iPhone Hata Kodları Ve Tamir Süreçleri

iPhone hata kodları ve tamir süreçleri olarak sizlere birtakım bilgiler sunacağımız bu yazımızda sizler de iPhone telefonlarınızda karşılaştığınız hatalar konusunda ne yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Genel olarak iPhone telefonlarda ortaya çıkan hata kodları çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar. Bu yüzden hata kodlarının çözümü konusunda daha detaylı bir işlem süreci gerekebilir. Kullanıcıların iphone güncellenemedi bilinmeyen bir hata oluştu 14 şeklinde karşılaştığı hata kodu, iPhone telefonun geri yükleme sırasında birtakım hatalar oluşması anlamına gelir. Bunun yanında diğer hata kodları da aynı şekilde farklı problemlerin olduğunu gösterir. Tabi her hata kodunun farklı bir tamir süreci vardır ve bu nedenle öncelikle cihazın teknik servis tarafından incelenmesi ve bunun ardından gerekli işlemlerin yapılması gerekir. Hata kodlarında sorunun tam olarak neden ortaya çıktığını teknik servis elemanları ile paylaşmak da önemlidir.

iPhone hata kodları ve tamir süreçleri ile ilgili öncelikle şunu söylemek gerekir ki; eğer hata kodları sürekli tekrar ediyorsa ve yazılımsal olarak bir türlü sorunun üstesinden gelinemiyorsa profesyonel bir yardım almak gerekir. Çünkü iPhone telefonlarda ortaya çıkan hata kodları bazen donanım parçalarından birini değişilmesini gerektirebilir. Bu yüzden kullanıcıların öncelikle kendi imkânları ile bazı yöntemleri denemesi ve bunun ardından iphone’dan okunurken veya iphone a yazılırken bir hata oluştu şeklinde problemleri uzman kişiler ile paylaşarak çözüm aramaya çalışması tavsiye edilir. iPhone modellerinde yapılan işlemler sonrasında ortaya çıkan hata kodları genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilir;

  • (iPhone modeli) adlı iPhone’a geri yüklenemedi. Bilinmeyen bir hata oluştu (9)
  • (iPhone modeli) adlı iPhone’a geri yüklenemedi. Bilinmeyen bir hata oluştu (4005)
  • (iPhone modeli) adlı iPhone’a geri yüklenemedi. Bilinmeyen bir hata oluştu (4013)
  • (iPhone modeli) adlı iPhone’a geri yüklenemedi. Bilinmeyen bir hata oluştu (4014)

iPhone Hata Kodları Çözüm Yöntemleri

iPhone telefonlarda bazen güncelleme sırasında çeşitli nedenlere bağlı olarak güncelleme tamamlanamaz ya da bağlantı kesilebilir. Böyle bir durumda telefon kapanabilir ve çeşitli hata kodları ortaya çıkabilir. Ortaya çıkan hata kodları arasında iphone 5s 9 hatası ya da iphone 6 9 hatası gibi farklı uyarılar ile karşı karşıya kalmak mümkündür. Karşılaşılan bu tür hata kodları arasında çeşitli yöntemler ile sonuca gidilebilir. Şimdi, iPhone telefonlarda hata kodları karşısında çözüm yolları nelerdir? daha yakından bakalım.

  • iTunes yazılımının en son sürümünü yükleyin ve kurulumu son sürümü ile yapmaya çalışın.
  • iPhone’u yeniden başlatmaya çalışın ve bunu yapmak için ses kısma tuşu + telefonu kapama tuşuna Apple logosunu görene kadar basılı tutun.
  • iPhone X ve üzeri modellerde önce ses açma düğmesine basılı tutun ve bırakın, daha sonra ses kısma düğmesine basılı tutun ve bırakın. Bunların ardından telefonu kapama düğmesine basılı tutun ve Apple logosu ekranda göründüğünde basmayı bırakın.
  • Cihazınızı USB kablosu ile bilgisayara bağlayın.
  • Bilgisayarda iTunes, cihaz için geri yükleme ya da güncelleme seçeneği sunduktan sonra telefondaki verilerinizi de koruma altına alarak iOS işletim sistemini tekrar güncellemeye çalışın.

iTunes 4013, 4014 Hatalarının Çözümü

iPhone telefonların güncelleme alması sırasında karşılaşılan sorunlardan biri de 4013 ve 4014 hata kodlarıdır. Bu hata kodlarının ortaya çıkma nedenleri arasında hafızada yaşanan sorunlar, yazılım hataları, alınan darbe ile alakartta oluşan problemleri, bilinçsiz işlem yapılması, bağlantı kablosunun bozuk olması ve bilgisayardan kaynaklana sorunlar yer alır. Çözüm konusunda ise eğer sorun hafızadan kaynaklı bir durum ise nand entegresinin değişmesi gerekebilir. Böyle bir durumda ise teknik servisten yardım almak önemlidir. Çünkü bu değişimi kullanıcıların kendileri yapamaz ve kesinlikle profesyonel bir yardım alınması önerilir.

iPhone Hata Kodları İçin Profesyonel Çözümler

Eğer siz de iPhone telefonlarınızda geri yükleme ya da güncelleme yaparken çeşitli sorunlar ile karşı karşıya kaldıysanız, hemen konusunda uzman teknisyenleri ile sizlere hizmet veren firmamıza gelin. Teknik servisimiz iPhone modellerinde oluşan tüm hata kodlarının çözümünde hızlı ve güvenilir çözümler sunar. Bunun yanında donanım arızaları için parça ve işçilik garantisi ile hizmet verir. iPhone hata kodlarında kaliteli ve profesyonel çözümler için siz de hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi