iPhone Açılmıyor Elmada Kalıyor

iPhone telefonunuz başlatma sırasında Apple’ın meşhur logosu olan elmada kaldıysa ve ilerlemiyor ise açılış ekranına geçmeniz zordur. Bu konuda kullanıcılar iPhone elma logosunda kilitlendi ya da buna benzer sorunlar nedeniyle pek çok farklı şikâyet ile karşımıza çıkar. Yaşanan bu sorun için ise çeşitli çözüm yollarının olduğunu söylemek mümkündür.

iPhone açılmıyor elmada kalıyor şekliden sorunlar yaşıyorsanız, öncelikle yapmanız gerekenlerin neler oldupğunu bilmeli ve bunun ardından telefonunuzun bozulduğunu düşünmeden önce çeşitli çözüm yolları ile yaşadığınız problemi gidermeye çalışmalısınız. Peki, iPhone elma ekranında kilitlenirse neler yapılabilir? daha yakından bakalım.

iPhone 7 Açılmıyor Elmada Kalıyor Nasıl Çözülür?

iPhone 7 gibi birçok iPhone modelinde meydana gelen bu sorun, telefonların elma ekranında kilitlenip kalmasını ve daha sonra açılmamasına neden olur. Böyle bir sorunla karşı karşıya kalan kullanıcıların yapması gerekenler ise aşağıdaki gibidir;

  • Sorunu çözümünde ilk olarak iPhone’un yeniden başlatılmasını denemektir.
  • Bu durum sorunu çözme konusunda genelde yeterli olmaz, bu nedenle telefona reset atma yolu da denenebilir.
  • Bunların dışında elma ekranını geçmek için kurtarma modu da çözüm yollarından biridir. Kurtarma modu ile iPhone bilgisayar üzerinden iTunes’a bağlanır ve bu şekilde iOS işletim sistemi yeniden yüklenebilir. Hatta daha önceden alınmış olan sağlam bir yedek de yine bu yöntem ile iPhone’a yüklenerek sorun çözülebilir.
  • Elma ekranında kilitli kalan iPhone’u bu ekrandan kurtarmanın başka bir yolu da DFU modudur. DFU moduna geçmek için iPhone tamamen kapatılır ve USB kablo ile telefon bilgisayara bağlanır. Daha sonra ise ardından 3 saniye kadar açma / kapama düğmesine basılı tutularak bu sürenini ardından bir de Home tuşuna basılmaya başlanır. Toplamda her ikisine de 10 saniye kadar basılı tutulması ile ekran tamamen karardığı anda DFU moduna giriş yapılmış olur.

iPhone elmalı ekranda kilit sorunları bu şekilde çözülebilir. Ancak siz de var olan verilerinizi riskle atmak istemiyorsanız ve bu işi uzmanlarına bırakmak istiyorsanız, iphone elma ekranında kaldı gibi sorunlar için firmamıza gelebilir ve bizimle baştan sonra profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi