Ekran Değişimi Garantiye Girer mi?

Ekran değişimi garantiye girer mi? Akıllı telefonların piyasaya sürülmesinden bu yana, akıllı telefon kullanıcılarının uğraşması gereken en yaygın sorunlardan biri kırık ekranlar olmuş durumda. Apple iPhone kullanıcıları ekran kırılmasına yabancı değil. Dünya üzerinde kullanılan tüm iphone modellerinin %65 kırık ekranlı kullanıldığı düşünülüyor. Bu durum telefonun ekranlarının kırılmaya yatkın olmasıyla ilgili olduğu düşünülüyor.

Fark etmeden masadan düşen ya da cepten düşen telefonun ekranı kolaylıkla hasar alabilir. Son derece pahalı araçlar olan, telefon ekranları bu yönüyle bakıldığı zaman garanti kapsamında değerlendirilmesi istenen en önemli bölümlerden biridir. Fakat marka şirket politikaları ne yazık ki tüketicinin istediği yönde gelişmeyebiliyor.

Ekran Değişimi Garantiye Girer mi ?; Yıllar boyunca, dokunmatik ekranlı akıllı telefon üreticileri, ekranları ince ancak dayanıklı hale getirmeye çalışsa da henüz gözle görülür bir ilerlemeden söz etmek mümkün değil. Kırık ekran sorunu ve garanti talepleri şirketler tarafından da kabul edilebilir cevaplarla reddediliyor.

Garanti hangi arızları kapsar?

Garantiler her ürün için tüketiciyi korumak amacıyla geliştirilmiş sistemlerdir. Bu sayede alınan bir üründe standart dışı bir durum yani arıza gerçekleştiğinde ürünün ücretsiz onarılması ya da onarılması talep edilmekte ve tüketicinin haklı şikayeti sorunsuz bir şekilde ortadan kalkmaktadır. Ekran değişimleri ya da arızları da kısmen garanti kapsamında yer alır. Fakat garanti koşulları o kadar ince belirlenmiştir ki neredeyse garanti kapsamına giren modelden söz etmek imkansızdır.

Bir ekran arızasının garanti kapsamında işlem görmesi için telefonun kendine bağlı bir takım sorunların ortaya çıkmış olması gerekmektedir. Bu sorunları şu şekilde özetleyebiliriz;

  • Kutu açılışında arızalı ekran
  • Ekran içinde patlak piksel
  • Ekran da dokunmatik hassasiyetinde gözle görülür hassasiyet kaybı

Söz konusu arızalar dışında yaşanan ekran arızaları ne yazık ki garanti kapsamına girmiyor. Bir başka değişle masanızın üzerinden düşen telefonunuz garanti kapsamında işlem görmeyecektir.

Orijinal ekranlar ve yan sanayi ekranlar arasında fark var mı?

En sık sorulan sorular arasında yer alan da iki ekran çeşiti arasında fark olup olmadığıdır. Kısmen orijinal ekran ile yan sanayi ekran arasında farktan söz etmek mümkündür. Fakat bu sizin hissedeceğiniz yani çıplak gözle ya da kullanım sırasında anlaşılacak bir fark değildir.

Ekran ya da diğer parçaları üreten firmalar ana markadan üretim lisansı almak zorundadır. Bu lisans da ana firma kalitesi ve yeteneklerine sahip ürünler ürettiklerinde yan sanayi firmalara sunulmaktadır. Bu yönüyle bakıldığında yan sanayi ekran kullanmanız hem daha uygun onarım hem de daha uygun yedek parça anlamı taşımaktadır.

Kırık ekranların onarımı mümkün mü cam değişimi ekran onarımını sağlar mı?

Ekran arızası olduğunda akla ilk gelen kırık cam bölümünün değiştirilmesidir. Fakat bu durum ekranı değişimi anlamına gelmez. Fiziki olarak mümkün olsa da böyle yarım bir işlem yapmak cihazınızın kullanım yeteneklerini bütünüyle kısıtlayacaktır. Çünkü ekranlar bütünsellikleri ve uyumuyla çalışan bölümlerdir. Kırılan cam ile yeni cam tam anlamıyla uyum sağlamayabilir. Bu durumda yapılması gereken en doğru seçim komple ekran değişimine gitmektir.

Komple ekran değişimiyle sahip olduğunuz telefon için en uygun ekranın sunulması mümkün olmaktadır. Hem arızalı ekran korkusuyla yaşamaz hem de telefonunuzun ilk gün de olduğu haline döndürmeniz mümkün olacaktır.

Kadıköy de ekran değişimi yaptırmak istiyorum en uygun fiyat nerede?

Firmamız 20 yıldır ekran değişimi sektöründe hizmet sunmaktadır. Geçmişten günümüze kadar tamir ettiğimiz cihaz sayısı hesaba katıldığı zaman 500 binden daha fazla cihazın onarımını yapan ekibimizle bu alanda sadece İstanbul’un değil tüm Türkiye’nin en uzman ve tecrübeli ekibine sahip olduğumuzu söyleyebiliriz.

İphone ya da Samsung ve ya diğer markaların modelleri fark etmeksizin en uygun ve hesaplı ekran değişimini sunduğumuzu iddia ediyoruz. 15 dakika da ekran değişimine ek olarak firmamız tüm müşterilerimiz için 6 ay parça garantisi sunmaktadır. Bu sayede onarılan telefonunuzda değişen parçaya bağlı olarak bir arıza oluşması durumunda ücretsiz yeniden onarım sağlıyoruz.

Kadıköy ve tüm İstanbul ilçelerine hizmet sunan firmamız göz önünde ekran değişimi hizmeti sunmaktadır. Bu sayede hem güvenlik hem de parça şüphelerinizi ortadan kaldırmaktadır. En kaliteli ürün ve en iyi yedek parça kullanımı sunduğumuzun altını özellikle çiziyoruz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi