Akıllı Telefonlarda Ekranda Titreme Sorunu

Akıllı Telefonlarda Ekranda Titreme Sorunu; Akıllı telefon kullanıcılarının yaşadığı ekran problemlerinden biri de ekranda ya da ekran ışığında titreme sorunudur. Bazı durumlarda telefon kendi kendine titremeye başlar ve bunun yanında dalgalı olacak şekilde ekranın üst kısmından alt kısmına doğru bir çizgi kayması olur. Bu ve benzeri sorunlar karşısında çeşitli nedenlerde şüphelenmek mümkündür. Ayrıca yaşanan sorun hem donanım hem de yazılım kaynaklı olabilir. Bu nedenle telefon ekran titreme sorunu çözümü için çeşitli yollar denemek ve ekran titremesini ortadan kaldırmak mümkün olabilir.

Akıllı telefonlarda ekranda titreme sorunu yazılım kaynaklı olması halinde birtakım çözüm yöntemlerinden bahsetmek mümkün olabilir. Bu yazımızda sizlere yazılım kaynaklı ekran titreme sorunlarının nedenleri ve çözümleri konusunda yardımcı olacak ve sorunu gidermeniz konusunda birtakım çözüm yöntemleri sunacağız. Siz de bu çözüm yöntemleri ile yaşadığınız ekran titreme sorunlarının üstesinden gelebilir ve telefonlarınızı eskisi gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Akıllı Telefonlarda Ekranda Titreme Neden Olur?

Akıllı telefon ekranlarında titreme sorununu kendi imkanlarınız ile uygulayacağınız bazı yöntemler ile çözüme kavuşturabilirsiniz. Bunun için öncelikle nedenleri tam olarak bilmek ve bu nedenlere bağlı olarak çözüm yolları üretmek mümkün olabilir. Şimdi öncelikle akıllı telefon ekranlarında titreme sorunu hangi nedenlere bağlı olarak kaynaklanır? bunlara bakalım.

 • Akıllı telefonlarda otomatik aydınlatma özelliği ekran titremesine neden olabilir.
 • Telefona kurulan herhangi bir uygulama ekranda titreme ya da kararma meydana getirebilir.
 • Batarya kaynaklı problemler de sık sık ekran titremesine yol açan nedenler arasında karşımıza çıkar.
 • Telefonun işletim sisteminden kaynaklı problemler ekranda titreme oluşturabilir.
 • Diğer yandan telefonu güç tasarrufu modunda kullanmak ekran titremesi yaratabilir.
 • Ekranın herhangi bir şekilde darbe alması da yine ekranda titreme meydana gelmesine neden olabilir.

Yukarıda yer alan nedenler akıllı telefon ekranlarında zaman zaman ekran titreme sorunu meydana getirebilir. Hatta kullanıcıların bu tür durumlarda telefon ekran yanıp sönüyor açılmıyor gibi şikayetler ile ön plana çıktığı çoğu zaman görülmektedir. Donanım kaynaklı olmadığı sürece her akıllı telefon kullanıcısı ekranda titreme problemlerine çeşitli çözüm yöntemleri ile müdahale edebilir. Bu nedenle yaşanan sorunun çözümü konusunda neler yapılabilir? daha yakından göz atalım.

Telefon Ekran Titreme Sorunu Çözümü Yöntemleri Nelerdir?

Akıllı telefonlarda ekran titreme sorunları birçok kulanıcının karşılaştığı sorunlar arasında yer alır. Yazılımsal kaynaklı sorunları kullanıcıların kendi imkanları ile çözmeleri mümkün olabilir. Bu nedenle sizlere ekranda titreme sorunu yaşıyorsanız ve bunun için ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, çeşitli çözüm yolları sunarak yardımcı olmak istedik. Şimdi, telefon ekran titremesi ve kararması gibi sorunlar karşısında neler yapılabilir? detaylı bir şekilde inceleyelim.

 1. Öncelikle eğer telefonunuzu otomatik aydınlatma özelliği ile kullanıyorsanız, bu özelliği deaktif hale getirin.
 2. Uygulama kaynaklı sorunlar için en sonra hangi uygulamayı telefonunuza yüklediğinizi tespit edin ve gerekirse bu uygulamayı kaldırın.
 3. Batarya kaynaklı problemler içinse telefonunuzu her zaman orijinal batarya ile kullanmaya özen gösterin. Ekran titremesi ile karşılaştığınız durumlarda bataryanızı çıkarıp tekrar takın. Ancak bataryanız çıkmıyor ise telefonunuzun şarjı bitene kadar kullanın ve tamamen bitmesini ardından kapalı şekilde sonuna kadar şarj edin.
 4. İşletim sistemi kaynaklı problemler için telefonu fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekebilir. Bu nedenle telefonu fabrika ayarlarına döndürün ve herhangi bir uygulama yüklemeden test edin.
 5. Eğer telefonunuzu güç tasarrufu modunda kullanıyorsanız, bu moddan çıkın ve daha sonra telefonunuzu test edin.
 6. Ekranda darbe kaynaklı bir titreme problemi meydana gelmiş ise bu durumda yapılması gereken ekran değişimi olabilir.

Donanım kaynaklı bir problemin olduğu durumlarda öncelikle ekranda sorunun neden meydana geldiği uzman kişiler tarafından kontrol edilmeli ve buna göre bir işlem yapılmalıdır.

Akıllı Telefonlarda Ekranda Titreme Sorunu Çözümü İçin En Doğru Adres

Siz müşterilerine ekran arızlarının bakım ve onarımı konusunda hizmet veren firmamız, aynı zamanda telefon ekran titreme sorunu çözümü için sektörde yer alan en doğru adrestir. Eğer uygun fiyat aralıkları ile ekran hizmetleri almak ve karşılaştığınız sorunlardan profesyonel çözümlerle kurtulmak istiyorsanız, daha fazla vakit kaybetmeden hemen firmamıza gelin ve siz de hızlı ve güvenilir çözümlerimizden faydalanın.

Akıllı Telefonlarda Ekranda Titreme Sorunu” te bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi