iPhone Bulanık Çekme Sorunu

iPhone bulanık çekme sorunu genelde pek çok iPhone kullanıcısının karşılaştığı sorunlardan biridir. Çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan bu sorun için birtakım çözüm yöntemlerinden bahsetmek mümkündür. Ancak öncelikle sorunun tam olarak neden kaynaklandığını bulmak gerekir. Hiç beklenmedik anda iphone kamera odaklama sorunu yaşayan kullanıcılar, yaşadıkları sorun karşısında çoğu zaman ne yapması gerektiğini bilmez. Hatta ben basit çözüm olarak düşündükleri telefonu kapatıp yeniden açmayı dener. Genelde kamerada oluşan bulanık çekme sorunu telefonun kapatılıp açılması ile çözülmez. Çünkü bulanık çekme probleminin ortaya çıkmasında daha farklı etkenler ortaya çıkmaktadır.

iPhone bulanık çekme sorunu için çeşitli nedenlerden bahsetmek mümkündür. Her ne kadar kamera sorunları genelde donanımsal problemler olarak görülse de bazen işletim sisteminin güncellenmesi ya da telefonun kapatılarak yeniden açılması sorunu çözebilir. Ancak iPhone kameralarda bulanık çekme sorunu için en etkili çözüm yolu kamera değişimi olur. Kameranın bulanık çekmesi ile ilgili bazı nedenlerin olduğunu belirtmiştik. Şimdi bu nedenlerin neler olduğuna daha yakından bakalım.

  • Telefonun kamerasının aldığı darbeler sonucu zarar görmesi
  • Arka kameraları dışarıdan koruyan lensin çizilmiş olması
  • Ön kamerada ekran koruyucular nedeniyle bulanık çekim

iPhone Bulanık Çekme Sorunu Çözümü

iPhone telefonlarda bulanık çekme sorunu için öncelikle hem ön hem de arka kameranın önünde herhangi bir şekilde telefon kılıfı ya da ekran koruyucu gibi aksesuarların olup olmadığı kontrol edilmelidir. Örneğin iphone 7 ön kamera bulanık çekiyor şeklinde şikayet eden bir kullanıcının öncelikle ekran koruyucunun kamera önüne gelmediğinden emin olması gerekir. Bunun yanında telefonun herhangi bir şekilde darbe alması sonucunda kameraların hasar görmesi mümkün olabileceğinden kamera lenslerinin de kontrol edilmesi önemlidir. Özellikle telefonların düşmesi ya da sert bir nesneye çarpması ile kameraların hasar alması mümkün olur. Telefonun darbe alması sonucunda ise genelde donanım kaynaklı problemler gelişir ve böyle bir durumda kameranın değiştirilmesi gerekir. Şimdi, iPhone telefonlarda kamera değişimi için verilen hizmetlere daha yakından bakalım.

  • iPhone telefonların ön ve arka kamera değişimleri yaklaşık olarak 45 dakika içerisinde yapılır. Ayrıca kargo gönderim hizmeti ile yapılan kamera değişimlerinde bu süre en az 3 iş gününü bulabilir.
  • Kamera değişimlerinde her zaman orijinal ön ve arka kamera modelleri kullanılır.
  • Değişim sırasında hiçbir şekilde telefon sıfırlanmadığı gibi içindeki bilgiler de kesinlikle silinmez.
  • iPhone telefonların kamera değişimlerinde parça ve işçilik garantisi ile çalışılır ve garanti süresi ortalama 6 ay kadardır.

Telefonlarda bulanık çekme sorunu genelde odaklanma sorunları ile başlar. Birçok kullanıcının iphone 7 kamera odaklama sorunu konusunda sık sık problem yaşadığını söylemek yanlış olmaz. Tabi odaklanmada yaşanan problemler genelde donanımsal sorunlar olarak karşımıza çıkar. Bu yüzden çözüm konusunda uzman ve deneyimli kişilerden yardım alınmasında fayda vardır.

iPhone Bulanık Çekme Sorunu Garanti Kapsamında Mıdır?

iPhone telefonların ön ya da arka kameralarında oluşan bulanık çekme problemi genelde telefonun darbe almasına bağlı olarak ortaya çıktığı için garanti kapsamına girmeyebilir. Özellikle kamera lensinin üzerinde herhangi bir çizik ya da deforme gibi durumlar var ise üretici firma ortaya çıkan bu sorunu garanti kapsamında değerlendirmez ve kamera değişimini için kullanıcılardan ücret talep eder. Ancak telefonun herhangi bir şekilde darbe almadığını kanıtlamak ve lenslerinin temiz olması kameranın garanti kapsamında değiştirilmesini sağlayabilir.

iPhone Bulanık Çekme Sorunu İçin En Doğru Adres

Siz de iPhone telefonunuzun kamerasında bulanık çekme gibi problemler yaşıyorsanız, hemen bizimle iletişime geçin ve sizlere konusunda uzman ve deneyimli personellerimiz ile yardımcı olalım. Sektörün önde gelen firmalarından biri olarak siz müşterileri için hızlı ve güvenilir çözümler sunan firmamız, aynı zamanda iPhone telefonlarınızın ön ve arka kameralarının değişiminde sizlere yardımcı olur. Eğer siz de parça ve işçilik garantili hizmetler almak ve bunun yanında değişim sonrası kendinizi güvence altında hissetmek istiyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden hemen servisimize gelin ve bizimle hızlı ve profesyonel çözümlerin tam ortasında yer alın. Uygun fiyat aralıkları ile ön ve arka kamera değişimi yapan firmamız, siz müşterileri için iPhone telefonlarda titiz bir işçilik örneği göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi