Cep Telefonu Tamiri Ekran Değişimi İşleminde Nelere Dikkat Etmeliyim?

Cep Telefonu Tamiri Ekran Değişimi İşleminde Nelere Dikkat Etmeliyim?; Cep telefonu ekran değişiminde dikkat edilecek konulara başlamadan önce ekran değişimini gerektiren durumlar üzerinde bilgi vermeyi doğru buluyoruz. Çünkü sonrasında dikkat etmeniz gerekecek bir telefona sahip olamayacağınız gibi, telefonunuzu sorunsuz kullanmaya devam edebilmeniz de yine bu satırlarda gizle. Öncelikle telefonunuzun ekran arızasını derinlemesine incelemek doğru olacaktır. Arıza nedenlerine baktığımızda sıvı teması ve darbe başta gelse de beklenmeyen piksel patlamaları ve hassasiyet kayıpları da önemli yer tutmaktadır.

Dokunmatik hassasiyet kayıplarının nedenleri; konusu ilk ele alacağımız konu olacak. Çünkü büyük bir kısım müşterimizin şikayeti olan hassasiyet kaybını oluşturan durumların başında toz, nem ve sıcaklık artışı oluşturmaktadır. Hiç farkında olmadan sürekli direk güneş ışığına maruz kalan telefon ekranları optik bir toplayıcıya dönüşerek tüm ısıyı telefon içine aktaracaktır. Bu durumun kaçınılmaz sorunlarının başında gelen dokunmatik sıvısı ve termal jellerin kuruması telefonda ciddi oranda hassasiyet kaybı oluşturarak kullanıcı şikayetlerinin ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Nasıl korunurum? Konusunda çözümler aslında son derece basit ve pratiktir. Öncelikle telefon taşıma alışkanlıkları arasında erkek müşterilerimizin sık yaptığı cepte ekran tene dönük şekilde taşıma alışkanlığı neme bağlı hassasiyet kaybı sorununu oluşturan temel nedendir. Eğer davranıştan vazgeçilebilirse, bütünüyle ekranın neme karşı korunması mümkün olacaktır.

Cep Telefonu Tamiri Ekran Değişimi İşleminde Nelere Dikkat Etmeliyim?; Bir zorunluluk bulunmuyorsa, yani telefon düzenli navigasyon aracı olarak kullanılmıyorsa güneş ışığından korumak için direk güneşli bir açıda sabitlenmemesi de yine yüksek ısı ve telefonun temasını kesecektir. Şayet alışkanlığınız varsa ekranı örten koruma kılıfları kullanmanız da yine doğrudan ısının ekrana çarpmasını engelleyecektir.

Kırık Ekranlı Telefondan Veri kurtarmak mümkün mü?

Veri kurtarmak şüphesiz telefon ekranıyla olan bağlantı kesildiği an müşterilerimizin aklına gelen ilk konu olma özelliği taşıyor. Peki mümkün mü? Gerçekten ekranı kırık bir telefondan veri kurtarmayı başara bilir misiniz? Sorunun cevabını merak edenler için cevap kesinlikle mümkün olduğudur. Fakat belirleyici unsur şerhini de koymadan geçemeyeceğiz. Çünkü veri kurtarmak tamamen cihazın elektronik açıdan erişilebilir olmasına bağlıdır. Yani telefon enerji verildiğinde açılacak fakat sadece ekrana görüntü gelmeyecektir.

Şayet enerji ya da açma kapama tuşuna cevap vermeyen bir telefondan veri kurtarmak mümkün olmayacaktır. Bu noktada İOS ve Android telefonlarınızda backup aldıysanız yani bir yedekleme aldıysanız, yedek aldığınız tarihe kadar olan tüm detaylara erişe bilirisiniz. Arıza oluştuğunda güncel tüm bilgiler ile bu nokta da vedalaşmamız gerekiyor.

Veri kurtarmanın yeni hali hiç şüphesiz Google hesabı ve Apple kimliğidir. Bu iki sistem sayesinde telefon modeliniz markanız değişse de sadece bir e-mail ve şifre girerek tüm bilgilerinize anlık erişmeniz mümkün. Bu nedenle telefonunuzun bulut senkronizasyonunu aktif etmiş olmanız ve düzenli olarak her wi-fi bağlantısında senkronizenin açık olduğundan emin olmanız son derece önemlidir.

Ekran Değişimi ne kadar sürer?

Ekran değişimine ilişkin merak edilen soruları cevapladıktan sonra ekran değişim süreleri ve adımları hakkında bilgi vermemiz doğru olacaktır. Telefon modeline ve markasında bağlı olarak değişim süreleri değişiklik gösterebilir. Bu nokta da belirleyici unsur, şüphesiz onarımı yapan servisin yetenekleri ve çalışanlarının tecrübesiyle de ölçülebilir. Genel değişim süreleri 15 dakika ile 1 saat arasında değişiklik gösterebilir. Çünkü cihaz açıldığında ekran değişiminden fazlasının gerektiği durumlar olabilir. Bu durumlarda biz firma olarak müşterimize anlık bildirim yapmaktayız. Örneğin cihazı ofisimize bırakıp giden müşterimizin cihazında ileri seviye bir onarım gerektiğinde, örneğin bir çip değişmesi gerektiğinde mutlaka arayarak onay almayı tercih ediyoruz.

Bu sayede gereksiz zaman kayıpları ortadan kalkarak müşterimizin en kısa sürede sağlam cihaza kavuşması mümkün oluyor. Kurum olarak daima hızlı ve kaliteli hizmet sunmayı amaçladık. Bu yönüyle bakıldığı zaman 15 dakika da göz önünde ekran değişimi sunan kurumumuz sektörün öncüsü olan hizmetleri sunmayı başarmıştır.

Kadıköy ve tüm İstanbul için hizmet üreten profesyonel ve başarılı ekibimiz daima müşterileri için değer üretmeyi ve operasyonları kalite ve işçilik garantisiyle tamamlamayı amaçlamaktadır. Firmamız tarafından takılan tüm parçalar 6 ay işçilik garantisi altındadır. Bu nedenle müşterilerimizin değişim sonrasında yedek parçaya bağlı bir arıza oluşmasında ücretsiz onarımını sunuyoruz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi