iPhone İçin Pratik Yöntemler

iPhone için pratik yöntemler ile ilgili bilgiler sunacağımız bu yazımızda sizler de sahip olduğunuz iPhone telefonları daha pratik nasıl kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Genelde iphone ilk kullanım konusunda pek çok kullanıcı çeşitli zorluklar yaşar. Ancak bazı püf noktalar ile telefonları daha kolay ve sorunsuz bir şekilde kullanmak mümkün olur. Özellikle bu durum daha önce Android ya da diğer telefonları kullanmış olan kişiler için geçerlidir. Diğer modellere alışan kullanıcılar, iPhone telefon aldıklarında ilk önce biraz zorlanır ve kullanım konusunda çeşitli sıkıntılar yaşar. iPhone gerek işletim sistemi gerekse de içerik olarak diğer modellerden biraz farklı olduğu için bu tür sıkıntıların yaşanması her zaman için doğaldır.

iPhone için pratik yöntemler sayesinde siz de yeni bir iPhone almış olsanız bile kısa süre içerisinde nasıl kullanmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Tabi sadece ilk defa iPhone telefon kullanalar için değil, diğer iPhone kullanıcıları için de yazımızda pratik kullanım bilgilerinin olduğunu söylemek isteriz. Öncelikle şunu bilmek gerekir ki iphone kullanmak diğer akıllı telefon modellerine çok fazla benzemez. Bunun nedeni iPhone’un Android yerine iOS işletim sistemine sahip olmasıdır. Bu yüzden iPhone kullanacakların en başta iOS ile ilgili bilgiler edinmesinde fayda vardır. Daha sonrasında ise iPhone modelleri genel olarak ekranda sadece “Home” tuşu bulundurur. Hatta son çıkan modellerde bu tuşun bile olmadığını belirtmek gerekir. Bu nedenle iPhone kullanmak için çeşitli pratik bilgilerin edinilmesinde yarar vardır.

iPhone İçin Pratik Yöntemler Nelerdir?

iPhone kullanımı sırasında uygulayacağınız bazı püf noktalar, sizlere daha kolay ve hızlı bir kullanım sunar. Özellikle ilk defa iPhone kullanacaklar için bu püf noktalar oldukça işe yarar ve bunun yanında telefonu sorunsuz bir şekilde kullanılmasına yardımcı olur. Üstelik bu püf noktalar ile bir süre sonra iPhone kullanımı daha kolay hale gelir ve telefona alışılmış olur. Şimdi, iphone nasıl kullanılır? daha yakından göz atalım.

 • iPhone şarj sırasında uçak moduna alınırsa iki kat daha hızlı şarj olur.
 • Hesap makinesinde işlem yaparken hernangi bir şekilde yanlış yazılan rakamı silmek için parmağın soldan sağa kaydırılması son basamağın silinmesini sağlar.
 • Eğer iPhone telefonunuz bir çocuğun elindeyse Genel Ayarlar sekmesine girin ve Güdümlü Erişim özelliğini aktifleştirerek çocukların sadece tek bir uygulama içerisinde dolaşmasını sağlayabilirsiniz.
 • Fotoğraf çekimlerinde kulaklığın düğmelerini kullanabilirsiniz.
 • iPhone telefonlarda ekran kilidini açmadan kamerayı açmak mümkündür. Bunun için ekranı sola kaydırmanız yeterlidir.
 • iPhone telefonlarda bluetooth klavyeler ile kolayca bağlantı kurabilir. Bu nedenle telefonlarınızda hızlıca bir şey yazmanız gerektiğinde bluetooth bir klavyeye bağlayabilirsiniz.
 • Pusula uygulaması içerisinde aynı zamanda bir seviye ölçer barındırır. Ekranı sola kaydırmanız seviye ölçer uygulamasının açılmasına yardımcı olur.
 • Facebook ve Twitter gibi uygulamalarda gezinirken en aşağılara inmeniz durumunda ekranın üst kısmına bir kez dokunmanız tekrar en başa çıkmanızı sağlar.
 • iPhone’u gece kullanmak istediğinizde renkleri ters çevirmeniz ya da gece moduna almanız daha verimli bir kullanım sunar.
 • Ekranın hemen aşağısında yer alan alt menüye klasör eklemeniz mümkündür. Bu sayede erişmek istediğiniz birden çok uygulamaya daha kısa süre içerisinde ulaşabilirsiniz.
 • Mesaj ya da e-posta yazarken boşluk tuşuna iki kere basmanız halinde bir önceki cümlenin sonuna nokta koyacaktır.
 • Eğer telefonunuzda müzik dinliyorsanız, kulaklık ile dinlediğiniz müziklere yön verebilirsiniz.
 • Ayrıca tek elle klavye kontrolü özelliği sayesinde iPhone’da sadece tek elle yazı yazabilirsiniz.
 • Ekranda karşınıza çıkan metinleri daha kolay okumak için yazıları büyütebilir ve görebileceğiniz şekilde Ayarlar > Genel > Erişebilirlik > Büyük Metin menüsünden ayarlayabilirsiniz.
 • Telefonunuzdaki titreşim özelliğini uygulama bazlı hale getirebilirsiniz. Bu şekilde titreşim her uygulamada farklı bir modda çalışır ve siz de hangi uygulamadan bildirim geldiğini kolayca anlayabilirsiniz.
 • Son yapılan bir işlemi geri almak için telefonu sallamanız yeterlidir. Telefonu salladıktan sonra ekranda geri al ibaresi çıkar ve buna basarak son yaptığınız işlemi geri alabilirsiniz.

iPhone İçin Pratik Yöntemlere Bizimle Ulaşın

Siz de iPhone telefonlarınızı daha kolay ve pratik bir şekilde kullanmak istiyorsanız, sektörün önde gelen telefon servislerinden biri olarak sizlere her zaman yardımcı olmaya hazırız. iPhone telefonlarınızda karşılaştığınız ve içinden çıkmadığınız tüm sorunlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi