Android Pil Sağlığı Nasıl Bakılır?

Android pil sağlığı nasıl bakılır? Sorusu için cevap arayacağımız bu yazımızda sizler de Android pil sağlığı konusunda detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Günümüzde akıllı telefonların en önemli sorunlarından biri batarya sağlığı öğrenme ve yeterli pil ömrünün kalıp kalmadığı şeklinde karşımıza çıkar. Çünkü pil sağlığında zamanla meydana gelen azalma şarj problemlerini gündeme getirir. Telefonların şarjı eskisi kadar dayanmaz ve bunun yanında gün içerisinde aniden bitebilir. Bu tür sorunlar kullanıcıların sürekli şarj sorunları yaşamasına ve ansızın hazırlıksız yakalanmalarına neden olur. Ayrıca şarj seviyesi çok yüksek bir durumda olsa dahi pil sağlığı eskisi gibi olmadığı için şarj bir anda biterek telefon kapanabilir.

Android pil sağlığı nasıl bakılır? Merak ediyorsanız da bu konuda üçüncü parti uygulamalar sizlere yardımcı olabilir. Genelde Android telefonlarda pil sağlığını öğrenmek için herhangi bir menü bulunmaz. Bu nedenle bazı uygulamaların yardımı ile android batarya test işlemleri yapılır. Google Play Store’da yer alan bu uygulamalar pil sağlığının ne durumda olduğunu kullanıcılara gösterir. Bu uygulamalar arasında ise Battery Doctor ve Accubattery gibi yazılımlar yer alır. Pil sağlığını öğrenmek için bu uygulamalardan birinin indirilmesi ve telefona kurulması gerekir. Bunun ardından pil sağlığı ile ilgili detaylı bilgiler edinmek ve telefonlarda oluşabilecek şarj sorunu önüne geçmek mümkün olur.

Android Pil Sağlığı Nasıl Öğrenilir?

Android telefonlarda pil sağlığı öğrenme konusunda ilk yapılması gereken az önce de belirtmiş olduğumuz gibi Battery Doctor ve Accubattery uygulamalarından birini telefona kurmaktır. Bu konumuzda sizlere pil sağlığını öğrenmeniz için Accubattery uygulaması üzerinden anlatım yapacağız. Siz de Accubattery uygulaması ile android pil kapasitesi öğrenme konusunda detaylı bilgiler edinebilir ve bu sayede ilerleyen zamanlarda şarj problemi yaşamaktan kurtulabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece telefona uygulamayı kurmak ve ardından sizlere sunacağımız adımları takip ederek istenen sonuçlara ulaşmanızdır. Şimdi, Android pil sağlığı nasıl öğrenilir? daha yakından bakalım.

  • Öncelikle Accubattery uygulamasını telefona indirin.
  • Accubattery uygulamasını yükledikten sonra karşınıza pil ömrü ile ilgili bazı bilgiler gelecektir.
  • Ayrıca uygulama içerisinde sizlere şarj konusunda faydalı olacak bazı bilgiler yer alır. Bunlardan biri telefonun yüzde 80 seviyesine kadar şarj edilmesi ile daha uzun bir pil ömrü meydana getirilmesi olarak karşımıza çıkar.
  • Şarjınızın yüzde 80 seviyesine kadar dolmasını istiyorsanız, Accubattery uygulaması ile bir alarm kurabilir ve bu sayede telefonunuzun bu seviyeye gelince şarj olmayı bırakmasını sağlayabilirsiniz.
  • Bunların yanı sıra uygulama içerisinde Discharging adında bir sekme yer alıyor ve şarjın ne kadar süre dayanacağını gösteriyor.
  • Diğer yandan ortalama pil kullanımı ve uygulamaya göre ne kadar pil kullanımı yapıldığı da yine Accubattery uygulaması içerisinde yer alıyor.
  • Health sekmesi ise pilin eskime durumunu göstermesinin yanında yeni çıkan cihazlar ile kıyaslama yapılmasını sağlıyor.

Android Pil Sağlığı Nasıl Korunur?

Android telefonlarınızda pil sağlığını korumak ve aynı zamanda pil ömrünü uzatmak için öncelikle telefonunuzu yüzde 80 seviyesine kadar şarj etmeyi alışkanlık haline getirin. Bunun yanında gereksiz uygulamaları arka planda kapatın ve Bluetooth, hücresel veri veya Wi-Fi gibi özellikleri kullanmadığınız anlarda kapalı tutmaya özen gösterin. Genelde telefonun arka planında gerek hareketli gerekse de canlı duvar kağıtları kullanmamaya özen gösterin. Şarj cihazınız yanınızda olmadığı anlarda çok fazla oyun oynamamaya dikkat edin.

Android Pil Sağlığı Öğrenme ve İphone, Samsung, Huawei, Xiaomi, Oppo, Lenovo, Casper, 6 ay garantili batarya değişimi  İçin Bizi Tercih Edin!

Siz de Android telefonlarınızda pil sağlığını öğrenme ve batarya ihtiyaçlarınızda bizi tercih edebilirsiniz. Sektörün önde gelen telefon servislerinden biri olarak sizlere her koşulda yardımcı olan ve akıllı telefonlarınızda yaşadığınız sorunlara hızlı çözümler sunan firmamız, her zaman konusunda uzman ve deneyimli personeller ile hizmet sunar. Paça ve işçilik garantili hizmetleri ile öne çıkan firmamız, sunduğu her hizmette sizleri güvence altına alır. Bunun yanında tamir ve narım hizmetleri tamamen sizlerin gözü önünde gerçekleştirilir ve bu sayede aklınızda hiçbir şekilde şüphe kalmaz. Ayrıca telefon servisimizde tüm işlemler uzman kişiler tarafından gerçekleştirildiği için telefonların diğer aksamlarına asla zarar gelmez. Siz de sektör bünyesinde uygun fiyat aralıkları ile kaliteli bir hizmet arıyorsanız, hemen bizimle iletişime geçin ve sizlere profesyonel çözümler ile yardımcı olalım.

  • Bizimle iletişim Kurmak için 0552 356 72 72 nolu numaramıza msj atabilir arayabilirsiniz
  • Diğer Modeller ve Tamir hizmetleri için Burayı Tıklayın
  • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi