Ekran Değişimi ve Tamiri Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

TEKNİK SERVİSTE EKRAN DEĞİŞİMİNDE NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ

Cep telefonunuzun ekranında kırık ya da çatlak oluşmasından kaynaklı, dokunmatiği kısmen ya da tamamen çalışamaz duruma geldikten sonra telefonuzun ekranını değiştirmeniz gerektiği aşikar. Fakat ekran değişim işleminiz yapılırken dikkat edilmesi gereken birçok nokta mevcut. Bunları bu yazımızda kısaca ele almaya çalışacağız. 

Çalışma Ortamı 

Ekran Değişimi ya da her türlü teknik servis işlemleri yapılan teknik ortamın steril olması ve gerek teknik ekip gerekse cihazlar için güvenli olması gerekmektedir. Bununla beraber statik elektriği göz önünde tutacak bir şekilde hazırlanmış olması gerekmektedir. 

Göz Önünde Değişim 

Tamir ve bakım işlemleri için teknik servislerin büyük bir çoğunluğu, tamir işlemlerini ayrı bir oda ya da bölümde, müşterinin görüş alanından uzakta işlemlerini gerçekleştirirler. Haliyle bu durum müşteri açısından bir güven sorunu yaratmaktadır. Bu yüzden ekran değişimi işlemi yaptırırken mutlaka cihazınıza uygulanacak işlemi gözünüzün önünde gerçekleştiren bir servisi tercih etmelisiniz. 

Tespit 

Telefonunuza herhangi bir işlem yapılmadan önce sorunun tesiti yapılması gerekmektedir. Cihazınız açıkken daha net bir tespit yapılırken, cihazınızın açılmadığı durumlarda ise kimi zaman ihtimal dahilinde de konuşulabilir. Bu tespitin gittiğiniz teknik serviste ücretsiz yapılması sizin için bir kıstas olmalıdır. Sorunun tespiti yapıldığı zaman ise, size ona göre bir ücret belirlenecek ve ardından tamir işlemi onayınız dahilinde başlayacaktır. 

Ekranın Sökülmesi ve Yeni Ekranın Takılması 

Ekran Değişimi işleminizde sorunun tespitinin ardından, ekranınızın değişmesi gerektiğine kanaat getirildiyse, eski ekranınızın güvenli bir biçimde sökülmesi gerekmektedir. Yeni ekran da takarken yine teknik ekibin el hassasiyeti ve deneyimi bu  

Garanti Süresi ve Kapsamı 

Ekran değişim ve tamir işlemlerinizde en çok dikkat edilmesi gereken husus garanti süresi olsa gerek. Çünkü yetkili teknik servis yaptığı işleme bir garanti veriyor fakat özel teknik servis de yaptığı ürünün arkasında durmalı, yani ürününe ve işlemine garanti vermeli.  

Yalnız sadece garanti vermesinin yetmeyeceğini de unutmayın, çünkü aynı zamanda teknik servisin belirlediği garanti koşulları ve kapsamları da sizler için bir kıstas olmalı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi