İphone Cihaz Değişimi Nasıl Yapılır?

İphone cihaz değişimi nasıl yapılır? Sorusu iphone kullanıcıları tarafından sıkça sorulur. Cep telefonları gündelik hayatın en önemli parçası haline gelmiştir. Birçok marka ve model kullanıcılar tarafından tercih edilerek kullanılıyor. Bu kullanımlarda ilk sırada İphone markası geliyor. Yeni modelleri ve özellikleri ile kullanıcısını memnun eden marka kamera özellikleri ile kaliteli fotoğraflar çekmenize yardımcı oluyor. Bundan dolayı sizde tercih ederek güvenilir bir kullanım sağlayabilirsiniz. Model malzeme açısından da oldukça gelişmiştir. Ergonomik yapısı elde daha iyi bir tutma özelliği sağlıyor. Bundan dolayı tercih edilerek uzun süreli bir kullanım sağlanabilir. İşletim sistemi de oldukça başarılıdır. Sizde özel olması kullanımı daha iyi bir hale getiriyor. Güvenlik açısından da modelleri gelişmiştir. Servis hizmet desteği de oldukça başarılı ve hızlıdır.

Garanti Kapsamı İçerisinde Olmayan Cihazların Değişimi

İphone cihaz değişimi nasıl yapılır? Eğer cihazınız garantili değil ise değişim gene yapılır. Ancak bu bazı şartlar ve ücretler karşılığında yapılmaktadır. Cihaza yetkisi müdahale yapılmamış olması gerekiyor. Bu aranan şartlar arasında yer alır. Ana kartın sağlam olması gerekir. Kesinlikle bir müdahale edilmemesi gerekir. Bu sayede ücretli bir değişim yaptırabilirsiniz. Değişim ücreti ödeyerek modeli satın alabilirsiniz. Ücretler de modele göre değişkenlik gösterir. Tabi burada çok yüksek tutarlar istenmez. Eğer cihazınız garantili ise bu ücreti ödemeniz gerekmiyor. Arıza durumunda arıza giderilemiyor ise marka yeni modeli size ücretsiz olarak sunuyor. Cihazınız değişti ve gene arızalandı. Bu durumda da cihazınız değiştirilir. Aranan tek şart cihazın garantili olmasıdır. Değişimde herhangi bir sınırlama bulunmaz.

Değişim Şartları Nelerdir

İphone cihaz değişimi nasıl yapılır? Cevabı, İphone kullanıyor iseniz marka size değişim hakkı veriyor. Bu değişim hakkında garantili olan cihazlar yararlanabiliyor. Cihazınızda çizilme ve benzeri bir durum oluştuğunda değişim hakkınızı kullanabilirsiniz. Ayrıca bazı modellerde yamulma görülebilen arıza türleri arasında yer alır. Bu durumda marka yeni cihazla değişim yapar. Hoparlörde bozukluk var ise ve cızırtı yapıyor ise bu durumda sadece bu kısım değiştirilir veya tamir edilir. Ses açma düğmelerinde sorun var ise düğmeler değiştirilir. Garanti kapsamı içerisinde bunlar ücretsiz yapılan seçenekler arasında bulunuyor. Pil sorunu yaşıyorsanız yeni bir model ile değişim yapılır. İnternet çekmeme durumunda ise tamir işlemi yapılır bazı durumlarda ise yeni bir cihazla değişim yapılır. Cihazı yeni aldınız ve herhangi bir sorun ile karşılaştığınızda değişim daha hızlı ve güvenilir bir şekilde yapılabilmektedir.

Değişim İçin Yapılması Gerekenler

Değişim yapmak istediğinizde talebinizi servise iletmeniz gerekiyor. Ancak gerekli arıza teşhisleri ve kontroller yapıldıktan sonra buna karar verilir. Eğer değişim talebi onaylanmaz ise tamir işlemi yapılarak cihazınız çalışır bir şekilde size teslim edilir Küçük arıza türlerinde genellikle tamir işlemi yapılır. Ancak cihazda bir yamulma ve çizik durumu mevcut ise servis değişim yapabilmektedir. Bu konuda en iyi çözümü servis ile görüşerek alabilirsiniz. Bu sayede kısa sürede çözüm bulabilirsiniz. Servis müşterilerine titiz bir şekilde davranmakta ve en iyi sonucu alabilmeleri için destek sunmaktadır. Bunun için randevu oluşturarak hizmet almaya başlayabilirsiniz.

İphone En Çok Karşılaşılan Arızalar

İphone modellerinde en çok karşılaşılan arıza türleri içerisinde genelde ekran kırılması ve çizikler bulunuyor. Cep telefonundan kaynaklı sorun yani arızalar genelde kısıtlıdır. Düşme sonucu oluşan arıza türleri meydana gelebiliyor. Bunun için kılıfla beraber kullanmanız daha iyi bir sonuç almanıza yardımcı olacaktır. Modellerde çizilme durumunda ise marka değişim yapabiliyor. Çiziğin gözü rahatsız edecek kadar derin olması sonucunda bu talebi oluşturabilirsiniz. Eğer su ile temas oluşmuş ise değişim yapılmaz. Değişim daha çok yeni alınan cihazlarda ve garanti kapsamı içerisinde olanlarda olmaktadır. Bu da hızlı bir sürecin oluşmasına yardımcı olur.

Cep telefonunuzda herhangi bir arıza meydana geldiğinde yetkili servise hızlı bir şekilde başvuru yapabilirsiniz. Bu sayede cihazla alakalı sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Bu durumda cihazınız uzman kişiler tarafından incelenir ve arıza türü hakkında size bilgi verilir. Daha sonra onarım işlemi başlanır. Eğer onarım yapılmaz ise yeni bir model ile değişim yapılır. Burada cep telefonunuzun modeli ne ise size aynısı verilir. Eğer model yükseltmek isterseniz de ücret ödemeniz gerekir. Cihazınızın garantisi sona erdi ise de ücret ödeyerek hizmet alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi