İç Ekran Kırılması Ne Kadara Yapılır?

İç ekran kırılması ne kadara yapılır? sorusuna cevap arayacağımız bu yazımızda, sizler ekran değişimi fiyatları konusunda bilgi edinebilirsiniz. İç ekran kırılması akıllı telefonlarda sık sık meydana gelen problemlerden biridir. Böyle bir durumda ortaya iç ekran kırılması tamiri şeklinde bir süreç çıkar ve sorunun çözümü için yapılması gereken ekran değişimi olmaktadır. Ayrıca bu değişim ekranın tüm kısımlarının içinde olduğu bir değişimdir. Çünkü telefonlarda sade iç ekran değişimi yapılmaz. Bunun yerine telefon ekranının tamamı değiştirilir. Bunun yanında telefon ekranlarının tamamının değiştirilmesi ilerleyen zamanlarda farklı sorunlar yaşamamak adına oldukça önemli bir konumda yer alır.

İç ekran kırılması ne kadara yapılır? konusunda net fiyat bilgileri elde etmek için öncelikle telefonun marka ve modelinin belirlenmesi gerekir. Çünkü iPhone telefonlar ile Samsung telefonların ekran değişi fiyatları hiçbir zaman aynı değildir. Aynı zamanda markalar kendi içlerinde de farklı fiyat seviyelerine sahiptir. Örneğin iPhone X ekran değişimi fiyatı ile iPhone 6s ekran değişimi fiyatı birbirinden farklıdır. Bu yüzden fiyat konusunda daha net bilgiler edinmek için ilk olarak marka ve model üzerinde değerlendirme yapılması ve bunun ardından da ekran değişimi yapana firmalar ile iletişime geçilmesi gerekir. Geniş kapsamlı bir değerlendirme sonrasında her kullanıcı kendi telefonu ile ilgili ekran değişimi fiyatları konusunda az çok bilgi edinebilir.

İç Ekran Kırılması Nasıl Tamir Edilir?

İç ekran kırılmalarında genel olarak komple ekran değişimi uygulanır. Bu şekilde ekranlarda yaşanan sorunlar hızlı ve kalıcı bir şekilde ortadan kalkar. Bunun yanında iç ekranı kırılan bir telefona kalıcı bir çözüm için yapılacak en doğru hamle ekran değişimi olmaktadır. Çünkü ekran değişimi ile telefona ait tüm ekran baştan sona ve bu sayede sorun olan tüm parçalar değiştirilmiş ve telefon yeni bir ekrana kavuşmuş olur. Şimdi, akıllı telefonlarda iç ekran kırılması nasıl düzeltilir? ve yaşanan iç ekran kırılması problemi nasıl çözülür? Daha yakından göz atalım.

  • Telefonlarda ekran değişimi OCA tekniği kullanılarak yapılır.
  • Öncelikle eski ekran kontrollü bir şekilde özel ekipmanlar ile çıkarılır.
  • Daha sonra telefona takılacak olan yeni ekran özel solüsyonlar ile temizlenir.
  • Temizlik işleminin ardından sıra ekranın monte edilmesine gelir ve monte işlemi de yine son teknoloji ekipmanlar yardımı ile gerçekleştirilir.
  • Ekran değişimi sonrasında ise birtakım testler ve kontroller yapıldıktan sonra ekranın sorunsuz bir şekilde çalıştığından emin olunur.
  • Bu şekilde yapılan ekran değişimleri genelde 20 dakika içerisinde sona erer. Yoğunluğa bağlı olarak bu zaman 2 saate kadar çıkabilir, ancak genel olarak ekran değişimi kısa bir süre içerisinde sonuçlandırılır.

İç Ekran Kırılması Garanti Kapsamında Mıdır?

Akıllı telefon ekranlarında yaşanan problemlerde garantili tamir ve onarım oldukça önemli bir konumda yer alır. Telefonların ekran değişimlerinde garanti kapsamında tamir edilebilmesi için öncelikle yaşanan sorunun kullanıcı kaynaklı bir nedene bağlı olarak ortaya çıkmamış olması gerekir. Bunun dışında eğer sorun kullanıcı kaynaklı ise garanti kapsamında değerlendirilmez ve yapılacak tamir genelde ücretli olur. Ancak bazı kullanıcılar telefonlarını satın alırken telefon kaskosu gibi özel önlemler ile telefonunu koruma altına alır. Böyle uygulamalarda ekranda yaşanan sorun kullanıcı kaynaklı olsa dahi ücretsiz bir şekilde ekran değişimi yapılır. Ancak kasko ve benzeri önlemler alınmamış ise ekran değişimleri ücrete tabidir. Hal böyle olunca ekran değişimlerinde garanti kapsamı oldukça önemli bir konumda yer alır.

İç Ekran Değişim Fiyatı Ne Kadar?

Telefonlarda iç ekran kırılması ve bunun tamiri komple ekran değişimi olarak karşımıza çıkar. Yani kırılan iç ekranın değiştirilmesi için iç ekran, dokunmatik alan, ön cam ve dış panelin de değiştirilmesi gerekir. Firmamız, siz müşterileri için komple ekran değişi hizmetleri yapmakta ve sizlere telefonlarının ekranlarında yaşadığınız sorunlarda yardımcı olmaktadır. Ekran değişimlerini konusunda uzman ve deneyimli personeller ile gerçekleştiren firmamız, aynı zamanda parça ve işçilik garantili hizmetler verir. Bu nedenle siz de firmamızda ekranlarınızı değiştirebilir ve yaşadığınız bu sorundan kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz. Yapmanız gereken hemen bize ulaşmak ve sonrasında telefonunuzun model ve markasını belirtmek kadar kolaydır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi