iPhone Ekranın Kasadan Ayrılması

iPhone ekranın kasadan ayrılması çoğu kullanıcının başına gelen durumlardan biridir. Ekran yerinden kalkar ya da bastırıldığında kasa içine girip çıkar. Bu durumun çeşitli nedenler vardır. Bazı iPhone modellerinde çok sık ortaya çıkan bu durum özellikle iPhone 5 ve 6 modellerinde yoğun bir şekilde görülür. Böyle bir durumda ise akla direkt olarak iphone 6 kasa açıklığı tamir fiyatı gelir. Çünkü ekranın kasadan ayrılması telefonun kullanılmasında birtakım sıkıntılar meydana getirebilir. Ekranın kasadan ayrılması için çeşitli çözüm yolları vardır. Bunların başında ise ekran değişim yer alır. Ancak tamir işlemleri ile ekranın tekrar kasaya sabitlenmesi de mümkündür.

iPhone ekranın kasadan ayrılması konusunda istenen sonuçlara ulaşmak ve telefon ekranını tekrar normal hale getirmek için genelde ekran değişimi yapılır. Bu işlem daha kalıcı çözümlerin ortaya çıkmasını sağlar. Ancak bunun yanında ekranların özel olarak yapıştırıldığını söylemek yanlış olmaz. Yapıştırma işlemi de aynı zamanda ekranlardaki bu sorunun giderilmesinde önemli bir konumda yer alır. Bu nedenle iphone ekran değişimi yaptırmak istemiyorsanız, siz de ekranlarınızda yapıştırma hizmeti alabilir ve böylece ekran sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Ayrıca iPhone telefonlarda ekran kaymasının birtakım nedenleri vardır. Şimdi, bunların neler olduklarına daha yakından göz atalım.

iPhone Ekranın Kasadan Ayrılması Nedenleri

iPhone telefonlarda ekranın kasadan ayrılması çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar. Ekranın kasadan çıkma nedenleri başında telefonun darbe alması gelir. Telefonlar darbe aldığında kasada birtakım oynamalar meydana gelir. Hatta kullanıcıların bu konuda iphone ekran oynuyor gibi şikayetler ile yaşadıkları soruna çözüm bulmaya çalışmaktadır. iPhone telefonlarda ekran oynaması gibi durumlarda genelde özel yapıştırma işlemi ya da ekran değişimi yapılır. Ancak bu işlemlerden önce sorunun nasıl çözülmesi ve en düşük fiyatlar ile nasıl bir çözüm üretilmesi gerektiği hesaplanmalıdır. Bu nedenle ortaya çıkan sorunun nedenlerinin tam olarak bilinmesi oldukça önemli bir konumda yer alır. Peki, iPhone telefonlarda ekranın yerinden çıkması ya da kasadan ayrılması hangi nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar? bunlara bakalım.

  • Telefonda bataryanın şişmesi ekranın havaya kalkmasına neden olabilir. Şişme sonucunda ekran kalkar ve çerçeve de yerinden çıkar.
  • Bunun yanında kasanın ya da telefonun darbe alması da aynı şekilde ekranın yerinden çıkma nedenlerinden biridir.
  • Telefon kasasının deforme olması ya da yamuk olması da ekranın kasadan ayrılmasına neden olur.
  • iPhone telefonların çok sıcak ya da çok soğuk ortamlardan diğer ortama geçmesi de ekrandaki yapışanın özelliğini kaybetmesi ve ekranın yerinden çıkması mümkündür.
  • Diğer yandan telefonların çok fazla kirli ve tozlu ortamlarda kalması ekran çerçevesinin yerinden çıkmasını sağlar. Bu yüzden telefonların olabildiğince temiz ortamlarda olması gerekir.

iPhone Ekranın Kasadan Ayrılması Garantiye Girer Mi?

iPhone telefonlarda yaşanan bu sorunun garanti kapsamında değerlendirilmesi için öncelikle bazı şartların sağlanması gerekir. Bu şartların başında kullanıcı kaynaklı bir hatanın olmaması önemlidir. Çünkü kullanıcı hatası olan telefon arızalarında garantili hizmet verilmez ve bunun yanında ücretli bir şekilde hizmet sunulur. Yani böyle bir durumda ekran değişimi de yapılsa ekran tamiri de yapılsa ücretli bir şekilde yapılacaktır. Eğer bir kullanıcı hatası yoksa da garanti kapsamına giren bu hizmet karşılığında kullanıcıdan hiçbir şekilde ücret talep edilmez. Ancak dikkat edilmesi gereken sorunun ortaya çıkmasında bir kullanıcı hatası olmaması gerektiğidir. Aksi taktirde tamir hizmetleri ücretli bir şekilde verilir.

iPhone Ekran Değişimlerinde En Doğru Adres

iPhone ekranlarınızda yaşadığınız çeşitli problemler için hemen firmamıza gelin ve sizlere kaliteli ve hızlı çözümler sunalım. Ekran değişi hizmetlerinde sektörün önde gelen firmalarından biri olarak sizlere konusunda uzman teknisyenlerimiz ile yardımcı olduğumuzu belirtmek isteriz. Eğer ekranlarınızda yaşadığınız sorunları kısa sürede çözmek ve iPhone telefonunuzu tekrar normal bir şekilde kullanmak istiyorsanız, sizin için en doğru adresin firmamızın olduğunu belirtmek isteriz. Ayrıca siz müşterilerimiz için parça ve işçilik garantili hizmetler vermekteyiz. Bu nedenle siz de hizmet sonrasında kendinizi güvence altına alabileceğiniz bir tamir ve onarım hizmeti arıyorsanız, bizi tercih edebilirsiniz. Siz de uygun fiyatlar ve kaliteli hizmetleri bir arada görmek istiyorsanız, hemen bizi arayın ve kaliteli hizmetlerimize dahil olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi