Ekran Yanığı Nasıl Düzeltilir?

Ekran yanığı nasıl düzeltilir? siz de merak ediyorsanız, sunacağımız geniş kapsamlı bilgiler ile telefon ekranlarınızda yaşadığınız bu sorundan kurtulabilirsiniz. Telefonlarda ekran yanığı diğer adıyla hayalet görüntü olarak bilinir. Bu durum genelde kullanım sırasında yanlış hareketlerden ya da bir görüntünün ekranda uzun süre sabit kalması ile ortaya çıkar. Ekranda yer alan piksellerin çok fazla yorulmasına bağlı olarak meydana gelen online mağazalarda bulunan bazı uygulamalar ile çözüme ulaştırılabilmektedir. Ekran yanığı giderme konusunda etkili olan uygulamalar arasında Screen Burn-in Tool gibi yazılımlar yer alır. Bu yazılımın çalıştırılması ile ekranda yanma oluşan piksellerin olduğu bölüm normal haline geri getirilebilir. Ancak uygulama ile kesin çözüm beklemek yanlış olur.

Ekran yanığı nasıl düzeltilir? Amoled ekranların son zamanlardaki en büyük sıkıntılarından biri olan ekran yanığı, son dönemlerde LCD ekranlarda da görülmeye başlanmıştır. Telefon ekranlarının daha aydınlık olmasına neden olan diyotların uzun süre ekranda kalan görüntü nedeniyle parlama özelliğini bir anda kaybetmesi hayalet görüntülerin oluşmasına neden olur. Ekran yanması nasıl olur? sorusunun cevabı ise tam olarak bu şekildedir. Akıllı telefon ekranlarında bir görüntü uzun süre sabit kaldığında buna benzer sorunlar ile karşı karşıya kalınabilir. Bu nedenle kullanım sırasında dikkat etmek ve bir görüntüyü oldukça uzun süre ekranda tutmamak gerekir. Peki, ekran yanması gibi durumlarda başka neler yapılabilir? daha yakından inceleyelim.

Ekran Yanığı Sorunu İçin Çözüm Yolları Nelerdir?

Ekran yanığı sorunu için siz de hem kalıcı hem de etkili bir çözüm arıyorsanız, sizlere ekran değişiminden bahsetmek istiyoruz. Ekran değişimi ile ekran yanığı sorunlarınız için kalıcı bir çözüm elde edebilirsiniz. Her ne kadar Screen Burn-in Tool ve buna benzer uygulamalar ile ekrandaki yanıkların giderilebileceğini belirtsek de akıllarda her zaman screen burn in tool işe yarıyor mu? sorusu olur. Bu nedenle kesin çözümler için ekran değişimi en etkili yollardan biridir. Burada yapılması gereken değişim sırasında komple ekran değişimi yaptırmaktır. Tekrar aynı sorunlar ile karşılaşmamak için komple ekran değişimi yapılması tavsiye edilir. Peki, ekran değişimi genel itibariyle nasıl gerçekleştirilir? buna bakalım.

  • Genel olarak bakıldığında akıllı telefonlarda ekran değişimi süresi 20 dakika ile 2 saat arasında değişiklik gösterir. Çok fazla yoğun olması halinde ise süreç 2 saate kadar uzayabilir.
  • Değişim için ekran seçenekleri arasında orijinal ve orijinale yakın ekran alternatifleri yer alır. Seçim tamamen müşteriye aittir.
  • Bunun yanında ekran değişimleri her zaman konusunda uzman ve tecrübeli teknisyenler eşliğinde yapılır. Bu sayede değişim sırasında istenmedik problemler yaşanmaz.
  • Ekran değişimi yapıldığı sırada tüm çalışmalar müşterinin yanında yapılır ve akılda soru işaretleri oluşmasına hiçbir zaman için izin verilmez.
  • Tabi aynı zamanda telefonların içinde yer alan tüm bilgiler koruma altına alınır ve silinme ya da kaybola gibi olumsuz durumlar ile karşılaşılmasının daha en başından önüne geçilmiş olur.
  • Parça ve işçilik garantili hizmetler kapsamında ekran değişimi yapılır. Bu sayede müşteriler belirli bir süre güvence altına alınmış olur.
  • Ekran değişimi ile ilgili tüm işlemlerin tamamlanması ile sıra telefon ekranın kontrolüne gelir. Telefon müşteriye telim edilmeden önce birtakım test ve analizlerde geçirilerek müşteriye teslim yapılır.

Ekran değişimi sayesinde telefon ekranlarında hayalet görüntülerin yok edilmesi ve pürüzsüz bir ekrana sahip olunması mümkündür. Ayrıca ekran değişimi yapılması ile etkili bir çözüm yolu elde edilmiş olur. Telefon ekranı daha dikkatli bir şekilde kullanıldığında ise tekrar aynı sorunlar ortaya çıkmaz.

Ekran Yanığı Sonrası Ekran Değişimi İçin En Doğru Adres

Ekran değişimi hizmetlerinde sektörün önemli isimlerinden olan firmamız ile siz de telefon ekranlarınızda yaşadığınız sorunları kısa süre içerisinde giderebilirsiniz. Telefon servisimizde yapılan ekran değişimlerinde her zaman konusunda uzman teknisyenler görev alır. Bunun yanında değişimlerde son sistem ekipman ve donanımlar kullanılır. Ayrıca parça ve işçilik garantili hizmetlerimiz ile müşterilerimizi her zaman güvence altına aldığımızı da belirtmek isteriz. Eğer siz de ekran değişimi konusunda hızlı ve kaliteli çözümler arıyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden hemen bizimle iletişime geçin. Ekran değişimi hizmetlerinde en uygun fiyatlar için bizi tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi