iPhone Kulaklık Modunda Kaldı Çözümü

iPhone kulaklık modunda kaldı çözümü nasıl olur? merak ediyorsanız, sizlere bu konuda çeşitli bilgiler vermek ve yaşadığınız sorunu özüme ulaştırma konusunda yardımcı olmak isteriz. Öncelikle iPhone telefonlarda kulaklık takılı kalma sorunu çoğu zaman yaşanan sorunların başında gelir. Takılan kulaklık telefondan çıkarıldıktan sonra iPhone hala kulaklığı takılı olarak görür ve bu durum farklı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Kulaklık telefondan çıkarılmış olmasına rağmen hoparlörden ses gelmez ve herhangi bir video ya da ses açıldığında bu ses duyulmaz. Tabi iphone kulaklık modunda kalması gibi problemlerin yaşanmasının çeşitli nedenleri vardır ve öncelikle bu nedenlerin tam olarak neler olabileceği düşünülmelidir.

iPhone kulaklık modunda kaldı çözümü nedir? şeklinde bir soru ile karşılaşan kullanıcılar, ilk olarak kulaklık yuvasında bir sorun olduğunu akıllara getirebilir. Ancak meydana gelen arızanın nedeni sadece bu değildir. Bunların dışında farklı nedenlere bağlı olarak da kulaklık takılı kalabilir ve hoparlörden ses gelmesini engelleyebilir. Peki, iPhone telefonum kulaklık modunda kaldı? Şeklinde bir sorun yaşayan kullanıcı hangi nedenlere bağlı olarak böyle bir problem ile karşılaşabilir? Bunlara daha yakından bakalım.

 • Kulaklığın olması gerekenden hızlı şekilde telefondan çıkarılması
 • Kulaklık ile işlem yapıldığı sırada kulaklığın çıkarılması
 • Telefona uyumlu olmayan ya da kalitesi düşük kulaklıkların telefona takılması
 • Diğer yandan bilinmedik yan sanayi kulaklık modellerin kullanılması
 • Kulaklık yuvasının tozlanmış ya da kirlenmiş olması

iPhone Kulaklık Modunda Kaldı Nasıl Çözülür?

iPhone telefonların sık sık ortaya çıkardığı sorunlardan biri olan kulaklık modunda takılı kalma, kullanıcılar için oldukça sıkıntılı bir süreç anlamına gelir. Çünkü kulaklık olmadan telefon hoparlöründen ses almak hiçbir şekilde mümkün olmaz ve bu nedenle başta çağrı alma ya da gönderme olmak üzere telefon üzerinde ses ile ilgili tüm uygulamalar ses sorunu yaşar. Böyle bir durumda ise akıllara ilk olarak iphone kulaklık modu iptal etme gelir. Bunun dışında yapılması gereken farklı çözüm yollarından da bahsetmek mümkün olur. Peki, kulaklık modunda kalan bir iPhone için neler yapılabilir? daha yakından göz atalım.

 • Öncelikle kulaklık birkaç kes takılıp tekrar çıkarılır.
 • iPhone’un kulaklık yuvası başka bir kulaklık ile tekrar denenir.
 • Yapılmayan iOS güncellemeleri varsa bir an öne telefona yüklenir.
 • Cihazın yeniden başlatılması da sorunu çözebilir.
 • Kulaklık girişinde toz ve kir birikmesi meydana gelmiş olabilir. İnce ve yumuşak tüylere sahip bir fırça ile girişin temizlenmesinde fayda vardır.
 • Eğer sorun yukarıda yapılan işlemler sonrasında düzelmediyse donanımsal kaynaklı bir sorundan bahsetmek mümkün olabilir. Böyle bir durumda ya telefon hoparlörü ya da kulaklık girişinde bir arıza olduğu düşünülür. Yapılması gereken telefonu teknik servise götürmek ve profesyonel bir yardım almaktır.

iPhone Kulaklık Modunda Kaldı Garantiye Girer Mi?

iPhone telefonlarda yaşanan kulaklık sorunu çeşitli nedenlere bağlı olarak meydana gelse de kullanıcı hatası olan sorunlarda garanti kapsamında hizmet almak pek de mümkün olmaz. Yan sanayi kulaklık ile telefonu kullanmak ya da kulaklığın çıkarılıp takılması sırasında yapılan yanlış uygulamalar, genel olarak kullanıcı hatası olarak tanımlanır. Özellikle donanım kaynaklı problemlerde bu sorun çoğu zaman için garanti kapsamında çözülmez. Ancak kullanıcı hatası olmayan durumlarda ise kulaklıkta meydana gelen sorun garanti kapsamında ve ücretsiz bir şekilde tamir edilir. Garanti kapsamında hizmet almak için kullanıcı hatası olup olmaması her zaman için büyük bir önem taşır ve hizmet buna göre verilir.

iPhone Kulaklık Modunda Kaldı Çözümü İçin En doğru Adres

Siz de birçok iPhone kullanıcısı gibi zaman zaman kulaklık takılı kalma problemleri ile karşılaşıyorsanız, hemen firmamıza gelin ve sizlere anında hızlı ve profesyonel çözümler sunalım. Telefon servisimiz her zaman konusudna uzman ve deneyimli teknisyenler ile sizlere yardımcı olur. Bunun yanında telefonlarınız bizimle güvendedir ve işlemler sırasında içerisinde yer alan bilgiler hiçbir şekilde zarar görmez. Bunun yanında parça ve içilik garantili hizmetler sunan firmamız, sizlere güvence altında bir hizmet sunar. Siz de kendinizi güvende hissedeceğiniz bir telefon servisi arıyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden hemen bizimle iletişime geçin ve iPhone telefonlarınızda yaşadığınız kulaklık problemlerinde sizlere profesyonel çözümler sunalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi