iPhone Home Tuşu Ekrana Nasıl Getirilir?

iPhone home tuşu ekrana nasıl getirilir? Sorusunun cevabı tamamen AssistiveTouch menüsünde gizlidir. Ekrana Home tuşunu getirmek için bu menüyü bilmek ve hızlı bir şekilde menüye ulaşarak istenen sonucu elde etmek mümkündür. iPhone telefonlarda Home tuşu kullanıma bağlı olarak belirli bir süre sonra sorun çıkarmaya başlar. Dokunmatik özellikte olmayan Home tuşlarında ise bu durum çok sık yaşanmaktadır. iPhone 7 öncesindeki tüm telefonlar ise dokunmatik Home tuşuna sahip değildir. Böyle bir durum karşısında ise akıllara direkt olarak iphone home tuşu nasıl açılır? Sorusu gelir. Ekranda Home tuşunu açmak için AssistiveTouch menüsüne ulaşılması gerekir.

iPhone home tuşu ekrana nasıl getirilir? Sorusunun cevabı olan AssistiveTouch, telefonda farklı özelliklerin kullanılmasına imkan tanır. Bunlar arasında cihaz kontrolünü sağlama, birden fazla parmak ile telefonu kullanma, Siri ve 3D Touch hareketleri yer alır. Genelde iphone assistive touch özeliği cihazlarda Home tuşunun bozulduğu durumlarda kullanılmaya başlanır. Cihaz üzeridne bulunan Home tuşunun tüm işlevlerini AssistiveTouch ile yerine getirmek mümkündür. Bu nedenle iPhone telefonlarınızda Home tuşu ile ilgili bir sıkıntı yaşamanız halinde bu özelliği aktif edebilir ve kolayca kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

AssistiveTouch Nasıl Açılır?

iPhone telefonlarda Home tuşunun görevini yapan ve ekrana gelmesi ile cihazda bulunan Home tuşuna gerek duyulmayan AssistiveTouch, farklı şekillerde açılabilir. İster menüden direkt olarak özelliğe ulaşabilir, isterseniz de Siri ile özelliğin aktif hale gelmesi için komut verebilirsiniz. Aşağıda AssistiveTouch özelliğini aktif hale getirmek için birkaç yöntem görebilirsiniz.

  • Ayarlar – > Genel – > Erişilebilirlik – > AssistiveTouch menüsüne gidin ve sonrasında AssistiveTouch’ı açın.
  • Siri’ye “AssistiveTouch özelliğini aç” komutunu verin.
  • Ayarlar – > Genel – > Erişilebilirlik – > Erişilebilirlik Kestirmesi yolunu takip edin ve bunun ardından AssistiveTouch’ı açın.

Yukarıda yer alan üç farklı yöntem ile siz de AssistiveTouch özelliğini kolayca açabilirsiniz. Eğer iphone home tuşu çalışmıyor ya da Home tuşu ile ilgili çeşitli sıkıntılar yaşıyorsanız, hemen anlattığımız yöntemlerden biri ile siz de AssistiveTouch’ı aktif hale getirin. Ekrana gelen Home tuşu ile iPhone telefonunuzu sorunsuz bir şekilde kullanabilir ve onunla tüm Home tuşu işlevlerini yerine getirebilirsiniz.

AssistiveTouch ile Hareketleri Kullanma

iPhone telefonlarda AssistiveTouch özelliği iPhone X ve sonrası modellerde cihazda hızlı bir şekilde gezinmek ve bunun yanında çoklu görevleri gerçekleştirmek için önemli bir özelliktir. Ayrıca cihazda en son kullanılan öğelere ulaşmak ve birtakım ayarları değiştirmek de yine AssistiveTouch ile mümkün olur. iPhone telefonunuzda birden fazla parmak ile kaydırma ya da sürükleme gibi işlemler yapmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Öncelikle AssistiveTouch menüsüne giriş yapın ve bunun ardından Aygıt – > Daha Fazla – > Hareketler seçeneğine tıklayın.
  • Daha sonra hangi hareketi yapmak istiyorsanız, o hareket için parmak sayısını seçin.
  • Ekranda dairelerin dönmeye başlaması ile parmaklarınızı gereken yönlerde sürükleyin ve kaydırın.
  • İşlemin tamamlanması ardından menü düğmesine basmayı unutmayın.

Bunların dışında isterseniz AssistiveTouch ile kendi hareketinizi de oluşturabilir ve size özel hareketler ile cihazınızı kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ise aşağıdaki gibidir;

  • İlk olarak AssistiveTouch menüsünü açın ve daha sonra Özel sekmesine tıklayın. Buradan da + tuşuna basarak yeni bir hareket eklemek için ilk girişimi yapın.
  • Bu işlemlerin sonrasında ise Ayarlar – > Genel – > Erişilebilirlik – > AssistiveTouch – > Yeni Hareket Yarat seçeneğine ulaşarak ekrana gelen adımları sırayla uygulayın.

Yukarıda yer alan yöntem ile iPhone cihazınızda kendi hareketinizi kolayca oluşturmanız mümkün olur. Üstelik hareketin özgürlüğü ise tamamen sizin hayal gücünüze kalmıştır. Dilediğiniz herhangi bir şekilde hareket çizebileceğinizi söylemeden geçmeylim.

iPhone Home Tuşu Sorunlarınız İçin Profesyonel Çözümler

Eğer sizlere sunduğumuz AssistiveTouch özelliklerini aktif edemiyorsanız ya da iPhone Home tuşu ile ilgili çeşitli sorunlar yaşıyorsanız, hemen bizimle iletişime geçin. Firmamız, her zaman alanında uzman ve deneyimli kadrosu ile sizlere yardımcı olur. Hızlı ve güvenilir çözümler sunar. Parça ve işçilik garantili hizmetleri ile sizleri ağırlar. Bu nedenle her zaman bizi tercih edebilir ve yaşadığınız sorunlara bizimle en kısa süre içerisinde çözüm bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi