iPhone Dokunmatik Bir Kısmı Çalışmıyor

iPhone dokunmatik bir kısmı çalışmıyor, iPhone modellerinde en çok karşılaşılan problemlerden biri olarak karşımıza çıkar ve kullanıcıların genel olarak iphone dokunmatik saçmalıyor ya da çalışmıyor şeklinde şikayetlerde bulunduğunu söylemek mümkündür. Kullanıcıların sıkıntılı bir süreç yaşamasına neden olan bu sorun, telefon ekranının kendinden bağımsız şekilde dokunmalar yapmasına ya da uygulamaların kendiliğinden açılması gibi istenmedik problemleri ortaya çıkarır. Böyle bir durumda ise iPhone neredeyse kullanılmaz hale gelir ve telefondan çağrı yapmak bile mümkün olmayabilir.

iPhone dokunmatik bir kısmı çalışmıyor ise yapılması gereken öncelikle sorunun nedenlerini kavramak ve bunun ardından çözüm yolları üzerinde birtakım uygulamalarda bulunmaktır. Çünkü nedeni bilinmeden çözüm yollarını denemek bazen telefona zarar verebilir ya da sorunun çözülmesinde hiçbir fayda sağlamaz. Bu nedenle öncelikle iphone dokunmatik sorunu çözümü için ekranda yaşanan bu problemin neden kaynaklandığının bilinmesi gerekir.

 

iPhone Dokunmatik Bir Kısmı Çalışmıyor Nasıl Çözülür?

iPhone telefon kullanıyorsanız ve hiç beklemediğiniz bir anda dokunmatik ekranın tamamı ya da bir kısmı çalışmaz hale geldiyse tamiri geciktirmeyin. Genelde iOS işletim sistemine bağlı olarak ortaya çıkan bu sorun birtakım uygulamalar ile normale dönmektedir. Ekran tekrar sorunsuz bir şekilde kullanılmaya başlanabilmektedir. Siz de telefonlarınızda karşılaştığınız dokunmatik ekran problemini çözmek için aşağıdaki yöntemleri deneyebilir ve donanım kaynaklı bir sorun olmadığı taktirde sonuca ulaşabilirsiniz.

  • Dokunmatik ekran probleminde ilk olarak denenmesi gereken uygulama reset atma işlemi olmaktadır. Bunun için yapılması gereken ise iPhone’da bulunan Açma ve Kapama tuşu + Home + Ses Azaltma tuşlarına yaklaşık olarak 10 saniye kadar basmaktır. Ekranda Apple logosu çıktığında telefon yeniden başlatılıyor demektir.
  • Ekranda koruyucu kılıf kaynaklı dokunmatik problemleri de yaşanabilmektedir. Bu nedenle ekran koruyucu çıkarmak ve dokunmatik ekranı bunun ardından denemek yine çözüm yolları arasında yer alır.
  • Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > 3D Touch bölümüne girin ve burada dokunmatik ayarlarını tekrar yapılandırmayı deneyin. Ortaya çıkan sorun karşısında bu çözüm yolu etkili olabilir.
  • Eğer iPhone şarja takılı ise fişten çıkarın ve bunun ardından yeniden başlatarak bir kez daha ekranda aynı sorun olup olmadığını kontrol edin.
  • Bu yöntemlerin her birini denemenize rağmen hala dokunmatik ekranda sorun devam ediyorsa sorun donanım kaynaklı olabilir ve ekran değişimi yapılması gerekebilir.

Yukarıda yer alan çözüm yolları ile ekranda meydana gelen dokunmatik problemlerini gidermek mümkün olabilir. Ancak donanım kaynaklı bir problem söz konusu olduğunda yapılması gereken profesyonel bir destek alınması ve ekran tamiri ya da ekran değişimi yapılmasıdır. iPhone 6 modellerinde sık görülen problemlerden biri olarak ön plana çıkan dokunmatik ekranın çalışmaması, telefonun tamamen kullanılmaz hale gelmesine neden olabilir. Bu yüzden ekran değişimi yapılması ile sorunun giderilmesi mümkündür. iPhone 6 dokunmatik sorunu çözümü ile telefon tekrar eskisi gibi kullanılmaya başlanabilir.

iPhone Dokunmatik Sorunu Garanti Kapsamında Mıdır?

iPhone telefonlarda dokunmatik problemi sonucu ekranda meydana gelen sıkıntılar, kullanıcı kaynaklı olmadığı sürece garanti kapsamında değerlendirilir. Bunun yanında bazı firmalar, iPhone modellerinin satışında ekran için ayrıca bir koruma paketi sunuyor. iPhone modellerinin bu paket dahilinde satın alınması halinde ekran kullanıcı kaynaklı bir hata nedeniyle sorun çıkarsa bile ücretsiz olarak tamir ve onarım yapılabilmektedir. Ancak böyle bir paket ile satın alınmamış ve sadece standart garanti ile atın alınmış iPhone telefonlarda sorun kullanıcı kaynaklı ise ücret alınmaktadır. Bu doğrultuda eğer iPhone telefonlarınızda siz de dokunmatik problemi yaşıyorsanız bizimle iletişime geçin. Sorunun nedeni telefonu düşürmeniz ya da yanlış kullanım kaynaklı ise ekran değişiminde ya da onarımında ücret ödemeniz muhtemeldir.

iPhone Dokunmatik Sorunu İçin Ekran Değişiminde En Doğru Adres

Ekran değişimi hizmetlerinde sektörün en önemli firmaları arasında yer alıyoruz. Sizlere konusunda uzman personelleri ile hizmet sunuyoruz. iPhone modellerinde yaşanan dokunmatik arızalarının giderilmesinde oldukça önemli bir konumda yer alır. Siz müşterilerine parça ve işçilik garantili hizmetleri sunuyoruz. Ayrıca son sistem ekipmanlar ile çalışmalarını yürütmekteyiz. tamamen profesyonel bir çerçevede hizmet verir. iPhone dokunmatik ekran sorunlarında siz de bizi tercih edin ve bizimle kaliteli bir hizmete ortak olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi