Huawei P30 için beklenen tarih açıklandı!

Huawei P30 çıkacağı tarih belli oldu

Son yıllarda pazar payı gitttikçe artan Çinli telefon firması Huawei, epeydir konuşulan ve bu yıla damgasını vurması beklenen Huawei 30 ve Huawei 30 Pro ile ilgili geri sayım başladı. Huawei yöneticileri tarafından herhangi bir resmi açıklama yapılmamış olsa dahi, kamuoyuna sızdırılan bilgiler Mart ayı sonunda Huawei 30 ve Huawei 30 Pro‘nun tanıtılması bekleniyor.

Huawei P30 İçin Geri Sayım Başladı

Şirkete yakın kaynaklar ve kimi tedarikçiler tarafından sızdırılan bilgilere göre, telefon üretici Huawei yaklaşan Mobil Dünya Kongresi (MWC)‘de beklenen P30 serisini tanıtmayacağını belirtiyor. MWC’de kamuoyunun karşısına çıkartılmayacak olan seri aslında ilk olmayacak. Bir çok telefon üretici yeni modelleri için ayrı bir tanıtım etkinliği düzenliyor. Kılık üreticisi Spigen tarafından bu tarihin 28 Mart olduğu yönünde de bilgiler kamuoyuna sızdırıldı.

Huawei P30 çıkacağı tarih belli oldu
 Huawei P30 tarihi şirketler tarafından açıklandı

Huawei’nin apayrı bir etkinlik yaparak, P30 ve P30 Pro‘yu tanıtarak tüm dikkatleri üzerine çekmek istediği şüphesiz. Fakat yapılacak tanıtım etkinliği için hala bir açıklama olmaması gizemini koruyor. Sızdırılan bilgilerde, P30 serisinin Fransa’da dikkatleri üzerine çekecek bir etkinlik yaparak Çinli telefon üreticisi Huawei‘nin çıkış yapmayı amaçladığı bekleniyor. Üstelik son dönemde Amerika Birleşik Devletleri ile yaşadıkları gerilim ile oldukça adından söz ettiren Huawei’nin bu dalgayı da lehine çevirmek istediği gözükmekte.

Huawei P30 Nasıl Olacak?

Kılıf üreticisi Spigen, bu amiral gemisi ile ilgili beş farklı kılıf yayınlandı. İnternete düşen bu fotoğraf aracılığıyla Huawei P30 hakkındaki meraklarında büyük oranda giderildiğini söylemek mümkün. Yayınlanan kılıfların üzerinden konuşulan Huawei P30 cihazının özellikleri arasından oldukça gerçekçi tespitlerin yapıldığını söyleyebiliriz.

Huawei P30 Pro‘daki dört kamerayı dikey bir düzende sağdaki çift LED flaşla ortaya çıkardı. Huawei P30 ise arka tarafında üçlü dikey kamera kurulumuna sahip olacak. Flaş’ın ise hemen kameranın altında bulunduğunu söyleyebiliyoruz.

Huawei P30 PRO özellikleri sızdırıldı.
Huawei P30 pro tarihi belli oldu.

Aralık ayında sızdırılan fotoğraflarda, cihazın ön yüzünde son modellerde sıkça karşılaştığımız yağmur damlası çentiği bekleniyor.Alt çerçevesinin de ince olması yine aynı şekilde bekleniyor.

Huawei’nin yeni serisinde 1/1.8 inç boyuta sahip 38 megapiksel Sony IMX607 sensör yer alacacağı çok konuşuluyor. Ortaya çıkan diğer detaylara bakıldığında Huawei P30 Pro‘da 6,5 inç, P30 modelinde ise 6,1 inç OLED ekran yer alıyor.

İki farklı RAM kapasitesiyle gelecek olan telefonlarda 12 GB RAM dahi göreceğimiz konuşulmakta. 128 GB depolama alanı sunacak olan Huawei P30 ve Huawei P30 Pro, arka yüzünde üç kamera bulundurduğu düşünülmekte. Bunların biri 40 MP, diğerleri de 20 MP + 13 MP çözünürlükte olacağı söyleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi