iPhone Garanti Neleri Kapsar?

iPhone garanti neleri kapsar? Sizler de merak ediyorsanız, bu yazımızda sizler için iPhone garanti kapsamı ile ilgili birtakım bilgiler vermeye çalışacağız. Apple, iPhone satışlarında tüketicilere 2 yıl standart ürün garantisi verir. Bu süre zarfında kullanıcı kaynaklı olmayan tüm hatalara karşı telefonu garanti kapsamına alır ve 2 yıllık süreç içerisinde yaşanan tüm sorunlara ücretsiz bir şekilde destek sunar.

Hangi Durumlarda iPhone Garanti Kapsamında Sayılır?

iPhone telefonların garanti kapsamında sayılması için bazı koşulların yerine getirilmesi gerekir. Bunların başında ise kullanıcı kaynaklı arızalar gelir. Eğer telefonlarda oluşan arızalar kullanıcı tarafından kasıtlı bir şekilde ya da kullanıcı hatası nedeniyle meydana gelmiş ise 2 yıllık garanti süreci devam etse dahi telefonlar ücret mukabilinde tamir ve onarım hizmetlerine dahil olur. Buna göre Apple tarafından verilen 2 yıllık garanti sürecinde kullanıcı hatası olmamak kaydı ile ücretsiz tamir ve onarım hizmeti verildiğini söylemek doğru olur.

iPhone garanti neleri kapsar? Apple garanti uzatma uygulaması sayesinde 2 yıl olan standart garanti sürecini uzatmak mümkün olur. Bunun için tabi ki her kullanıcıdan ürünün modeline göre bir miktar ek ücret talep edilir. Standart garanti süresini uzatmak için ek ücret talep edilerek çeşitli koşullar için geçerli olan garanti kapsamını uzatmak her zaman için mümkündür. Bu şekilde kullanıcılar yüksek ücretler vererek satın aldıkları cihazlarını daha uzun süreli koruma altına alabilir.

iPhone Garanti Neleri Kapsamaz?

iPhone cihazlar, üretici firma olan Apple tarafından belirli bir süre garanti kapsamında satışa sunulur ve bu süre 2 yıl olarak karşımıza çıkar. Ancak garanti kapsamından yararlanmak için de bazı koşulların sağlanması gerekir. Bunlardan en önemlisi kullanıcı kaynaklı arızalar standart 2 yıllık garanti süresi içerisinde gerçekleşse dahi Apple ortaya çıkan arızanın tamir ve onarımında ücret talep eder. Şimdi, iPhone garanti neleri kapsamaz? Daha yakından bakalım.

 • Fatura tarihinden itibaren 2 yıl geçmiş olması cihazın garanti kapsamı dışında kalmasına neden olur.
 • Kullanım kılavuzunda belirtilenlere aykırı bir şekilde cihazı kullanmak yine garanti kapsamı dışına çıkılması anlamına gelir.
 • Herhangi bir arıza nedeniyle cihazı Apple garanti servisi dışında bir servise açtırmak ya da tamir ettirmek garanti kapsamı dışına çıkılması anlamına gelir.
 • Cihazın kendisi ya da içinde yer alan bileşenlerin kullanıcı hatasına bağlı olarak çizilmesi ya da kırılması da yine garanti kapsamı dışındadır.
 • Telefonda meydana gelen arıza Apple orijinal aksesuarlar kullanılmamasından kaynaklı ortaya çıkmış ise yine bu durumda iPhone’un garanti kapsamı dışında kalmasına neden olur.
 • Cihazın kullanıcı hatasından kaynaklı düşürülmesi, çarpılması ya da yanlış taşınması nedeniyle hasar görmesi aynı şekilde garanti kapsamı dışına çıkar ve ücretli bir şekilde tamir ve onarım hizmeti sunulur.
 • Diğer yandan cihazın sıvı ile temas etmesi kullanıcı hatası olarak görülür ve garanti kapsamında değerlendirilmez.
 • Bunların yanı sıra bazı virüsler ve yazılımlardan dolayı cihazın hasar görmesi aynı şekilde kullanıcı sorumluluğundadır ve bu nedenle garanti kapsamında tamir ve onarım hizmeti sunulmaz.
 • Ayrıca iPhone ile gelen kablo ya da çanta gibi sarf malzemeler de garanti kapsamı dışında sayılır.

iPhone Garanti Kapsamında Olması İçin Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Eğer bir iPhone telefon satın aldıysanız ve herhangi bir arıza nedeniyle ücretsiz bir şekilde garanti kapsamından yararlanmak istiyorsanız, öncelikle bazı hususlara dikkat etmeniz gerekir. Örneğin cihazınızın ekranı herhangi bir nedenle çatlamış olsun ve sizler de ekranda oluşan bu arızayı ücretsiz olarak garanti kapsamında tamir ettirmek istiyorsanız, öncelikle ekran çatlamasının sizden kaynaklı olmaması gerekir.

Apple telefon ekranlarında oluşan tüm arızalarda müşterilerine kesintisiz hizmet verir. Ancak oluşan arızanın kullanıcı kaynaklı olması halinde bunu ücretli bir şekilde yapar. Eğer ekran çatlaması kullanıcı hatasının aksine üretim kaynaklı ya da transfer sırasında oluşan bir durum nedeniyle meydana gelmiş ise ekran değişimi garanti kapsamında ve ücretsiz bir şekilde yapılır. Burada garanti kapsamında ve ücretsiz olarak hizmet almak için dikkat edilmesi gereken en önemli husus kullanıcıdan kaynaklı bir sorun olmamasıdır.

iPhone garanti kapsamında kullanıcı kaynaklı hatalar ücretli, firma kaynaklı sorunlar ise ücretsiz bir şekilde tamir ve onarım hizmetlerine dahil edilir. Telefonda oluşan arızanın kullanıcı kaynaklı olmaması Apple’ın dikkat ettiği en önemli koşullardan biri olarak karşımıza çıkar.

iPhone Garanti Neleri Kapsar?” te bir düşünce

 1. İlker diyor ki:

  Hayırlı akşamlar iPhone 8 plus cihazım 12 ay garantisi var daha ama pil seviyesi yüzde 83 düştü garantiye göndersem cihazım sıfırlanırmı yoksa pilimi değişir sürekli de düzenli şarj yaparım düşmeye devam ediyor pil seviyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi