve donanımlar ile hizmet verilen firmamızda telefonlarınız hiçbir şekilde zara görmez ve tüm işlemler sizlerin gözleri önünde yapılır. Ayrıca parça ve işçilik garantili hizmetler sunan firmamız, sizleri güvene altına alara tamir ve onarım hizmetleri verir. Eğer siz de uygun fiyat aralıkları ile iPhone telefonlarınızda oluşan sorunları gidermek istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçin ve en kısa sürede sizlere yardımcı olalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi