Huawei Ses Sorunu

Son zamanlarda kullanıcıların Huawei telefonlarında sıkça yaşadığı sorunlardan biri olan ses sorunu, özellikle sesli aramalarda ön plana çıkan sorunlardan biridir. Çeşitli forum sitelerinde Huawei p20 lite ses sorunu olarak tanımlanan arıza birtakım nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar. Sorun bazen yazılımsal bazen ise donanımsal olabilmektedir. Bu nedenle kullanıcılar kendi imkanları ile yaşadıkları bu sorunu çözmek için çeşitli yollar denemeli ve bunun ardından sorunun neden kaynaklandığını tam olarak tespit etmelidir.

Huawei ses sorunu çözümü için çeşitli öneriler sunacağımız bu yazımızda yazılımsal çözüm yollarına bakacağız. Eğer sizlere sunacağımız çözüm yolları ile ses sorununun üstesinden gelemezseniz, bunun anlamı donanımsal bir sorun olabileceğidir. Bu nedenle öncelikle çözüm önerilerimizi uygulamalı ve bunun ardından karar vermelisiniz.

Huawei Ses Sorunu Nasıl Çözülür?

Huawei akıllı telefonlarda ortaya çıkan ses sorunu, genelde sesli aramalar sırasında sesin karşı tarafa derinden ve çok az gitmesine neden olur. Huawei p10 lite ses sorunu ya da p20 lite ses sorunu kullanıcıların genel olarak şikayet ettiği modeller arasında yer alır. Peki, yaşanan bu sorunu çözmek için neler yapılması gerekir? daha yakından göz atalım.

  • Sesli aramalarda ortaya çıkan ses sorunu genelde güncellemelerin eksik olmasından kaynaklanabilmektedir. Bu nedenle telefona en son sürümü yüklemek sorunu çözebilir.
  • Güncelleme ile seste bir düzelme meydana gelmediyse telefonu fabrika ayarlarına döndürün.
  • Sıfırlama işleminin işe yaramadığı durumda ise hard reset atarak yazılımsal konuda son yapılması gerekeni de denemeniz tavsiye edilir.

Eğer bunlara rağmen Huawei ses sorunu hala devam ediyorsa problemin donanım kaynaklı olduğunu söylemek çok da zor olmaz. Telefonda bulunan mikrofonun kendisinde ya da bir parçasında sorun olabilir ve değiştirilmesi gerekebilir. Siz müşterilerine kaliteli ve hızlı çözümler sunan firmamız, Huawei telefonlarınızda yaşadığınız sorunları konusunda uzman ekibi ile kısa sürede çözüme ulaştırır ve bunun ardından telefonunuzu size teslim eder. Siz de bizimle profesyonel çözümlere ortak olabilir ve bunun yanında yaşadığınız ses sorunundan kalıcı olarak kurtulma imkanı elde edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi