iPhone 6 Dokunmatik Sorunu Çözümü

iPhone 6 dokunmatik sorunu çözümü konusunda sizlere birtakım bilgiler vereceğimiz yazımızda siz de yaşadığınız bu sorunu kısa zaman içerisinde çözüme kavuşturabilirsiniz. Telefon ekranlarında yaşlanan dokunmatik sorunu çoğu zaman ciddi problemlerin ortaya çıkmasında etkili olur. Hatta iphone 6 dokunmatik bazen çalışmıyor ya da tamamen dokunmatik özelliğini kaybettiği yönünde şikayetler ile karşı karşıya kalmak mümkündür. Böyle bir durumda ilk olarak yapılması gereken sorunun neden kaynaklandığını bulmak ve sonrasında çözüm yoluna gitmektir. Aksi taktirde çözüme ulaşmak olması gereken daha fazla bir zaman alabilir ya da hiçbir şekilde çözüm bulmak mümkün olmayabilir.

 iPhone 6 dokunmatik sorunu çözümü için öncelikle sorunun nedenlerini bilmenin doğru olduğunu söylemiştik. Ayrıca iPhone 6 telefonlarda dokunmatik sorunu yazlık kaynaklı olabildiği gibi donanım kaynaklı da olabilir. Bu nedenle ortaya çıkan sorunu her iki açıdan da değerlendirmek ve buna göre çözüm yolları geliştirmek gerekir. Dokunmatik ekranında sorun yaşanan telefonlarda  olarak akla gelen entegre olmaktadır. Eğer iphone 6 dokunmatik entegresi herhangi bir nedene bağlı olarak zarar görmüş ise dokunmatik ekranda birtakım problemler yaşanması olağandır. Bu yüzden telefonun dokunmatik entegresi tamir edilmesi ya da değişmesi gerekebilir. Tamir ve değişim işlemlerinde ise profesyonel bir yardım alınmasında fayda vardır.

iPhone 6 Dokunmatik Sorunu Çözümü Nasıl Olur?

Akıllı telefonlarda dokunmatik ekran sorunu çoğu zaman kullanıcılar için istenmedik durumların ortaya çıkmasına neden olur. Bunun yanında sadece iPhone 6 modellerinde değil, tüm iPhone modellerinde hemen hemen bu sorunu görmek mümkündür. Bu tür durumlarda iphone dokunmatik sorunu çözümü konusunda pek çok araştırma yapan kullanıcılar, genelde nasıl bir çözüm üretmeleri gerektiğini bilmez. Ancak çözüm konusunda önemli olan sorunun nedenlerine eğilmek ve buna göre bir çözüm geliştirmektir. Şimdi, iPhone 6 modellerinde ortaya çıkan dokunmatik sorunu konusunda neler yapılabilir? daha yakından bakalım.

  • iPhone 6 dokunmatik ekran sorunlarında öncelikle yapılması gereken ekran koruyucu ile ilgili kontrollerdir. Çünkü telefonlardaki ekran koruyucular, bazı durumlarda dokunmatik özelliğinin çalışmasının önüne geçebilmektedir.
  • Telefona reset atmak da yine çözüm yolları arasında yer alır. Açma ve Kapama tuşu + Home + Ses Azaltma tuşlarına aynı anda basılması ile telefona reset atmak mümkündür.
  • iPhone 6 modellerinde dokunmatik sorunun ortaya çıktığı durumlardan biri de telefonların şarjda olduğu anlardır. Bu nedenle telefonda dokunmatik problemi yaşanıyorsa ve telefon şarjda ise öncelikle telefon şarjdan çıkarılır ve daha sonra yeniden başlatılarak şarj edilir. Bu şekilde çoğu zaman sorunu çözmek mümkün olur.
  • Ayrıca dokunmatik problemine çözüm bulmak için Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > 3D Touch menüsüne ulaşılır. Daha sonra ise buradan telefonun dokunmatik yapılandırması tekrar yapılır. Gerçekleştirilen yapılandırma ile dokunmatik ekranda oluşan problemler çözülebilir.
  • Tüm bunlara rağmen hala dokunmatik ekranda sorun devam ediyorsa donanım kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmek yanlış olmaz. Bu tür bir durumda ise yapılması gereken uzman teknisyenler eşliğinde ekran değişimi yapılması olabilir.

 iPhone 6 Dokunmatik Sorunu Garanti Kapsamına Girer Mi?

iPhone 6 telefonlarda görülen dokunmatik sorunu garanti kapsamında değerlendirilebilir, ancak burada dikkat edilmesi gereken sorunun kullanıcı hatası ile çıkmamış olmasıdır. Eğer kullanıcıdan dolayı ekranda bir hata meydana gelmiş ise bu garanti kapsamında değerlendirilmez. Bunun yanında ekran değişimi ya da tamir işlemleri konusunda kullanıcılardan belirli oranlarda ücret talep edilir. Burada önemli olan ekranın kullanıcı kaynaklı bir nedene bağlı olarak dokunmatik sorunu yaşamıyor olmasıdır.

iPhone 6 Dokunmatik Sorunu İçin En Doğru Adres

Telefonlarda dokunmatik ekran başta olmak üzere pek çok arızanın giderilmesinde önemli bir konumda yer alan firmamız ile siz de istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz. Dokunmatik ekran değişimlerini alanında uzman personel kadrosu ile yapan firmamız, aynı zamanda sizlere son teknoloji ekipman ve donanımlar ile hizmet verir. Bu şekilde telefonlarınız içindeki bilgiler asla silinmez ve hiçbir bilgiye zarar gelmez. Bunların yanı sıra parça ve işçilik garantili hizmetleri ile öne çıkan firmamızda aldığınız hizmet karşısında kendinizi güvende hissedebilirsiniz. Yapmanız gereken dokunmatik ekran problemleri yaşamanız halinde hemen firmamız ile iletişime geçmek ve sizlere sunduğumuz profesyonel hizmetlerden yararlanmaktır. Dokunmatik ekran değişimlerinin en doğru adresi olan firmamıza sizleri de bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi