iPhone Görüntü Olmayan Cihazdan Veri Kurtarma

iPhone görüntü olmayan cihazdan veri kurtarma konusunda birtakım bilgiler vereceğimiz bu yazımızda siz de açılmayan ya da görüntü olmayan iPhone’dan verilerinizi nasıl kurtaracağınızı öğrenebilirsiniz. Ekranda hiçbir şekilde görüntü atamayan iPhone telefonlarda yer alan verileri kurtarmak genel olarak kolay bir işlem olmasa da birtakım çözüm yolları olduğunu söylemek mümkündür. Böyle bir durumda karşısında genelde açılmayan telefondan veri kurtarma programı gibi farklı yazılımlar tercih edilir. Ancak iPhone’dan veri kurtarma konusunda en etkili çözüm yine Apple’ın kendi yazılımı olan iTunes olarak karşımıza çıkar.

iPhone görüntü olmayan cihazdan veri kurtarma kullanıcıların çeşitli sorunlar ile karşı karşıya kalmalarına neden olabilir. Telefon içerisinde yer alan fotoğraflar, mesajlar, uygulamalar, oyunlar, kişiler ve dosyalar her kullanıcı için ayrı bir öneme sahip olduğu düşünüldüğünde verileri kurtarmakta neredeyse hayati önem taşır. Böyle bir durumda kapalı telefondan veri kurtarma yöntemleri akla gelir. Ancak görüntü olmayan telefondan veri kurtarmak demek kapalı bir telefondan veri kurtarmak anlamına gelmez. Çünkü ekranda görüntü olmaması telefonun açılmaması demek değildir. Burada telefon açılıyor, ancak ekrana görüntü atmıyordur. Bu tür durumlarda ise en akılcı yöntem iTunes olarak karşımıza çıkar.

iPhone Görüntü Olmayan Cihazdan Veri Kurtarma Nasıl Olur?

Eğer bir iPhone telefonunuz varsa ve çeşitli nedenlere bağlı olarak ekrana görüntü atmıyorsa verilerinizi kurtarmanız mümkündür. Genelde iPhone modellerinde ekranı açılmayan telefondan veri kurtarma konusunda tercih edilen yazılım iTunes olarak ön plana çıkar. Bu yazılım sayesinde iPhone içerisinde yer alan tüm bilgileri yedekleyerek verileri kurtarmak çok da zor değildir. Ekranı açılmayan iPhone telefondan veri kurtarmak için yapılması gerekenler şu şekildedir;

  • Öncelikle bilgisayarınıza iTunes’un en güncel sürümünü yükleyin.
  • Daha sonra ise telefonunuzu USB kablo ile bilgisayara bağlayın ve iTunes’un telefonunuzu tespit etmesini bekleyin.
  • Bunun ardından iTunes telefonunuzda eş zamanlama yapacak ve bilgilerin yedeklenmesi için bir hazırlık sürecine girecektir.
  • Eş zamanlamanın bitmesinin ardından ise sırada yedekleme vardır. iTunes ekranında yedekleme butonuna basılarak verilerin kurtarılması işlemine geçilebilir.
  • Yedekleme bir süre kadar sürer ve işlem tamamlandığında iPhone tüm verileri ile bilgisayara yedeklenmiş olur ve veriler kurtarılmış olur.

iPhone telefonlarda ekrana görüntü gelmediğinde ya da ekranda herhangi bir sorun olması halinde iTunes yazılımı en önemli kurtarıcılardan biri olarak karşımıza çıkar. Telefonda ekrana görüntü gelmese bile USB kablo ile telefonu bilgisayara bağlayarak telefon içerisinde yer alan verileri almak mümkündür. Tabi isteğe bağlı olarak telefon içerisindeki veriler, iCloud üzerine de yüklenebilir. Ancak yedekleme için iCloud üzerinde yeterli alanın olması gerekir. Eğer bulut sisteminde yeterli alan yoksa ve yedeklenecek verilerin boyutu ok yüksek ise iCloud yedekleme işlemi başarısız olabilir. Bu yüzden öncelikle iCloud üzerinde yeterli alanın olduğundan emin olmakta her zaman için fayda vardır.

iPhone Telefonunuzu Sık Sık Yedekleyin

iPhone telefonların sık sık yedeklenmesi ilerleyen zamanlarda yaşanabilecek problemlerin önüne geçilmesinde oldukça etkili bir konumda yer alır. Belirli periyotlarda telefonun yedeğini almak ve ihtiyaç duyulası halinde tekrar geri yükleme yapabilmek için bir yedek bulundurmak gerekir. Telefonda ciddi bir sorun meydana gelmesi halinde daha önceden alınmış yedek sorunsuz bir şekilde kullanılabilir ve hatta yeni bir iPhone modeline yüklenebilir. Ancak yedek alınmaması tüm verilerin tamamen kaybolmasına da yol açabilir. Bu yüzden kullanıcıların her türü duruma hazır olmaları ve her zaman telefon yedeklemesi bulundurmaları önemlidir.

iPhone Telefondan Veri Kurtarma İçin En Doğru Adres

Eğer siz de iPhone telefonlarınızın ekranlarında yaşadığınız herhangi bir sorun karşısında verilerinizi nasıl kurtaracağınızı bilmiyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Telefon servisimiz iPhone konusunda uzman ve deneyimli personelleri ile sizlere hizmet verir. Ayrıca telefonunuzda yer alan verilerin kurtarılması sırasında oldukça hassas davranılır ve titiz bir işçilik ile tüm verileriniz kurtarılır. Siz de telefonlarınızda yer alan verilerin hızlı ve çözüm odaklı hizmetler ile kolayca kurtarılmasını istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçebilir ve sizlere profesyonel çözümler ile yardımcı olmamızı sağlayabilirsiniz. Telefon servisimiz sektörün önde gelen firmalarından biri olmasının yanında sizler için oldukça uygun fiyat aralıkları ile hizmet verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi