iPhone Hoparlör Tuşu Kapalı Görünmüyor

iPhone hoparlör tuşu kapalı görünmüyor sorunu genelde iPhone modellerinin bazılarında çok sık görülen bir problem olarak karşımıza çıkar. Bu modeller arasında iPhone 7’leri göstermek mümkündür. iPhone 7 hoparlör gri ya da deaktif bir simge görüntüsü sergiler. Telefonda arama yapıldığında direkt olarak hoparlör simgesinin kapalı gözükmesi sesin dışarı verilmesini engeller. Yani telefon ile birini aradığınız anda sesi dışarı veremezsiniz. Son zamanlarda teknoloji devi Apple’ın kendi cihazları ile ilgili yazılımsal problemler yaşadığı düşünüldüğünde bu durum da çoğu zaman yazılım kaynaklı bir sorun olarak görülür. Ancak ortaya çıkan sorunun nedenine bağlı olarak donanım kaynaklı bir sorun olma ihtimali de vardır.

iPhone hoparlör tuşu kapalı görünmüyor problemi ilk olarak iOS 11.3 ve üzerinde işletim sistemine sahip olan kullanıcıların telefonlarında ortaya çıkmıştır. Ayrıca iPhone 7 modellerinde öne çıkan bu sorun mikrofon problemi olarak da adlandırılmaktadır. Hoparlörde yaşanan bu sorunun aynı zamanda Apple’a ait resmi belgelerle de anlaşıldığını ve sonrasında resmiyet kazandığını söylemek mümkün olur. iPhone 7 hoparlör simgesi aktif değil ise muhtemelen bu konuda bazı kontroller ve incelemeler yapılması şart hale gelmiştir. Kullanıcıların öncelikle telefon hoparlörüne etki edecek nedenleri ortadan kaldırması sorunun çözüme ulaşması açısından önemlidir.

iPhone Hoparlör Tuşu Kapalı Görünmüyor Sorunu Çözümü

Geçtiğimiz haftalarda Apple servis sağlayıcıları için dağıtımı yapılan şirket içi belgelerde iPhone 7 hoparlör sorununun resmiyet kazandığını söylemek mümkündür. Hatta bu durumdan etkilenen kullanıcıların yaptıkları aramalar sırasında hoparlör tuşunun gri renkte olduğunu görülmektedir. Ortaya çıkan bu sorun iphone 7 hoparlör temizleme gibi klasik yöntemler ile maalesef çözülemez. Hoparlör tuşunun gri olmasının daha çok yazılımsal bir problem olduğu düşünülmektedir. Ayrıca kullanıcıların FaceTime gibi görüntülü aramalar sırasında da duyulmadığını söylemek yanlış olmaz. Peki, iPhone telefonlarda hoparlör tuşu kapalı görünüyorsa çözüm için neler yapılabilir? daha yakından bakalım.

  • iPhone hoparlör tuşunun kapalı görünmesi halinde ilk olarak yapılması gereken eğer telefona bağlı bir bluetooth kulaklık varsa bağlantıyı kesmektir.
  • Bunun yanında diğer ses aksesuarları ile olan bağlantıyı da kesmek gerekir.
  • Hoparlör tuşu ile ilgili gri görünme durumu devam ediyorsa ses tanılamalarının başlatılması tavsiye edilir.
  • iOS işletim sisteminin en güncel versiyonunu yüklemek sorunu çözebilir.
  • Ayrıca bu sorundan etkilenen cihazlarda eğer “cihaz dock tespit edemedi” veya ”aksesuar desteklenmiyor” gibi uyarılar görülüyorsa yapılması gereken telefonu en yakın teknik servise götürmektir.

iPhone modellerinde iOS 11.3 ve sonraki sistem güncellemelerinin ardından bazı iPhone’larda neden böyle bir sorun çıktığı tam olarak bilinmiyor. Ayrıca Apple’ın konu ile ilgili kullanıcılar için yapmış olduğu herhangi bir açıklamanın olmadığını da söylemek mümkün. Yazılım kaynaklı bir hata olarak görülen hoparlör tuşu sorunu, eğer yukarıda çözüm yollarının denenmesine rağmen hala devam ediyorsa uzman bir teknik servisten yardım almakta fayda var. Bu tür konularda profesyonel bir yardım alınması sorunun daha kısa süre içerisinde çözülmesine olanak sağlayabilir.

iPhone Hoparlör Tuşu Kapalı Görünmüyor Sonu Garantiye Girer Mi?

iPhone telefonlarda meydana gelen hoparlör tuşu problemi, genel olarak yazoıkm kaynaklı bir sorun olduğu için garanti kapsamında hizmet almak mümkün olabilir. Ancak yetkili servisin de yapacağı muhtemelen işletim sistemini güncellemek olacaktır. Bu yüzden daha etkili çözüm yolları için telefonları profesyonel kişilere emanet etmek daha akıllıca olabilir.

iPhone Hoparlör Tuşu Kapalı Görünmüyor Sorunu İçin Hızlı Çözümler

iPhone telefonlarda oluşan yazılım ve donanım kaynaklı tüm problemler için siz de bizimle iletişime geçebilir ve sizlere sunduğumuz ayrıcalıklı hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Alanında uzman ve deneyimli kadrosu ile siz müşterilerine kaliteden ödün vermeden hizmet sunan firmamız, aynı zamanda parça ve işçilik garantili hizmetler ile sizlere yardımcı olur. Firmamızdan aldığınız hizmet sonrasında benzer problemler yaşamanız halinde tekrar bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca firmamız, telefon tamir ve onarım hizmetlerinde sektörün en uygun fiyatlarda hizmet veren servisleri arasında yer alır. Telefonlarda yapılan tüm işlemler tamamen izlerin gözü önünde yapılır ve bu sayede aklınızda hiçbir şüphe kalmaz. Eğer siz de iPhone telefonlarınızda yaşadığınız sorunlar için kaliteli ve hızlı çözümler sunan bir firma arıyorsanız, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi