Batarya Ömrünün Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Batarya ömrünün bittiği nasıl anlaşılır? aslında pek çok kullanıcı tarafından merak edilen durumlardan biridir. Akıllı telefonlarda ise bataryalar belirli zamanlarda istenmedik sorunlar çıkarmakta ve kullanıcıların günlük şarj kullanımlarında çeşitli sıkıntılar yaşamasına neden olmaktadır. Bu tür durumlarda kullanıcıların merak ettiği bir başka soru ise bozulan batarya nasıl düzelir? Olarak karşımıza çıkar. Çünkü gündelik hayat içerisinde şarj sorunları yaşamak, pek çok kullanıcı için dijital platformdaki işlerin aksaması demektir. Bu nedenle batarya sorunları en kısa süre içerisinde düzeltilmeli ve gerekirse batarya değişimi yapılmalıdır. Aksi taktirde günün herhangi bir anında aniden şarj bitmeleri ile karşı karşıya kalmak mümkün olur.

Batarya ömrünün bittiği nasıl anlaşılır? sorusu için detaylı cevaplar sunacağımız bu yazımızda sizler de bataryalarınızda sorun yaşamanız halinde ne yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Gündelik hayatın önemli bir parçası olan akılı telefonlar, zaman zaman batarya sorunları ön plaan çıkarır. Böyle bir durum karşısında ise yapılması gereken öncelikle çeşitli kontroller yapmak ve batarya sorununun tam olarak neden kaynaklandığını bulmaktır. Eğer akıllı telefonlarında şarj aniden biterek telefon kapanıyorsa ya da şarj yüzdesi birden düşüyorsa telefon bataryasında bir sorun var demektir. Peki, batarya değişimi işe yarar mı? genel olarak batarya problemlerinde değişim yapmak etkili ve kalıcı bir çözümdür. Bu nedenle eğer batarya tamiri yapılamıyorsa değişim yapılmasında her zaman için fayda vardır.

Batarya Ömrünün Bittiğini Anlama Yöntemleri

Akıllı telefonlarınızda çeşitli batarya sorunları ile karşılaşıyorsanız ve bu konuda çözümlerin tam olarak neler olduğunu bilmiyorsanız, öncelikle yaşanan şarj sorununun tam olarak nerede olduğunu anlamanız gerekir. Çünkü şarj sorunları aniden meydana gelebilir ya da zamanla günlük şarj artık yetmiyor gibi durumlar ortaya çıkabilir. Yaşanan batarya sorunları genelde kullanıcıları değişim yapmaya yöneltir. Ancak kullanıcıların merak ettiği konuların başında batarya değişimi olunca içindekiler silinir mi? sorusu olmaktadır. Batarya değişimleri sırasında ise hiçbir zaman içinde yer alan bilgiler zara görmez ya da silinmez. Bu yüzden gönül rahatlığı ile batarya değişimi yaptırabilir ve telefonunuzda ortaya çıkan şarj sorunlarını kısa sürede ortadan kaldırabilirsiniz. Şimdi, batarya ömrünün bittiği nasıl anlaşılır? bunlara bakalım.

 • Telefon bataryası gün içerisinde aniden düşüşler yaşıyorsa, yani şarj yüzde 50’lerden yüzde 10’lara kadar düşüyorsa bataryada bir sorun var demektir.
 • Diğer yandan telefon şarjı yüksek bir seviyedeyken telefonun bir anda kapanması da yine batarya ömrünün bittiğini işaret edebilir.
 • Ayrıca bataryanın eskisinden daha uzun sürede şarj olması yine batarya ömrünün bittiği anlamına gelir.
 • Batarya sorunlarına işaret eden başka bir durumda telefon bataryasının şişmesi olmaktadır. Hatta bazen bataryanın şişmesi ile telefon kasasında deformeler meydana geldiği söylemek yanlış olmaz.
 • Bunların dışında telefon sadece şarjdayken açık kalabiliyorsa, ortaya çıkan bu durum kesinlikle batarya değişimi yapılmasını gerektirir. Batarya artık ömrünün tamamlamış ve şarj dışında telefonu açık tutmaya gücü yetmemektedir.

Batarya Değişimleri Garanti Kapsamında Mıdır?

Akıllı telefonlar her zaman belirli bir garanti süresi ile satışa sunulur. Ancak garanti devam ettiği sırada kullanıcıların yaptığı yanlış bir uygulama telefonun garanti kapsamı dışına çıkmasına neden olabilir. Bunlardan biri de kulanıcı kaynaklı hatalar sonucu oluşan arızalar olmaktadır. Çünkü batarya değişimlerinin garanti kapsamında yapılması için bataryada yaşanan sorunun kullanıcı kaynaklı olmaması gerekir. Kullanıcı hatası olan batarya değişimlerinde garantili hizmet verilmez ve bunun yanında kullanıcılardan ücret alınır. Kullanıcı hatası olmadığı durumlarda ise işlemler garanti kapsamında gerçekleştirilebilir ve batarya değişimi için ücret talep edilmez.

Bataryanızın durumu kötü ve garantili olarak değiştirmek isterseniz : Batarya Değişimi

Bizi Arayıp En Uygun Fiyata Batarya Değişimi Whatsapp + Destek Hattı : 0552 356 7272

Batarya Değişimi İçin En Doğru Adres

Firmamız, siz müşterileri için alanında uzman personel kadrosu ve son sistem ekipmanları ile telefon arızalarına hızlı ve güvenilir çözümler sunar. Aynı zamanda müşterileri için profesyonel çözümler ile sektörde önemli çalışmalar yapan firmamız, parça ve işçilik garantili hizmetler ortaya koyar. Yine batarya değişimleri için uygun fiyat aralıkları ile sizlere yardımcı olan firmamız, hem kaliteli hem de hızlı hizmetleri ile sizlere anında yardımcı olur. Eğer siz de telefonlarınızın bataryalarında çeşitli sorunlar yaşıyorsanız ve kısa sürede yaşadığınız soruna çözün bulmayı düşünüyorsanız, hemen bizimle iletişime geçin ve sizlere en kısa sürede yardımcı olalım.

 • Bizimle iletişim Kurmak için Batarya Değişimi Whatsapp + Destek Hattı : 0552 356 7272
 • Diğer Modeller ve Tamir hizmetleri için Burayı Tıklayın
 • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın

 1. Sefer diyor ki:

  Merhabalar ben smart7 prime telefon kullanıyorum. Açıkken telefon şarj olmuyor kapalıyken şarj oluyor,bide telefon şarjı yüksek olduğu durumda sarjdan çıkartırken pil yüzdesi örneğin %80iken %85 oluyor,kulaklıkta da kendi kendine ses değişimi yaşıyor 3yildir telefon batarya degistirmedim. Sorunun bunlar ve çözüm konusunda yardımcı olur musunuz?

  • Osman diyor ki:

   Hocam kulaklıkla ses değiştirmesi bende de olmuştu ya kulaklık dandik yada uyumlu değil ben dandik kulaklıl almıştım geçici kendi kendine ses kısıyodu ekran kapalı olsa dahi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi