İPhone Batarya Değişimi

Mobil cihazlarda, bataryaların ömürleri kullanıma bağlı olarak belirli bir süre sonra sona erecektir. Cep telefonu tamir merkezi olarak, İPhone ve tüm marka cep telefonların batarya değişimlerini yapıyoruz. İPhone batarya değişimi işlemlerinde, orijinal batarya çeşitlerini kullanarak, telefonların güvenilir bir şekilde kullanılmasını sağlıyoruz. Servisimiz her zaman garantili ve orijinal pil kullanarak hizmet vermekte, müşterilerimizi taklit bataryalar konusunda uyarıyoruz.

İPhone Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

Cep telefonu bataryalarının ömrü tamamlandığında, şarj tutmayacak ve cep telefonu sık aralıklarla açılıp kapanmaya başlayacaktır. Örnek model batarya değişimi işlemleri, servisimizde, uzman elemanlarımız tarafından yapılıyor. Batarya değişiminde, orijinal batarya seçiminin yapılabilmesi önemlidir. Bazı telefonlarda, bataryalar birbirine benzemekte ve değişimlerde dikkatli olunması gerekmektedir. Batarya değişiminden önce İPhone cep telefonunda bir arıza ya da hasarlı bölüm olup olmadığına dikkat edilmelidir. Telefon modellerine göre arka kapak sistemi değişmektedir. Çoğu telefon kapağı vidasız, yapıştırmalıdır. Yapıştırmalı kapak sistemlerinin işin uzmanı olmayan kişiler tarafından açılması telefona zarar verebilecektir. Servisimizde, profesyonel olarak değişimler yapılmaktadır.

Batarya Değişiminin Önemi?

Cep telefonları, birkaç yıl kullanıldıktan sonra bataryaları tükenmeye başlayacaktır. Kullanım ömrü dolan bataryalar, telefonun çalışma performansını düşürürken, şişme gibi durumların ve çeşitli kazaların yaşanmasına neden olabilecektir. Kullanım ömrü dolan bataryaların değiştirilmesi, şarj ederken telefonun zarar görmesini önleyecektir. Batarya değişimi, güvenli kullanım için çok önemlidir.

İPhone Batarya Değişimi

İPhone Pil Sağlını Öğrenme?

İPhone cep telefonu modellerinde, her kullanıcı pil sağlığını, ayarlar bölümünden öğrenebilecektir. İPhone kullanıcıları, ayarlar bölümünde, pil sekmesini seçer ve devamında, pil sağlığı bölümünü işaretler ve pilin maksimum kapasite durumunu görebilirsiniz. Pil sağlığı kontrollerinde, verimlilik kapasitesinin %80 altında olduğunu gördüğünüzde, batarya değişimini hemen yaptırmalısınız.

Servisimize gelen tüm telefon modellerinde, batarya değişimi yapmadan önce pil sağlığını ölçüyoruz. İOS işletim sistemi yeni versiyonlarında, telefon pil sağlığı ölçümü ve pilin kapasite durumunun, cihazın çalışmasını ne derecede etkilediği gösterilmektedir. Pil sağlığı düşük olan telefonlarda sık kapanma ve kısa sürede şarj bitme sorunları görülmeye başlanacaktır.

Batarya Değişimi Fiyatı Ne Kadar?

İPhone cep telefonlarının her türlü arıza tamiri ve batarya değişim işlemlerini yapıyoruz. İPhone modeli cep telefonu kullanıcıları, telefonlarının bataryalarını değiştirmek istediklerinde fiyat konusunda bilgi almak istemektedir. İPhone marka cep telefonlarının her modelinde farklı batarya tipi kullanılmaktadır. Bu da her telefon için batarya değişim fiyatının farklı olmasına neden olmaktadır. Müşterilerimize, batarya değişim hizmetlerini, batarya fiyatları üzerinden yapıyor ve en uygun fiyat seçeneklerini veriyoruz. İPhone modellerinde batarla değişim fiyatları 60 TL ile 400 TL arasında değişebiliyor. Batarya değiştirme işlemleri dikkat edilmesi ve özen gösterilmesi gereken işlemlerdir. Bunun için uzman personellerimiz, batarya değiştirme işlemlerini yapıyorlar.

Pil Sağlığı Nasıl Arttırılır?

İPhone telefon modellerini kullananlar, telefonlarının şarj sürelerinin daha uzun süre gitmesi ve batarya kullanım ömrünün uzun olabilmesi için çeşitli yöntemleri kullanırlar.

İPhone telefonlarda, pil sağlığı artırmanın farklı yöntemleri vardır ve bunlardan bazıları şunlardır;

  • Ekran parlaklığı otomatik seçilir,
  • Ekran parlaklığı düşürülür,
  • Dinamik duvar kağıtları kullanılmamalıdır,
  • Konum ve bluetooth sürekli kapalı tutulmalıdır,
  • Wi-fi kapalı olmalıdır,
  • Uygulamalar için otomatik güncelleme kapalı olmalı,
  • Otomatik kilit süresi az olmalıdır,

Pil sağlığını artırabilmek için bu ayar türlerinin tamamı, telefonun ayarlar bölümünden tek tek yapılabilecektir. Bu ayarlar, daha az enerji harcanmasına ve pil sağlığının normalinden daha uzun süre kullanılmasına neden olacaktır. İPhone modellerinin çoğunda, ayarlar, pil bölümünde, pil performansı ile ilgili bilgiler yer almaktadır.

Bataryayı Uzun Süre Kullanmanın Yolları

Cep telefonlarında, bataryayı uzun süre kullanmanın yolları, pil sağlığını artırma işlemleri için yapılan ayarlardır. İOS işletim sisteminde, cep telefonunun daha havalı görünmesi için kullanılan, dinamik duvar kağıtları, daha fazla enerji kullanacağı için bataryanın kısa sürede bitmesine neden olabilecektir.

Duvar kağıtları bölümünde, dinamik duvar kağıtlarını devre dışı bırakmak ve sabit duvar kağıdı seçmek bataryaların uzun süre kullanılmasını sağlayacaktır. bluetooth açık olduğunda, cep telefonu sürekli ağ taraması yapacak ve veri transferi nedeniyle şarjın çabuk bitmesine neden olacaktır. Cep telefonu servisi olarak müşterilerimiz, bataryalarını uzun ömürlü olarak kullanma yöntemleri hakkında bilgi veriyor, isteyenler için telefon üzerinden gerekli ayar kısıtlamalarını yapıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi