iPhone Elmada Kalıyor

iPhone elmada kalıyor sorunu konusunda sizlere birtakım bilgiler vereceğimiz bu yazımızda sizler de yaşadığınız bu problemin nasıl üstesinden geleceğinizi detayları ile öğrenebilirsiniz. Pek çok iPhone kullanıcısının son zamanlarda yaşadığı durumlardan biri elma ekranında kilitlenme sorunu olmaktadır. Hatta bazı kullanıcıların iphone elma logosunda kilitlendi gibi başlıklar ile forum sitelerinde ve çeşitli sosyal mecralarda karşılaştıkları bu soruna çözüm aradıklarını söylemek mümkündür. Genelde bu sorun karşısında kullanıcılar ne yapmaları gerektiğini tam olarak bilemez ve kendi imkanları ile yaşadıkları soruna çözüm bulmaya çalışır. Ancak her iPhone probleminde olduğu gibi elma ekranında donma sorununda da yapılması gerekenler vardır.

iPhone elmada kalıyor ve ne yapmam gerekir? Diyorsanız, öncelikle sizler için sunacağımız tavsiyeler arasında sorunun nedenini öğrenmek yer alır. Çünkü elma ekranında donma sorunu neden kaynaklanıyor tam olarak bilinirse çözüm konusunda daha etkili adımlar atmak mümkün olur. Ayrıca iPhone 6 ve 7 modellerinde çok sık görülen bu durum iphone 7 açılmıyor elmada kalıyor ve iphone 6 elma ekranında kaldı gibi şikayetlerin de ön plana çıkmasına neden olmaktadır. iPhone modellerinde yaşanan bu sorun genelde yazılım kaynaklıdır ve bu nedenle kullanıcılar kendi imkanları ile bazı çözüm yolları üretebilir ve çözüm yöntemlerini deneyebilir. Şimdi, elma ekranında donma sorunları için yapılması gerekenlere daha yakından bakalım.

iPhone Elmada Kalıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

iPhone telefonalrda ortaya çıkan elam ekranında kilitli kalma sorunu birtakım çözüm yöntemleri ile giderilebilir. Önemli olan öncelikle sorunun kaynağına inmek ve nelere bağlı olarak sorunun ortaya çıkabileceğini tahmin etmektir. Bunun yanında bazı yöntemlerin de denenmesi sorunun çözümü konusunda etkili olabilir. Bu nedenle şimdi sizler için iPhone telefonların elma ekranında kilitli kalması halinde yapılması gerekenler nelerdir? Daha yakından bakalım.

 • Elma ekranında donan ve telefonun açılmasını engelleyen bu sorun için öncelikle iPhone yeniden başlatılmalıdır.
 • Bunun dışında farklı bir çözüm yöntemi de iPhone’a hard reset atmaktır. Telefona hard reset atılması içerisinde yer alan bilgilere herhangi bir şekilde zarar vermez ve bu nedenle böyle bir sorun karşısında gerçekleştirmek çözüm sunabilir.
 • Kurtarma modu da aynı şekilde elma ekranında kilitli kalan ve açılmayan iPhone telefonlar için etkili bir çözüm yöntemi olarak görülür. Bu mod ile daha önceden alınan sorunsuz bir yedek ya da işletim sistemi tekrar telefona yüklenerek sorun çözülebilir.
 • Elma ekranında donan iPhone’u yaşanan bu sorundan kurtarmanın başka bir yolu da DFU modu olarak karşımıza çıkar. Öncelikle telefonda DFU moduna geçiş yapılır ve bunun ardından iOS işletim sistemi sistemini tekrar yüklenir. Diğer yandan iPhone’u fabrika ayarlarına döndürmek de yine çözüm yolları arasında yer alır.

iPhone Elmada Kalıyor Sorunu İçin DFU Modu

Elma ekranında kilitli kalma problemlerinin genelde iPhone 6 ve iPhone 7 modellerinde ön plana çıktığını belirtmiştik. Bunun yanında diğer iPhone modelleri de zaman zaman elma ekranında donup kalır ve telefon açılmaz. Birçok kullanıcı ise iphone 7 açılmıyor elmada kalıyor şeklinde şikayetler ile yaşadıkları sorunu dile getirmeye çalışır. iPhone modellerinde yaşanan bu sorunun çözüme ulaşması için en etkili yollardan biri ise DFU modunda kurtarma yapmaktır. DFU modu sayesinde telefona sistem yeniden yüklenir ve yazılım kaynaklı sorunları bu şekilde çözmek çoğu zaman için mümkün olur.

iPhone Elmada Kalıyor Sorunu İçin En Doğru Adres

iPhone telefon kullanıyorsanız ve zaman zaman telefonunuzda elma logosu takılı bir şekilde kalıyorsa hemen firmamıza gelin ce sizlere hızlı ve güvenilir çözümler sunalım. Tüm telefon arızalarında sektörün önde gelen firmalarından biri olarak sizlere hizmet vermekte ve kaliteden dün vermeden yaptığımız çalışmalar ile sizlere profesyonel hizmetler sunmaktayız. Firmamız, siz müşterileri için her zaman konusunda uzman ve deneyimli kadrosu ile çalışmalarını sürdürür ve bunun yanında son sistem ekipmanlar ile sizlere hizmet sunar. Bunun yanında paça ve işçilik garantili hizmetleri ile hem yazılım hem de donanım kaynaklı problemlerde hızlı çözümler sunan firmamız, yaşadığınız tüm telefon arızalarında yanınızdadır. Ayrıca firmamız uygun fiyat konusunda da sizlere yardımcı olmaktadır. Siz de hemen firmamıza gelin ve sizlere en kısa sürede profesyonel çözümler sunalım.

 1. Yusuf diyor ki:

  Merhaba
  Iphone 6 ım var telefon elmada kalıyor tekrar tekrar kapanıp elmya geliyor bazen acıloyor ayarları yaparken donup tekrar kapanıyor. Hard reset yaptım, acıkınca fabrika ayarlarına döndüm ıtunesten tekrar yükledim ama düzelmedi hala aynı acaba Baska ne sıkıntı olur

 2. rumeysanur diyor ki:

  merhabalar iphone 6im var bugün telefoncuya gönderdim güncellemede kalmıştı format atıldığını söylediler ama telefon hala güncellemede kalmış gözüküyor ve bir türlü normale dönmüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi