Ekranı Kırık Şifreli Telefondan Veri Kurtarma

Ekranı kırık şifreli telefondan veri kurtarma konusunda öncelikle birden fazla ihtimali düşünmek gerekir. Yani telefonun düşmesi ya da darbe alması nedeniyle ekran kırık olmasına rağmen anakart sağlam değil ise çözüm konusu bira zaman alabilir. Ancak anakart sağlam ise kırık ekranlı telefondan verileri kurtarmak çok da zor olmaz. Ekranı kırık olan bir telefonda Öncelikle anakartın sağlam olup olmadığına bakılır ve bunun ardından bir çözüm yöntemi üretilir. Akıllı telefon kullanıcıları için sıkıntılı bir süreç olan bu durum, kullanıcıların çoğu zaman çözüm kalmasına neden olur. ayrıca çeşitli platformlarda öne atılan ekranı kırık telefondan veri kurtarma programı gibi fikirler ya da çözüm yöntemleri çoğu zaman işe yaramaz. Daha doğrusu böyle bir programın varlığından söz etmek bile yanlış olur.

Ekranı kırık şifreli telefondan veri kurtarma anında öncelikle şunu söylemek gerekir ki; ekranı kırık ve bir de şifreli telefonların USB kablo ile bilgisayara bağlanması ve verilerin kurtarılması imkansızdır. Bunun nedeni akıllı telefon ekranında şifre olmasıdır. Bunun için uygulanması gereken çözüm yolları farklıdır ve ayrıca bu kapalı telefondan veri kurtarma olarak algılanmamalıdır. Burada yapılan işlem kırık ekranlı bir telefondan açıldığı halde verilerin kurtarılmasıdır. Ancak telefon açılmasına rağmen dokunmatik ekranı çalışmayabilir ya da hiçbir şekilde ekrana görüntü atmayabilir. Bu tür durumlarda ise teknik servisler genelde geçici bir ekran ile telefonu açar ve şifrenin girilmesini sağlayarak telefon içindeki verilerin alınmasına imkan tanır.

Ekranı Kırık Şifreli Telefondan Veri Kurtarma Nasıl Olur?

Ekranı kırık ve şifreli bir telefondan veri kurtarmak için çeşitli çözüm yolları vardır ve bunun yanında farklı ihtimalle öne çıkabilir. Bunlar arasında ilk olarak karşımıza çıkan telefonda anakartın zarar görüp görmeme durumudur. Çünkü anakartı bozuk telefondan veri kurtarma işlemi biraz aman alabilir ve bu nedenle verilerin kurtarılması sanıldığı kadar hızlı olmaz. Öncelikle teknik servis arıza yapan anakartı tamir eder ve bunun ardından verilerin kurtarılmasına geçer. Ancak anakartta herhangi bir sorun yoksa direkt olarak verilerin kurtarılması işlemlerine geçilebilir. Şimdi, telefonlarda ekran kırılması ve aynı zamanda şifre olması durumunda veriler nasıl kurtarılır? Buna bakalım.

  • Öncelikle telefonun anakartı kontrol edilir.
  • Eğer anakartta bir sorun varsa ilk olarak anakart tamiri yapılır.
  • Anakartta sorun yoksa geçici bir ekran ile telefonun açılması sağlanır.
  • Ekranı kırık telefonlara geçici ekran takılması aynı ekran değişimlerinde yapılan işlemlerdeki gibi gerçekleşir.
  • Geçici ekranın takılması ile telefon açılır ve şifre girilir.
  • Daha sonra ise telefon içerisinde yer alan tüm bilgiler yedeklenir ve telefon kapatılarak ekran çıkarılır.
  • Alınan veriler ise müşterinin e-posta adresine gönderilir ya da yanında getirdiği bir depolama birimine kopyalanır.

Bu tür işlemlerde görüldüğü gibi kırık ekranlı ve şifreli telefonlara bir defaya mahsus olmak üzere geçici bir ekran takılır ve böylelikle telefon çalışır hale getirilerek veriler alınır. Bunun yanında kullanıcı isteğine bağlı olarak telefonlarda ekran değişimi de yapılır ve bu şekilde telefon tekrar eski haline getirilir. Ancak eski telefonlarda genelde kullanıcılar ekranlar için yüksek ücretler ödemek yerine telefonu kullanmaktan tamamen vazgeçer ve yeni bir telefon ile değişim yapar. Ancak yeni telefonlar için aynı şeyi söylemek pek de mümkün olmaz ve bu kullanıcılar ekran değişimi de yaptırır.

Ekranı Kırık Şifreli Telefondan Veri Kurtarma İçin En Doğru Adres

Telefon servisimiz, sektörün önde gelen firmalarından biri olarak hizmet verir. Alanında uzman personel kadrosu ve son sistem ekipman ve donanımları ile ekranı kırılan telefonlarınızda kaliteli bir içerik sunan servisimiz, aynı zamanda verilerinizi kurtarma konusunda titiz bir işçilik gerçekleştirir. Telefonlarınızın ekranı özenli bir şekilde çıkarılıp ve kırık ekran yerine geçici bir ekran ile telefonun açılması sağlanır. Bu işlemlerin sonrasında telefonlarınızda yer alan veriler kurtarılır ve isteğinize bağlı olarak e-posta adresinize ya da flash belleğinize gönderilir. Telefonlarda meydana gelen tamir ve onarım hizmetlerinde hızlı ve güvenilir çözümler sunan telefon servisimiz, sizler için sektördeki en uygun fiyatlı tamir ve onarım hizmetlerini gerçekleştirir. Siz de ekranı kırılan telefonlarınızdaki verileri kurtarmak için hemen bizimle iletişime geçin ve sizlere en kısa sürede profesyonel çözümler sunalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi