iPhone Ekran Değiştiğini Nasıl Anlarız?

iPhone ekran değiştiğini nasıl anlarız? aslında herkesin merak ettiği sorulardan birinin bu olduğunu söylemek yanlış olmaz. Günümüzde üretilen telefonların neredeyse büyük bir bölümü ekrandan ibaret olarak üretiliyor. Bu da ekranların ne kadar önemli bir konumda geldiğini ve telefonlarda önemli bir parça olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor. iPhone gibi akıllı telefonlarda ise ekran kullanıcılar için ayrı bir öne taşıyor. Bu nedenle ekranlarında sorun yaşayan kullanıcılar, çeşitli nedenlere bağlı olarak yaşadıkları bu sorun karşısında ekran değişimi yaptırmak zorunda kalıyor. Ancak her kullanıcı iphone orijinal olmayan ekran karşı karşıya kalabiliyor. Çünkü bir ekranın orijinal olup olmadığını anlamak sıradan bir kullanıcı için pek de mümkün değil. Böyle bir durumda ise ortaya iPhone için takılan ekranın orijinal mi yoksa yan sanayi mi olduğu çok fazla merak ediliyor.

iPhone ekran değiştiğini nasıl anlarız? sorusuna cevap verecek olursak bunu anlamanın birtakım püf noktaları olduğunu söylemek mümkün. Eğer siz de iphone yan sanayi ekran sorunları ile uğraşmak istemiyorsanız ve orijinal ekran nasıl olur tespit etmek için yapmanız gerekenleri merak ediyorsanız, yazımız içerisinde iPhone orijinal erkanları nasıl anlayacağınızı daha yakından görebilir  ve buna göre ekran değişimleri sırasında daha dikkatli olabilirsiniz. Ayrıca ikinci el bir telefon aldığınızda iPhone ekranının değişip değişmediğini de yine sizlere anlatacağımız yöntemler sayesinde kolay bir şekilde tespit edebilirsiniz. Satın aldığınız telefonun ekranında herhangi bir sorun olup olmadığını merak ediyorsanız, sizlere sunacağımız püf noktalara daha yakından göz atmanızı tavsiye ederiz.

iPhone Ekran Değiştiği Nasıl Anlaşılır?

iPhone telefonlarda eğer ekran değişimi yapılmış ve bu ekran orijinal bir Apple ekranı ise değişim yapıldığını anlamak pek de mümkün olmaz. Eğer iPhone ikinci el olarak satın alındıysa ve daha önceki kullanıcı yan sanayi ekran taktırmak yerine orijinal bir ekran taktırmış ise ekranın değişip değişmediğini anlamak çok fazla mümkün olmaz. Ancak yan sanayi bir ekranın takıldığını anlamak sanıldığı kadar da zor değildir. Bu konuda biraz dikkatli olmak ve bazı püf noktalara dikkat etmek her zaman için yeterli olur. Şimdi, iPhone telefonlarda ekran değişimi yapılıp yapılmadığı nasıl anlaşılır? daha yakıdan bakalım.

  • Öncelikle bir iPhone ekranı yan sanayi bir ekran ile değişmiş ise bunu anlamak için dikkat bir şekilde bakmak yeterlidir. Çünkü yan sanayi ekranlar orijinal ekranlara göre daha soluk bir görüntü sergiler.
  • Yan sanayi ekranlarda arama sırasında ekran ışıklarında yanıp sönme gibi durumlar oluşabilir. Bu yüzden arama sırasında ekranı daha yakından incelemek gerekir.
  • Eğer telefon bataryası normalden daha hızlı bir şekilde bitiyorsa, telefonda yan sanayi bir ekran takılı olabilir. Bunun nedeni yan sanayi ekranların orijinal ekranlara göre daha fazla güç tüketimi yapmasıdır.
  • Orijinal Apple ekranlarının hemen üst kısmında beyaz renkte güvenlik sitckerı bulunur. Ancak yan sanayi ekranlarda bu stiker olmaz.
  • Diğer yandan yan sanayi ekranlarda hemen üst kısım tamamen siyah yan taraflar ise aynaya benzer bir yapıdadır. Ekranın bu şekilde olması yan sanayi bir ekran değişimi yapıldığını gösterir.
  • Ayrıca yan sanayi ekranlar orijinal ekranlara oranla daha kolay ve çabuk çatlar ya da kırılır.

Yan Sanayi Ekran Garantiyi Bozar Mı?

Eğer ikinci el bir iPhone telefon aldıysanız ve ekranın değiştiğini zamanında fark etmediyseniz, ekran sorunları yaşadığınızda ve telefonunuzu garantiye götürdüğünüzde ekranın yan sanayi olduğu anlaşılırsa garanti kapsamında hizmet almanız mümkün olmaz. Çünkü yan sanayi ekran takılan iPhone telefonlar garantiden çıkar ve bunun sonucunda ekranda yaşanan sorunlar ücretli bir şekilde tamir edilir.

iPhone Ekran Değişimi İçin Orijinal Çözümler

iPhone ekran değişimlerinde sizlere hızlı ve güvenilir çözümler sunan firmamız, orijinal ekran değişimi hizmetleri sunar. Eğer siz de iPhone telefonunuzun ekranını değiştirmek istiyorsanız ve orijinal bir ekran değişimi yaptırabileceğiniz firma arıyorsanız, hemen bizimle iletişime geçin profesyonel çözümlerimize dahil olun. Konusunda uzman teknisyenleri ve son sistem ekipmanları ile parça ve işçilik garantili hizmetler veren firmamıza sizleri de bekliyoruz. Bizimle oldukça uygun fiyat aralıkları ile kaliteli ve hızlı bir ekran değişimi hizmeti alabilirsiniz.

  • Bizimle iletişim Kurmak için Ekran Değişimi Whatsapp + Destek Hattı : 0552 356 7272
  • Diğer Modeller ve Tamir hizmetleri için Burayı Tıklayın
  • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi