İğne İle Dokunmatik Ekran Tamiri Nasıl Yapılır?

İğne ile dokunmatik ekran tamiri nasıl yapılır? sorusuna detaylı cevaplar arayacağımız bu yazımızda birçok akıllı telefon kullanıcısının yaşadığı bu sorun için çözüm yöntemleri sunmaya çalışacağız. Siz de bu yöntemler sayesinde telefonun dokunmatik tamiri ya da dokunmatik arızası gibi konusunda neler yapmanız gerektiğini öğrenebilir ve bu sayede çözüm yollarına ulaşabilirsiniz. Akıllı telefon kullanıyorsanız ve zaman zaman dokunmatik panel sorunları ile karşı karşıya kalıyorsanız, öncelikle yapmanız gerekenlerin ne olduğunu tam olarak öğrenmeli ve bunun ardından iğne ile dokunmatik tamiri yapmaya başlamanız gerektiğini belirtmek isteriz.

İğne ile dokunmatik ekran tamiri nasıl yapılır? merak ediyorsanız, ilk olarak çözüm uygulamaları ile ile ilgili şunu belirtmekte fayda var. İğne ile dokunmatik ekran tamirinde alanında uzman kişilerin sizlere yardımcı olması tavsiye edilir. Çünkü genel olarak hassas bir uygulamadır ve bu yüzden telefonun farklı aksamlarına zarar vermemek adına profesyonel bir yardım alınması gerekebilir. Bu nedenle uygulamayı bizzat kullanıcının kendisini öncelikle nasıl yapıldığını tam olarak öğrenmesinde fayda vardır. Aksi taktirde yanlış bir uygulama istenmedik sorunların ön plana çıkmasına neden olabilir.

İğne İle Dokunmatik Ekran Sorunu Nasıl Çözülür?

Akıllı telefonlarda yaşanan dokunmatik arızası problemlerinde çok sık kullanılan bir yöntem olmasa da çözüm sunması nedeniyle zaman zaman tercih edilir. Bunun yanında genelde geçici çözüm yöntemi olarak bilinir ve yapılan işlemler sonrası aynı sorunun tekrar ortaya çıkması muhtemeldir. Bu yüzden uzmanlar da dahil olmak üzere kalıcı bir çözüm yöntemi olmadığını belirtmek yanlış olmaz. Peki, bir iğne yardımı ile dokunmatiği bozuk telefon nasıl düzeltilir? daha yakından incelemeye çalışalım.

  • Öncelikle telefon ekranının hemen kenarından ön cam ile dokunmatik panel arasına bir iğne sokulur.
  • Bir akupunktur gibi düşünülen bu yöntemde sokulan iğne dokunmatik ekrana hafifçe bastırılır.
  • İğne ekran üzerinde bastırılarak bir süre kadar beklenir.
  • Yeteri kadar beklenmesinin ardından ekranın tekrar çalıştığı görülür.
  • Yapılan uygulama dokunmatik ekranın sadece cam kısmında bir sorun meydana gelmiş ise sonuç verebilir. Aksi taktirde bu yöntem ile çözüm elde etmek pek de mümkün değildir.

Eğer dokunmatik ekran tamamen hasar görmüşse ve sorun bundan kaynaklanıyorsa iğne uygulaması ile çözüme ulaşmak çoğu zaman için imkansızdır. Bu yüzden kalıcı bir çözüm olmadığını ve genelde etkili bir çözüm elde etmek için ekran değişimi yapılması gerektiğini söylemek yanlış olmaz. Akıllı telefon kullanıcılarının dokunmatik ekran problemlerinde iğne ile çözüme ulaşamamaları halinde yapmaları gereken komple ekran değişimi olmaktadır. Bu şekilde kesin sonuçlara ulaşmak ve telefonu tekrar sorun yaşamadan kullanmaya başlamak mümkündür.

İğne İle Dokunmatik Ekran Tamiri Kalkıcı Bir Yöntem Midir?

Akıllı telefonlarda herkesin merak ettiği konulardan biri de dokunmatik bozulursa ne yapılır? sorusu olmaktadır. Böyle bir sorun karşısında ilk olarak akla gelen ekran değişimidir. Ancak iğne ile ekran problemlerini gidermek de zaman zaman mümkün olabilir. Ancak dokunmatik ekranların iğne ile tamir edilmesi kalıcı bir yöntem olarak görülmez ve uzmanlar da dahil olmak üzere geçici bir yöntem olduğunu üstüne basa basa ifade etmektedir. Telefonlarda ön cam ile dokunmatik ekran arasından uygulanan bu yöntem dokunmatiğin bir süre daha sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayabilir. Ancak özümün çok da uzun süreli olmayacağını söylemek yanlış olmaz. Bu nedenle kalıcı bir çözüm yöntemi arayan kullanıcılar için genelde ekran değişimi tavsiye edilmektedir.

İğne İle Dokunmatik Ekran Tamiri ve Ekran Değişimi Hizmetleri

Akıllı telefonlarda yaşanan problemlerin kısa sürede giderilmesinde sektörün önde gelen isimlerinden biri olan firmamız, siz müşterileri için iğne ile dokunmatik ekran tamiri yapmaktadır. Bunun yanında kalıcı çözümler isteyenler için ekran değişimi hizmetleri de veren firmamız, alanında uzman personel kadrosu işle akıllı telefonlarınızın ekran değişimlerinizi hızlı ve güvenilir çalışmaları ile gerçekleştirmektedir. Siz de akıllı telefonlarınızın dokunmatik panellerinde zaman zaman sorunlar yaşıyorsanız ve bir türlü bu sorunun üstesinden gelemiyorsanız, hemen firmamız ile iletişime geçin. İşçilik ve parça garantili hizmetlerimiz ile sizlere anında çözümler sunan firmamız sayesinde siz de dokunmatik ekran sorunundan kısa sürede kurtulabilir ve eskisi gibi telefonunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi