iPhone Ahizeden Ses Gelmiyor

iPhone ahizeden ses gelmiyor sorunu genelde birçok kullanıcının başına gelen problemlerden biri olarak ön plana çıkar. iPhone 7, 8 ve 5s modellerinde çok sık görülen bu durum kullanıcılara iletişim konusunda bazı sıkıntılar yaşatır. Böyle bir durum karşısında ilk olarak yapılması gereken ise iphone 7 ahize temizleme olarak karşımıza çıkar. Ahizenin olması gereken bir şekilde temizlenmesi seste yaşanan problemin çözülmesine yardımcı olabilir. Ancak temizliği yaparken bazı konulara dikkat edilmesi hassas davranılması gerekir. Ahizeden ses gelmemesi hem donanım hem de yazılım kaynaklı olabilir. Bu yüzden yaşanan sorun her iki açıdan da değerlendirilmelidir. Bu şekilde çözüme ulaşmak ve karşılaşılan sorunu ortadan kaldırmak daha hızlı ve kolay olacaktır.

iPhone ahizeden ses gelmiyor ve bu sorun karşısında ne yapmam gerekir? diyorsanız, sizlere bu konuda birtakım bilgiler vermek isteriz. Öncelikle ahizede yaşanan ses problemleri yazılım ya da donanım kaynaklı olabilir. Bu nedenle çözüm konusunda ahizeyi hem donanı hem de yazılım açısından kontrol etmek gerekir. Ahizenin temizlenmesi ve bunun yanında ses seviyesinin kontrol edilmesi ilk olarak yapılması gerekenler arasındadır. iPhone kullanıcıları yaşadıkları bu storun karşısında çoğu zaman için ne yapması gerektiğini tam olarak bilmez ve bunun ardından iphone 5s ahizeden ses gelmiyor ya da buna benzer başlıklar ile çeşitli forumlarda ve sosyal platformlarda çözüm arama yoluna gider. Ancak sorunu çözmek sanıldığı kadar zor değildir. O halde böyle bir sorun karşısında neler yapılabilir ve ahizedeki ses sorunu nasıl çözülebilir? daha yakından bakalım.

iPhone Ahizeden Ses Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür?

iPhone cihazlarda ses sorunu için öncelikle dikkat edilmesi gereken ahizenin temiz olup olmamasıdır. Bazen ahizede biriken toz ya da tüy gibi dış etkenler sesin az gelmesine ya da hiç gelmemesine neden olabilir. Bu nedenle iphone ses az çıkıyor ya da hiç gelmiyor gibi sorunları ortadan kaldırmak için yapılması gerekenlerin sırayla uygulanması önemli bir konumda yer alır. Eğer siz de iPhone telefonlarınızda ahizeden ses gelmemesi gibi sorunlar yaşıyorsanız, çözüm yolları aşağıdaki gibidir;

  • Öncelikle telefonu yeniden başlatmayı deneyin.
  • Ses sorunu devam ediyorsa iOS işletim sisteminin son güncellemesini yükleyin. Eğer güncelleme yapılmış ise bu adımı atlayın.
  • iPhone kasasının hemen yan tarafında yer alan ses artırma ve azaltma düğmelerinden ses seviyesini kontrol edin.
  • Telefonun kulaklık girişine herhangi bir toz ya da tüy gibi dış etkenlerin girip girmediğinden emin olun. Bu yüzden özellikle kulaklık jakını kontrol edin ve yumuşak bir fırça yardımı ile jak içerisini temizleyin.
  • Ekran koruyucu ya da kılıf gibi herhangi bir nesnenin ahizeden ses çıkmasını engellemediğinden emin olun.
  • Eğer iPhone yeni alınmış ise telefonun hem önünde hem de arkasında bulunan plastik filmleri çıkarın.
  • Alıcı girişinin engellenmediğinden veya kirlenmediğinden emin olun.
  • Ses sorunu hala devam ediyorsa Ayarlar > Bluetooth sekmesine giriş yapın ve buradan Bluetooth’u özelliğini kapatın.

iPhone Ahizeden Ses Gelmiyor Sorunu Garantiye Girer Mi?

iPhone cihazlarda garantili hizmet almak için öncelikle dikkat edilmesi gereken konuların başında kullanıcı hatası gelir. Bu nedenle eğer sorun kullanıcı hatasından meydana geliyorsa garanti kapsamında hizmet almak mümkün olmaz. Garantili ve ücretsiz bir hizmet almak için öncelikle yaşanan sorununun kullanıcıya bağlı bir hatadan oluşmaması gerekir. Garanti kapsamında bu en çok dikkat edilen ve çoğu zaman için ihmal edilmeyen ön koşullardan biridir.

iPhone Ahizeden Ses Gelmiyor Hızlı ve Güvenilir Çözümler

iPhone telefonlarınızda meydana gelen tüm sorunlar için siz de firmamızı tercih edebilir ve bizimle yaşadığınız sorunlardan kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz. Firmamız, iPhone ahize problemleri konusunda sizlere deneyimli teknisyenleri ile yardımcı olur ve tamir ve onarım sırasında asla telefonlarınızın farklı aksamlarına zarar vermez.

Bunun yanında parça ve işçilik garantili hizmetler sunan firmamız sayesinde her zaman için kendinizi güvende hissedebilirsiniz. iPhone telefonunuzun ahizesinden yeteri kadar ses gelmiyorsa yapmanız gereken hemen firmamıza gelmek ve sizlere sunduğumuz hızlı ve güvenilir çözümlerden faydalanmaktır. iPhone telefonların tamir ve onarımında uygun fiyatlar sunduğumuzu ve sizlere düşük maliyetlerde yardımcı olduğumuzu belirtmek isteriz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi