Bozuk Batarya Belirtileri

Bozuk batarya belirtileri çoğu zaman farklı şekillerde karşımıza çıkar: Bu nedenle belirtileri iyi bilmek ve sorun anında kısa süre içerisinde müdahale etmek gerekir. Çünkü batarya problemleri bazen farklı sorunların ön plana çıkmasına neden olabilir. Batarya bozulduğunu nerden anlarız? Sorusu ise bu konuda en çok merak edilen durumlar arasında yer alır. Her batarya çeşitli belirtiler ile bozulduğunu gösterir ve bu yüzden belirtilerin tam olarak anlaşılmasında fayda vardır. Çözüm konusunda hızlı bir süreç ortaya konması için erken müdahale edilmesi de yine önemli konuların başında gelir. Siz de bu belirtiler ile karşı karşıya kaldığınız bir an önce gerekeni yapmalı ve profesyonel bir yardım almalısınız.

Bozuk batarya belirtileri ortaya çıkması halinde bataryanın değiştirilmesi gerekebilir. Ancak batarya değişimlerinde kullanıcılar telefonda yer alan bilgilerin silinip silinmeyeceği konusunda şüpheye düşer. Yani telefon bataryası değişince içindekiler silinir mi? sorusu kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan biridir. Bu yüzden bu konuya da açıklık getirmek gerekir. Telefonların bataryalarında yaşanan sorunlar sonrasında yapılan batarya değişimleri ile telefon içindeki bilgiler asla silinmez. Batarya değişimi donanım kaynaklı bir tamir hizmetidir. Ancak yapılan donanım değişim telefon hafızasını hiçbir şekilde etkilemez ve bunun yanında telefon içinde bulunan tüm bilgiler de saklı kalır.

Bozuk Batarya Belirtileri Arasında Neler Yer Alır?

Telefonların bataryalarında oluşan çeşitli sorunlar çoğu zaman bataryaların değişmesine neden olur. Peki, batarya arızalarında batarya değiştirmek işe yarar mı? Genel olarak batarya problemlerinde değişim yapmak etkili ve kalıcı sonuçların elde edilmesine olanak sağlar. Bu yüzden bir sorun olması halinde akla gelen en etkili çözüm yolu batarya değişimi olmaktadır. Tabi bu değişim öncesinde bataryada gerçekten bir sorun olup olmadığı tam olarak anlaşılmalıdır. Bunun ardından çözüm konusunda gerekli adımlar atılabilir ve batarya sorunları giderilebilir. Şimdi, bozuk batarya belirtileri arasında neler yer alır? bunlara bakalım.

  • Eğer bataryada bir sorun varsa telefon kapanabilir ve bir daha kolay kolay açılmayabilir.
  • Bunun yanında başka bir belirti de gün içerisinde yerli gelmeyen şarj durumlarıdır. Önceden uzun süre giden şarj artık kısa sürede biter ve telefonun kapanmasına neden olur.
  • Telefonun şarj seviyesindeki hızlı düşüşler de yine bozulan bir batarya belirtisi olarak karşımıza çıkar. Yüzde 50 – 60 seviyelerinde olan şarj seviyesinin bir an de yüzde 10 – 20’lere düştüğünü söylemek yanlış olmaz.
  • Şarj sırasında bataryanın çok fazla ısınması bozuk batarya belirtisi olarak görülür.
  • Ayrıca telefon şarjının aniden bitmesi ve telefonun tekrar açılmaması yine bir batarya problemi olmaktadır.
  • Telefon bataryalarında şişme ve buna bağlı olarak telefon kasasında eğimli görüntüler oluşturması da aynı şekilde batarya bozulmasının bir belirtisi olabilir.

Telefon bataryalarının bozulması yukarıda yer alan belirtiler ile anlaşılır. Eğer siz de bu belirtiler ile karşılaştığınızda sorunun ne olduğunu düşünüyorsanız, aklınıza ilk olarak bataryada bir problem olduğu gelebilir. Bunun sonucunda ise en etkili çözüm telefon bataryasının kısa süre içerisinde değişimi olmaktadır.

Batarya Değişiminde Telefon Sıfırlanır Mı?

Günümüzde batarya değişimlerinde merak edilen konulardan biri de değişim sonrasında telefonun sıfırlanacağı düşüncesi olmaktadır. Ancak batarya değişimleri ile telefon hiçbir zaman sıfırlanmaz ve içinde yer alan bilgiler olduğu gibi kalır. Bu nedenle batarya değişimlerinde tereddüt yaşamak ya da tedirgin olmak gereksiz bir durumdur. Siz de telefonlarınızda batarya sorunları yaşamanız halinde içiniz rahat bir şekilde değişim yaptırabilir ve bu sayede kalıcı çözümler elde edebilirsiniz.

Bozuk Batarya Çözümleri İçin Bizi Seçin

Telefonlarınızda yaşadığınız batarya sorunları için siz de firmamıza gelebilir ve artık ömrü biten ya da arızalan bataryalarınızı bizimle değiştirebilirsiniz. Akıllı telefon arızalarında bir marka haline gelen firmamız, siz müşterilerine uzman teknisyenler ile hizmet verir. Bu şekilde telefonlarınız her zaman için emin ellerdedir. Telefonlarınızı gönül rahatlığı ile bize emanet edebilir ve bunun yanında sorun yaşamayacağınız bir tamir hizmeti alabilirsiniz. Firmamızın parça ve işçilik garantisi ile hizmet verdiğini ve bu şekilde sizleri güvence altına aldığını da belirtmek isteriz. Siz de hemen firmamız ile iletişime geçin ve batarya sorunlarınız için en profesyonel çözümlere bizimle ortak olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi