Akıllı Cep Telefonu Yere Düştü Açılmıyor Ne Yapmalıyım?

Akıllı cep telefonu yere düştü açılmıyor ne yapmalıyım? gibi bir soru ile karşı karşıya kaldığınızda ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, sizlere bu konuda birtakım bilgiler vermek isteriz. Akıllı telefonlar genel yapıları itibari ile oldukça hassas cihazlardır. Herhangi bir şekilde yere düşmeleri ya da darbe almaları sonucu yazılımsal ya da donanımsal sorunlar ile karşılaşabilir. Ayrıca kullanıcıların bu tür durumlar karşısında ne yapmaları gerektiğini de tam olarak bilmediklerini söylemek mümkündür. Çünkü telefon yere düştü ekranı açılmıyor şeklinde şikayet eden bir kullanıcı, akıllı telefonunda oldukça farklı sorunlar ile yüz yüze gelebilmektedir. Bazen telefon açılmıyor gibi gözükür, ancak ses geldiği anlaşılır. Ya da telefon düştükten sonra tekrar şarj olmayabilir. Bunların her biri düşen telefonların ortaya çıkardığı sorunlar arasında yer alır.

Akıllı cep telefonu yere düştü açılmıyor ne yapmalıyım? sorusu için net bir cevap vermek gerekirse öncelikle sorunun tam olarak ne olduğunun anlaşılmaya çalışılması bu konuda etkili olacaktır. Çünkü akıllı telefon yere düştükten sonra ortaya çıkan sorunun tespit edilmesinin ardından çözüm üretmek mümkün olur. Telefon düştü ekran siyah ise burada ön plana çıkan arızalı donanım ekran olabilir. Bu yüzden ilk olarak yapılması gereken ekran üzerinde bazı incelemeler yapmak ve bunun ardından çözüm yollarına başvurmaktır. Bunun yanında telefonda farklı arızaların da meydana gelmesi mümkündür. Bu tür durumlarda yapılması gereken bir an önce telefonda nasıl bir sorun meydana geldiğini anlamak olur.

Akıllı Cep Telefonu Yere Düştü Açılmıyor Nedeni Nedir?

Eğer akıllı bir telefon yere düşükten sonra tekrar açılmıyorsa bunun çeşitli nedenleri olabilir. Ancak ilk olarak akla gelen donanımsal bir sorundur. Yani telefonun anakartına bağlı bir donanımın hasar görmesi telefonun açılmasını engelliyor olabilir. Bunun yanında ekran problemleri de yine telefon açılsa bile ekranda herhangi bir şey gözükmediği için telefonun açılmadığı hissini verebilir. Hatta bazı durumlarda kullanıcıların telefon yere düştü ses var görüntü yok ne yapmalıyım? şeklinde şikayetler ile ön plana çıktığını görmek bile mümkündür. Bu yüzden yere düşen telefonda ilk olarak akla gelen ekranda bir sorun olduğudur. Böyle bir durumda ise yapılması gereken ekran değişimidir. Peki, akıllı telefonlarda ekran değişimi nasıl yapılır? daha yakından bakalım.

  • Ekran değişimleri genel olarak 30 dakika ile 2 saat arasında değişen aralıklarda gerçekleştirilir.
  • Teknik servislerde ekran değişimleri çoğunlukla konusunda uzman teknisyenler ile yapılır.
  • Ayrıca parça ve işçilik garantili hizmetler verilir.
  • Ekran değişimi sırasında telefon içindeki bilgiler asla silinmez ve bunun yanında telefonun diğer donanımları hiçbir şekilde zarar görmez.
  • Kargo gönderim hizmeti ile ekran değişimi yaptırmak mümkündür.
  • Bunların yanı sıra akıllı telefonların ekran değişimlerinde her zaman son sistem ekipman ve donanımlar kullanılır.

Eğer ekran değişimi ile sorun çözülüyorsa bu konuda dikkat edilmesi gereken telefonun alanında uzman bir servise götürülmesi olmaktadır. Çünkü ekran değişimi hizmetleri genel olarak hassas bir çalışma süreci gerektirir. Bunun yanında işlemlerin uzman ve deneyimli teknisyenler tarafından yapılmasında fayda vardır. Ayrıca ekran değişimi yapılırken telefon içindeki verilerin hiçbir şekilde silinmemesi de kullanıcılar için oldukça önemlidir. Bu yüzden değişim yaparken telefon bilgilerini güvenliğine dikkat edilmesi gerekir.

Akıllı Cep Telefonu Yere Düştü Açılmıyor Sorunu İçin Hızlı Çözümler

Eğer siz de telefonunuz herhangi bir şekilde yere düşürdüyseniz ve telefonunuz bir daha açılmadıysa hemen bizimle iletişime geçin ve sizlere profesyonel çözümlerimiz ile yardımcı olalım. Alanında uzman kadrosu ile siz müşterilerine hizmet veren firmamız, aynı zamanda telefonlarda meydana gelen tüm arızaların giderilmesinde oldukça etkili bir konumda yer alır. Sektörün önde gelen firmalarından biri olarak müşteri memnuniyetinin her zaman öncelikli koşul olduğunu ve sizlere bu doğrultuda hizmet verdiğimizi belirtmek isteriz. Bunların yanı sıra parça ve işçilik garantili hizmetleri ile daha kaliteli bir hizmet sunmaya çalışan firmamız sayesinde akıllı telefonlarınızda yaşadığınız tüm sorunları kısa süre içerisinde ortadan kaldırabilirsiniz. Akıllı telefonlarda yapılan tüm çalışmalarda uygun fiyat aralıkları ile hizmet verdiğimiz veren firmamız ile sizde bir an önce iletişime geçin ve hızlı çözümlerimizden yararlanma şansını elde edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi