Huawei Ekran Siyah Oldu Ekran Gitti

Huawei ekran siyah oldu ekran gitti sorunu son zamanlarda Huawei modellerinde kullanıcıların çok sık karşılaştığı problemler arasında yer alır. Bu tür bir sorunla karşılaşılması halinde ilk olarak yapılması gereken sorunun yazılımdan mı yoksa donanımdan mı kaynaklandığının tespit edilmesidir. Çünkü çözüme ulaşmak için telefonlarda her iki ihtimali de göz önünde bulundurmak önem arz eder. Bu şekilde sorun tespiti yapmak ve gereken çözüm yollarını denemek daha kolay bir hale gelir.

Huawei ekran siyah oldu ekran gitti gibi sorunlar yazılım kaynaklı olması halinde kullanıcıların kendi imkanları ile birtakım çözüm yolları geliştirmeleri mümkündür. Ancak aynı şey donanım kaynaklı sorunlar için geçerli değildir. Donanım kaynaklı sorunlarda genel olarak profesyonel bir yardım alınmasında fayda vardır. Çünkü ekranın siyah olması bir donanımın zarar görmesinde ya da ekranın tamamen kullanılmaz hale gelmesinde kaynaklanabilir. Hatta gerekirse ekran değişimi dahi yapılması zorunlu hale gelebilir.

Huawei Ekran Siyah Oldu Ekran Gitti Sorunu Nasıl Çözülür?

Huawei telefonlarınızda ekranın siyah olması donanım kaynaklı bir sorun nedeniyle ortaya çıkmamış ise yaşadığınız bu sorunu çözmeniz mümkün olabilir. Telefonunuz üzerinde yapacağınız birkaç deneme sonrasında siyah ekran sorununu gidermeniz olasıdır. Ancak sorun yazılım kaynaklı değil de donanım kaynaklı ise uzman bir teknik servisten yardım almanızda fayda vardır. Şimdi, Huawei siyah ekran oldu ekran gitti sorunu için çözüm yöntemlerine daha yakından bakalım.

  • Telefonu yeniden başlatmaya zorlayın.
  • Cihazın pilini tamamen boşaltın ve telefonu yeniden başlatın.
  • Güvenli mod üzerinde önyükleme yapmayı deneyin.
  • Kurtarma modu önyükleme yapın ve önbellek kısmını tamamen temizleyin.
  • Fabrika ayarlarına geri dönün.

Yukarıda yer alan çözüm yolları Huawei telefonlarda oluşan siyah ekranın yazılım kaynaklı sorunlara bağlı olması halinde uygulanır. Her Huawei kullanıcısı bu çözüm yollarını kendi imkanları ile zorlanmadan deneyebilir. Tabi sorunun donanım kaynaklı olması halinde kullanıcıların yapacakları çok fazla şey yoktur. Bu tür durumlarda ilk olarak cihazın uzman bir teknik servise gösterilmesi gerekir. Serviste gerekli incelemeler ve analizler yapılmasının ardından en uygun çözüm yolunu bulmak mümkün olur.

Huawei Siyah Ekran Sorunu Çözümü

Teknik servisimiz Huawei telefonlarda oluşan siyah ekran sorunlarında telefonlarınızı hem yazılım hem de donanım açısından incelemeye alır. İlk olarak yazılım kaynaklı nedenlere üzerinde durur ve gerekli çalışmaları yapar. Ancak sorunun yazılım kaynaklı olmadığı anlaşıldığında ise donanımsal nedenler üzerinde durulur. Öncelikle telefonun ekran bağlantıları incelenir ve herhangi bir kısa devre ya da temassızlık olup olmadığına bakılır. Ekrana giden bağlantılarda herhangi bir sorun gözükmüyorsa cihaz ekranı incelemeye alınır. Sorun cihazın ekranından kaynaklanıyorsa yapılması gereken işlem ekran tamiri ya da ekran değişimidir.

Ekran tamiri için gerekli çalışmaları yapan uzman ekibimiz, disiplinli ve özverili çalışmaları ile ekranlarınızı tamir etmek için elinden geleni yapar. Ancak ekranın tamiri mümkün değilse tek çare ekran değişimi yapılmasıdır. Telefon servisimizde ekran değişimleri ise siz müşterilerimiz için kaliteden ödün vermeden ve bunun yanında en uygun fiyat aralıkları ile sizlere sunulur.

Huawei Ekran Değişimi Nasıl Yapıyoruz?

Telefon servisimizde Huawei telefonların ekran değişimlerinde alanında uzman bir ekip görev alır. Kaliteden ödün vermeden gerçekleştirilen ekran değişimleri, bütçenize uygun fiyatlar ile sizlere sunulur. Bunun yanında son teknoloji ekipmanlar ile hizmet verilir. Teknik servisimiz bünyesinde Huawei telefonların ekran değişimleri genel olarak aşağıdaki gibidir;

  • Ekran değişimi sırasında her zaman orijinale en yakın Huawei ekranlar kullanılır.
  • Ayrıca değişim hizmetleri en az 6 ay parça ve işçilik garantisi ile gerçekleştirilir.
  • Bunun yanında ekran değişimleri steril ve statik elektrikten arındırılmış olan teknik servis odalarında yapılır.
  • Ekran değişimi sonrasında telefonlarınızda bulunan bilgiler hiçbir şekilde silinmez ya da zarar görmez.
  • Diğer yandan değişim sırasında tüm işlemler sizlerin yanında ve gözü önünde olur.

Teknik servisimizde ekran değişimleri son teknoloji ekipmanların yanı sıra garanti kapsamında gerçekleştirilir. Değişim sonrasında telefonlarınızda yer alan fotoğraf, video, rehber, oyun ve uygulama gibi bilgiler hiçbir şekilde silinmez. Bunların yanı sıra servisimizde ekran değişimleri oldukça uygun fiyat aralıkları ile sizlere sunulur. Bütçenize uygun ekran değişimleri için sizler de bizi tercih edebilir ve profesyonel çözümlerimizden yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi