Akıllı Telefonumun Kamerası Çalışmıyor

Akıllı telefonumun kamerası çalışmıyor ve bu problemi nasıl çözeceğim diyorsanız, yazımızda sizlere kamera problemleri konusunda sunacağımız çeşitli ip uçları ile siz de kamera problemlerinden kurtulabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece çözüm yollarını denemek ve bunun ardından bir an önce sonuca ulaşmaktır. Akıllı telefonlarda yaşanan önemli problemlerden biri de telefon arızaları olmaktadır. Kamera birden çalışmamaya ve kullanıcılar fotoğraf ya da video çekmek istediklerinde bunu gerçekleştiremez. Hatta akıllı telefon kullanıcılarının bazı forum sitelerinde ön kamera çalışmıyor ya da arka kamera çalışmıyor şeklinde attıkları başlıklar ile yaşadıkları soruna çözüm aradıklarını da söylemeden geçmeyelim.

Akıllı telefonumun kamerası çalışmıyor diyorsanız, öncelikle sorunun çözümüne ulaşmak için ortaya çıkan durumun neden kaynaklandığını bilmeniz gerekir. Son dönemlerde akıllı telefonların kronik sorunlarından biri haline gelen kamera problemleri, hiç beklenmedik anlarda ortay çıkar ve kullanıcıların sorun yaşamasına neden olur. Kamerada yaşanan sorunlar, donanım kaynaklı olmadığı sürece birtakım uygulamalar ile çözüme ulaşmak mümkündür. Ancak donanım kaynaklı sorunlar için profesyonel destek alınması gerekir. Şimdi, akıllı telefonlarda ortaya çıkan kamera sorunlar neden kaynaklanır ve çözümleri nelerdir? daha yakından göz atalım.

Akıllı Telefon Kamerası Çalışmıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Akıllı telefonların kamera problemlerinde ilk olarak yapılması gereken telefonu kapatıp daha sonra açmaktır. Bu uygulama genelde kamera probleminin çözülmesine yardımcı olur ve kısa zaman içerisinde sorunu giderir. Ancak sorun bu şekilde çözülmediği durumlarda farklı yöntemler denemelidir. Peki, ön ya da arka kamera çalışmıyor ise yapılması gerekenler nelerdir? detaylı bir şekilde inceleyelim.

  • Uzun süre açık kalan kamera ya da farklı bir uygulama telefonlarda yazılım hatalarına neden olur. Bu nedenle telefonu kapatmak ve 10 saniye sonra tekrar açmak kamera problemine çözüm olabilir.
  • Pil seviyesinin düşük olması yine kamera sorunu yaşanmasına neden olur. Bunun nedeni telefonun kamerayı açması için yeterli şarj seviyesine sahip olmamasıdır. Böyle bir durumda telefon öncelikle şarja takılmalı ev daha sonra belirli bir seviyeye kadar şarj olması beklenmelidir.
  • Pil seviyesinin yüzde 1 olması da yine kameranın çalışmamasına neden olur ve telefon şarj edilmelidir. Ekranda pil dolu mesajını alana kadar telefonun şarjda bırakılması gerekir.
  • Telefonun düşmesi ve darbe alması sonucunda da kamera problemleri ortaya çıkabilir. Düşme sonucu kamera fonksiyonlarında birtakım işlevsel bozukluklar meydana gelebilir ve böyle bir durumda donanımsal kaynaklı problemden söz edilebilir.
  • Eğer telefon düşmediyse ve aynı şekilde kamera sorunu ön plana çıkarıyorsa yapılması gereken öncelikle Ayarlar bölümüne girmek ve buradan telefonu fabrika ayarlarına döndürmektir. Fabrika ayarlarına dönmek kamera problemlerinin giderilmesinde etkili olabilir.
  • Yazılımı güncellemek de yine çözümlerden biri olarak karşımıza çıkar. Genelde bazı güncellemeler yazlım hatalarını giderir ve güncelleme ile kamera sorunu da kısa süre içerisinde çözülebilir.
  • Hafızanın dolu olması da yine kameranın çalışmamasına neden olur. Bu nedenle öncelikle hafızanın artırılması ve bunun ardından kameranın çalışıp çalışmadığına tekrar bakılması gerekir. Ayrıca SD kart ile hafızanın artırıldığı durumlarda daha yüksek hafızaya sahip bir SD kart ile kamera sorununu gidermek mümkündür.
  • Diğer yandan kameranın çalışmadığı bazı durumlar SD kartın biçimlendirilmesi gerektiğini gösterebilir. Böyle durumlarda yapılması gereken SD kartın yedeğinin alınmasının ardından biçimlendirilme yapılmasıdır. Hafıza kartı biçimlendirildikten sonra telefona tekrar takılarak kamera sorununun üstesinden gelinebilir.

Akıllı Telefonlarda Kamera Problemleri Garantiye Girer Mi?

Akıllı telefonlarda yaşanan kamera sorunları garantili hizmete tabi olması için gerekli olan kameranın kullanıcı kaynaklı bir soruna sahip olmamasıdır. Kamera problemlerinde garantili hizmet kullanıcı kaynaklı olmayan sorunlarda geçerli olur ve satıcı firma ücretsiz bir şekilde sorunu çözer. Ancak sorun kullanıcıdan kaynaklı olması halinde hizmet garanti kapsamına girmez ve bu nedenle ücretsiz bir tamir işlemi yapılmaz.

Akıllı Telefon Kamerası Çalışmıyor ise Çözüm Bizde!

Eğer akıllı telefonlarınızın kameralarında istenmedik sorunlar ile karşı karşıya kalıyorsanız ve bir türlü kamerayı çalıştıramıyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden hemen firmamız ile iletişime geçin ve sizlere konusunda uzman personellerimiz ile yardımcı olalım. Yapmanız gereken sadece kamera problemlerinde bizimle iletişime geçmek ve avantajlı hizmetlerimizden faydalanmaktır. Firmamız siz müşterilerine parça ve işçilik garantili hizmetler sunar ve bunun yanında kaliteden ödün vermeden çalışmalarını sürdürür. Ayrıca kamera problemlerinde hızlı ve güvenilir çözümler sunan firmamız, kısa süre içerisinde kamera problemlerinizi ortadan kaldırır ve telefonunuzu size teslim eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi