Hey Siri Çalışmıyor Sesimi Algılamıyor

Hey siri çalışmıyor sesimi algılamıyor gibi bir sorunla karşılaştığınızda ilk olarak yapmanız gereken bazı kontroller ve ayarlamalar vardır. Yapacağınız kontroller ve ayarlamalardan sonra Siri’nin neden çalışmadığını tespit edebilir ve ardından Siri’nin sesinizi algılamasını sağlayabilirsiniz. Bu tür bir sorun karşısında ilk olarak yapmanız gereken Siri ses tanıma ayarı olur. Eğer Siri sesinizi tanımıyorsa ona seslendiğiniz anda size cevap veremeyebilir.

Hey Siri Çalışmıyor Sesimi Algılamıyor Sorunu Çözümü

iPhone telefonların en önemli özelliklerinden biri olan akıllı ses asistanı Siri, zaman zaman çeşitli nedenlere bağlı olarak çalışmayabilir. Böyle bir durumda her kullanıcının birtakım kontroller ayarlamalar yapması gerekir. Şimdi, Siri çalışmadığında ya da sesinizi algılamadığında neler yapılması gerekir? daha yakından göz atalım.

  • Öncelikle telefondan “Ayarlar” menüsüne gidin.
  • Bunun ardından “Genel” sekmesine tıklayın.
  • Daha sonra “Siri” sekmesine giriş yapın ve ardından Siri’yi sağa çekerek etkin hale getirin.
  • Burada “Hey Siri” izin ver seçeneğini de aktif hale getirmeyi unutmayın.

Eğer yukarıda yer alan yönergeler doğrultusunda Siri’de hala bir düzelme yoksa daha sesli bir şekilde Siri’ye seslenmeyi deneyin. Bazen düşük ses seviyesi nedeniyle Siri sizi duymayabilir. Bu yüzden yüksek sesle iletişim kurmaya çalışmakta fayda vardır.

Hey Siri Çalışmıyor Sesimi Algılamıyor Mikrofon Arızası

Eğer tüm kontroller ve ayarlamalara rağmen Siri sesimi algılamıyor ya da Siri hala sesinizi duyamıyorsa burada ilk olarak akla mikrofon arızası getirilmelidir. Bu yüzden öncelikle mikrofon arızası olup olmadığını kontrol edin. iPhone telefonunuzda mikrofonu başka bir uygulamada ya da iPhone’un standart uygulaması olan ses kaydedicisinde deneyin. Eğer sorun mikrofonda ise telefonunuzda mikrofon değişimi yapılması gerekebilir.

Garantili Mikrofon Tamiri ve Değişimi

Sektörün öne çıkan telefon servisleri arasında yer alan firmamız, iPhone telefonlarınızda meydana gelen mikrofon arızalarında sizlere kaliteli ve profesyonel çözümler sunar. Konusunda uzman ekibi ile garanti kapsamında hizmet veren firmamız sayesinde sizler de yaşadığınız mikrofon problemlerinden kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz. En az 6 ay parça ve işçilik garantili hizmetler için siz de hemen bizimle iletişime geçin ve mikrofon arızalarınızı kısa sürede giderin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi