Akıllı Telefondan Karşıya Ses Gitmiyor Sorunu ve Çözümü

Akıllı telefondan karşıya ses gitmiyor sorunu ve çözümü konusunda sizlere detaylı bilgiler vereceğimiz ve aynı zamanda sizinle çözüm arayacağımız ses problemi, son zamanlarda pek çok akıllı telefon kullanıcısı tarafından dile getirilmektedir. Bunun yanında telefonda karşı tarafa ses az gidiyor gibi farklı şikayetler de yine akıllı telefon kullanıcılarının yaşadığı sorunlar arasında yer almaktadır. Akıllı telefonlarda ses problemini çözmek için ilk olarak yapılması gereken nedenleri öğrenmektir. Çünkü çözüm yolları nedenlere bağlı olarak geliştirilir ve bu yüzden nedenleri bilerek çeşitli çözüm yolları denenebilir.

Akıllı telefondan karşıya ses gitmiyor sorunu ve çözümü için ilk olarak kullanılan telefonun dışında karşı tarafta bir sorun olacağından şüphelenerek işe başlamak yerinde olacaktır. Çünkü sorun bazen karşı taraftan kaynaklanabilir ve farklı bir numarayı arayarak durumdan emin olmak gerekir. Eğer sorun devam ediyorsa muhtemelen akıllı telefonunuzun mikrofonunda bir sorun mevcuttur ve yaşanan sorunun nedenleri arasında ilk olarak karşımıza tozlanma çıkar. Sürekli pantolon ceplerinde taşınan akıllı telefonlar, giriş ve çıkış bağlantılarından sık sık tozlanma nedeni ile sorun yaşar. Akıllı telefonlarda ise mikrofon alt kısımda olduğu için sık sık toz girişi olması ve akabinde ses sorunu yaşatması olağandır.

Akıllı Telefondan Karşıya Ses Gitmiyor Nasıl Çözülür?

Akıllı telefonlarda ses karşıya gitmiyorsa kontrol etmeniz gereken bazı bölümler vardır. Telefonda gereken bölümleri kontrol ederek ses probleminin önüne geçebilir ve bu şekilde telefonunuzu sağlıklı bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Şimdi telefondan ses gelmiyor ve gitmiyor gibi sorunlar karşında neler yapmanız gerekir? daha yakından bakalım ve sizlere bu konuda çözüm yolları sunmaya çalışalım.

  • Öncelikle yapmanız gereken mikrofonda tozlanma meydana gelip gelmediğini kontrol etmektir. Çünkü ceplerde taşınan akıllı telefonlar çeşitli nedenlere bağlı olarak tozlanmalarla karşı karşıya kalabilmekte ve bu tozlarda mikrofonu tıkayabilmektedir.
  • Bunun yanında Android telefonlarda parazit giderme özelliğinin aktif olması da ses problemlerine neden olabilir. Bu nedenle yapılması gereken parazit giderici özelliği kapatılması yani pasif duruma getirilmesi olmaktadır.
  • Diğer yandan telefonu fabrika ayarlarına döndürerek sorunu çözmeyi deneyin. Telefonun fabrika ayarlarına döndürülmesi ses problemini çözebilir.
  • Telefonda güncellemeleri kontrol edin ve eğer son güncellemeyi yapmadıysanız, bir an önce yapın.
  • Telefon ayarlarını sıfırlayın ve bunun ardından çağrı yaparak sesi kontrol edin.
  • Ayrıca donanımsal kaynaklı sorunlar da aynı şekilde mikrofonda bir sorun olduğunu gösterir ve böyle durumlarda karşı tarafa ses gitmez. Böyle bir durumda yapılması gereken mikrofonun değiştirilmesi olmaktadır.

Yukarıda yer alan çözüm yollarını denemenize rağmen hala ses karşı tarafa gitmiyorsa ve çağrı sırasında karşı taraf ile iletişime geçemiyorsanız, son çare arızalı olan mikrofonun değiştirilmesidir. Donanım kaynaklı problemlerde yazılımsal çözümler işe yaramaz ve bu nedenle arızalanan parçanın değiştirilmesi gerekir. Mikrofon arızalarında da aynı durum söz konusudur ve mikrofonun değiştirilmesi zorunlu hale gelir.

Akıllı Telefonlarda Mikrofon Arızaları Garantiye Girer Mi?

Akıllı telefonların mikrofonlarında yaşanan arızalar kullanıcı kaynaklı olmadığı sürece garanti kapsamında değerlendirilir. Bu nedenle eğer mikrofon sizden kaynaklı bir şekilde arıza yapmadıysa telefonu satın aldığınız yere götürerek garanti kapsamında ücretsiz bir şekilde tamir ettirebilirsiniz. Ancak sizden kaynaklı durumlarda parça değişimi ücretli bir şekilde yapılır ve sorun garanti kapsamında değerlendirilmez. Böyle bir durumda tamirden önce gerekli kontroller yapılır ve mikrofonda meydana gelen arızanın sizden olduğu anlaşılırsa garantili hizmet almanız mümkün değildir. Tabi bunun yanında mikrofon değişimi piyasa koşullarına göre ücretlendirilerek size yansıtılır.

Akıllı Telefonda Ses Problemlerinde Hızlı ve Güvenilir Hizmet

Eğer siz de akıllı telefonlarınızın mikrofonlarında sıkıntı yaşıyorsanız ve her şeyi denemenize rağmen sorun düzelmediyse bunun nedeni donanımsal kaynaklı bir problem olabilir. Donanım kaynaklı problemleriniz için sektörde öne çıkan telefon servislerinden biri olan firmamızı tercih edebilir ve mikrofon arızalarınızı kısa zaman içerisinde giderebilirsiniz. Alanında uzman personel kadrosu ve kaliteli hizmet anlayışı ile sizlere hizmet veren firmamız, aynı zamanda işçilik ve parça garantili hizmet sunar. Hızlı ve güvenilir bir hizmetin en doğru adresi için hemen bizimle iletişime geçin ve uygun fiyatlı hizmetlerimizden yararlanın.

  • Bizimle iletişim Kurmak için 0552 356 72 72 arayınız.
  • Diğer Modeller ve Tamir hizmetleri için Burayı Tıklayın
  • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi