iPhone Ekran Kaydı Ses Sorunu

iPhone ekran kaydı ses sorunu pek çok kullanıcının yaşadığı sorunlar arasında yer alır. Ekran kaydı almak isteyen kullanıcılar, kayıt sonrasında ses olmadığını fark eder ve bu nedenle başarılı bir ekran kaydı alınmamış olur. Bu durumda öncelikle bazı ayarların yapılması gerekir. Çünkü iphone ekran kaydı video ses sorunu çeşitli nedenlere bağlı olarak kayıt sırasında ses almaz. Son çıkan modeli olan iPhone 11 ile telefonlarına ekran videosu kaydı ekleyen Apple, kullanıcıların zaman zaman gerek duyduğu ekran kaydı sorununu çözmeye yönelik bir adım atmıştır. Bu şekilde üçüncü parti yazılımlara ihtiyaç duyulmadan her kullanıcı kendi ekranında olan biteni kaydedebilmekte ve istediği kişiler ile paylaşabilmektedir.

iPhone ekran kaydı ses sorunu konusunda kullanıcılardan birtakım  şikayetlerin de geldiğini söylemek doğru olur. Çünkü kayıt yaparken sesin kayda girmediği ve videoların sessi olduğu gibi sorunlar ön plana çıkmaktadır. Kullanıcılar genelde ekran kayıtlarında çeşitli videoları ya da sesleri de kaydetmek istemekte, ancak kayıt sonrasında oluşturulan videoda iphone ekran kaydı ses az çıkıyor ya da ses hiç yok gibi problemler görülmektedir. Ayrıca sesin hiç olmadığı ekran kaydı videoların yanında sesin çok fazla düşük olduğu ekran kayıtlarıyla da karşılaşan kullanıcıların olduğunu söylemek mümkündür. Böyle bir kayıtta neredeyse sessiz bir ortamda dahi sesin duyulması oldukça güç olmaktadır.

iPhone Ekran Kaydı Ses Sorunu Nasıl Çözülür?

iPhone 11 ile gelen ekran video kaydı özelliğinin pek çok kullanıcı tarafından sevinçle karşılandığını söylemek yanlış olmaz. Ancak ekran kaydı sırasında sesli kayıt yapmayan kullanıcılar, yeni özellikten pek de memnun değildir. Bir iPhone’da ekran kaydı ses almıyor ise öncelikle bazı ayarlamaların yapılması gerekir. Bu yüzden ekran kaydı sırasında ses almayan kullanıcılar, öncelikle telefonda bazı ayarları kontrol etmeli ve daha sonra tekrar ekran kaydı almayı denemelidir. Şimdi, iPhone modellerinde ekran kaydı sırasında ses gelmiyor ise yapılması gerekenler nelerdir? bunlara bakalım.

  • Öncelikle iPhone’da ekran kaydı almak için Ayarlar menüsüne girişi yapılır.
  • Daha sonra alt kısımda bulunan Denetim Merkezi sekmesine geçilir.
  • Buradan Denetimleri Özelleştir seçeneği tıklanır.
  • Bu işlem sonrasında Daha Fazla Denetim sekmesinden Ekran Kaydı bölümü eklenir.
  • Bunların ardından iPhone telefonlarda ana ekrana gelinir ve ekranda parmak aşağıdan yukarı doğru kaydırılarak denetim merkezi alanına ulaşılır.
  • Bu alanda ekran kaydı butonuna tıklamak ekran kaydı almak için yeterlidir. Ancak sesli ekran kaydı almak için bu butona uzun süreli dokunulur ve ardından açılan mikrofon seçeneği aktif hale getirilir. Mikrofon açılmadığı sürece tüm ekran kayıtları sessiz olarak kaydedilir.

iPhone Ekran Kaydı YouTube Ses Sorunu

iPhone telefonlarda alınan ekran kayıtları bazen Youtube video platformuna yüklenmek istenebilir. Bu tür durumlar karşısında ise yapılması gereken bazı işlemler vardır. Normalde telefonda izlerken çıkan ses, Youtube’a yüklendiğinde çıkmaz ve bu da kullanıcılar için can sıkan bir sorun halini alır. Böyle bir durumda karşımıza iki farklı çözüm yolu çıkar. Bunlar;

  • Appvalley
  • Cutecut Pro

Uygulamaları olarak karşımıza çıkar. iPhone’a yüklenen bu uygulamalar ile ekran kaydının Youtube’a yüklenmesi sırasında ses çıkmaması sorununu çözmek mümkün olur. Öncelikle Appvalley programı iPhone’a indirilir ve sonrasında ise içinden çıkan Cutecut Pro uygulaması da aynı şekilde indirilerek ses sorunu çözülmüş olur. Eğer siz de ekran kaydı videolarınızı Youtube’a yüklemek istiyorsanız ve bu yükleme sırasında ses sorunu yaşamak istemiyorsanız, bu uygulamalardan faydalanmanızda her zaman için yarar vardır.

iPhone Ekran Kaydı Ses Sorunu İçin En Doğru Adres

iPhone telefonlarda ekran kaydı sırasında yaşanan ses sorunları için siz de bizimle iletişime geçebilir ve alanında uzman bir teknik servis ile yaşadığınız bu sorunu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Teknik servis olarak iPhone telefonlarda ortaya çıkan tüm arızaları kısa süre içerisinde çözüme ulaştırdığımızı ve sizlere her konuda yardımcı olduğumuzu belirtmek isteriz. Siz de alanında uzman ve deneyimli teknisyenler ile iPhone telefonlarda yaşadığınız sorunları gidermek istiyorsanız, hemen bizi arayabilirsiniz. Telefon tamir ve onarımında sektörün önde gelen isimleri arasında yer alan telefon servisimiz ile siz de kısa süre içerisinde etkili sonuçlar elde edebilir ve oldukça uygun fiyat aralıkları ile kaliteli bir hizmete ortak olabilirsiniz.

iPhone Ekran Kaydı Ses Sorunu” te bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi