iPhone Hücresel Veri Açık Ama İnternet Yok!

iPhone modellerinde bazen hücresel veri çalışmayı durdurur. Hücresel veri açık olmasına rağmen kullanıcılar internete giremez. Son zamanlarda oldukça sık karşılaşılan bir sorun olmasının yanında bu konuda Apple, pek çok şikayet almaktadır.

iPhone hücresel veri açık ama internet yok şekilde birçok şikayetin ön plana çıkmasına neden olan iPhone hücresel veri problemi, her şey normal gibi gözüken telefonda internete girilmesine engel olur. Hücresel veri problemlerinin çözümü genel olarak basittir. Ancak sorun yazılımsal ya da donanımsal ise profesyonel bir yardım almak gerekebilir. Peki, profesyonel bir yardım almadan önce kendi imkanlarımızla bu sorunu nasıl çözersiniz? Daha yakından bakalım.

iPhone Hücresel Veri Açık İnternete Girmiyor?

Hücresel veri açık olduğu halde internete giremiyorsanız, bunun çeşitli nedenleri olabilir. Bu yüzden Karşılaştığınız bu sorunu çözmek için çeşitli çözüm yollarını deneyebilir ve kendi imkanlarımızla internet probleminin önüne geçebilirsiniz. Hücresel veri sorunu için çözüm önerileri aşağıdaki gibi sıralanabilir;

  • Çözüm konusunda öncelikle telefonunuzu kapatıp açabilirsiniz.
  • Bunun dışında veri dolaşımı açmanız da etkili olabilir. iPhone modellerinde veri dolaşımı Ayarlar -> Hücresel Veri -> Hücresel Veri menüsünde yer alır. Bu seçeneği aktif hale getirdiğinizde hücresel veri problemi çözülebilir.
  • Ağ ayarlarını sıfırlamakta çözüm yollarından biridir. Ağ ayarlarını sıfırlamak için Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla yolunu takip ederek ağ ayarlarını sıfırla seçeneğini seçmeniz yeterlidir.
  • Hücresel veri probleminin giderilmesinde başka bir çözüm yöntemi ise iOS güncellemelerini düzenli bir şekilde yapmaktır. Apple, her yeni güncellemede işletim sistemini çeşitli aksaklıklarını giderir. Bu nedenle güncellemeleri ihmal etmemek önemlidir.
  • Telefonu fabrika ayarlarına döndürmek de hücresel veri sorunu çözüm getirebilir.
  • Uçak modunu açık olup olmadığına dikkat edilmelidir. Eğer uçak modu açık ise hücresel veri kullanılamaz.

Eğer tüm bunları yapmanıza rağmen hala internete giremiyorsanız, yazılımsal veya donanımsal bir sorun olduğundan bahsetmek mümkün olabilir. Böyle bir durumda tüm telefon arızalarında onarım ve tamir hizmetlerini profesyonel elemanları ile yapan firmamız, sizlere yardımcı olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi