iPhone Kurtarma Modunda Kaldı

iPhone kurtarma modunda kaldı sorunu için birtakım çözüm önerileri sunacağımız bu yazımızda sizler de yasadığınız bu sorun karşısında neler yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Kurtarma modu iPhone telefonlarda bazı durumlarda gerekli olur ve kullanıcılar da kurtarma modu ile telefonda yaşadığı bazı sorunları çözmeye çalışır. Böyle bir sorun karşısında telefon hiçbir şekilde tepki vermeyebilir ya da kurtarma modundan çıkamayabilir. Hatta iphone recovery moddan çıkma programı gibi üçüncü parti yazılımlar da hiçbir şekilde yaşanan soruna çözüm bulmayabilir. Tabi iPhone telefonlarda meydana gelen bu durumun bazı çözüm yolları vardır. Çeşitli çözüm yolları ile iPhone’u kurtarma modundan çıkarmak mümkündür.

iPhone kurtarma modunda kaldı gibi sorunlar yaşamanız halinde öncelikle sorunun çözümünde bazı hususlara dikkat etmeniz gerekir. Örneğin iphone 7 kurtarma modu konusunda birtakım detaylı bilgilere sahip olmanız ve bu modu nasıl kullanacağınızı bilmeniz önemlidir. Aksi taktirde telefonda daha ciddi sorunlar yaşayabilir ve telefonu tamamen kullanılamaz hale getirebilirsiniz. Şimdi, iPhone kurtarma modu hangi durumlarda gerekli olur? buna bakalım.

 • Apple logosunun uzun süre ekranda kalması
 • iPhone telefon açılmazsa
 • Telefonun dokunmatik ekranında sorun yaşandığında
 • iPhone şifresi unutulduğunda
 • iPhone telefonda güncelleme sorunları yaşanması halinde
 • Geri yüklemenin başarısız olması durumlarında
 • iPhone geri yükleme işlemi yaptığı sırada iTunes cihazı tespit edemezse ya da aygıtın kurtarma modunda olduğu uyarısı verdiğinde
 • iPhone telefonun ekranında aygıtı ‘iTunes’a bağlayın’ mesajı görüldüğünde

iPhone Kurtarma Modunda Kaldı Sorunu Çözümü

iPhone kurtarma modunda kalması halinde öncelikle birtakım yapılması gereken uygulamalar vardır. Yapılacak bu uygulamalar ile iPhone’u kurtarma modundan çıkarmak mümkündür. Telefonu kurtarma modundan çıkarmak için uygulanması gerekenleri iPhone 7 üzerinden örnekleme yaparak sizlere sunak istiyoruz. iPhone 7 kurtarma modu hakkında bilgisi olanlar ya da olmayanlar telefon bu modda kalmış olsa bile aşağıda yer alan uygulamalara yaparak telefonu kolayca kurtarma modundan çıkarabilir ve tekrar kullanmaya başlayabilir. Şimdi, iPhone kurtarma modudunda kaldığı zaman yapılması gerekenler nelerdir? bunlara bakalım.

 • Öncelikle iPhone telefonunuza hard reset atmayı deneyin. Bunu yapmak için iPhone 6 ve daha aşağısındaki modellerde Home + Power tuşlarına ekranda elma logosu çıkana kadar basın. iPhone 7 modellerinde ise Ses Kısma + Power tuşlarına yine ekranda Apple logosu görününceye kadar basılı tutun.
 • Buna rağmen telefonda bir düzelme olmadıysa telefonu iTunes’a bağlayın ve bunun yanında iTunes’un en son sürümünün kurulu olduğuna dikkat edin. Daha sonra ise iPhone’u iTunes üzerinden tekrar sıfırlamayı deneyin.
 • Yapılan bu işlemde soruna bir çözüm getirmediyse iOS 10’un beta sürümünü kurun ve telefonu bir de bu şekilde kurtarma modundan çıkarmaya çalışın.
 • Bunların dışında iPhone’u iTunes yazılımına bağlayarak geri yükleme yapmayı deneyin. Eğer aha önceden almış olduğunu bir yedek varsa geri yükleme sırasında bu yedeği kullanabilirsiniz.

iTunes ile iPhone Geri Yükleme Nasıl Yapılır?

iPhone telefonların kurtarma modunda takılı kalması halinde iTunes ile telefonu geri yükleme çoğu zaman için işe yarayan durumlardan biridir. Bu nedenle siz de bu yöntemi tercih ederek iPhone telefonunuzu tekrar geri yükleyebilir ve kurtarma modundan çıkmasını sağlayabilirsiniz. Şimdi, iTunes ile iPhone geri yükleme nasıl yapılır? daha yakından göz atalım.

 • Bilgisayarınızda iTunes yazılımını başlatın.
 • Daha sonra iPhone’u USB kablo ile bilgisayara bağlayın.
 • Summary sekmesinde yer alan “Geri Yükle” alanına tıklayın.
 • Bu işlemlerin sonrasında iTunes öncelikle iOS işletim sistemini indirir ve daha sonra kurulumunu yapar.
 • Kurulum tamamlandığında cihaz normal bir şekilde kullanılabilir.

iPhone Kurtarma Modunda Kaldı Sorunu İçin En doğru Adres

Eğer siz de iPhone telefonlarınızda kurtarma modundan çıkamama gibi çeşitli sorunlar yaşıyorsanız, hemen bizimle iletişime geçebilir ve sizlere bu konuda yardımcı olmamızı sağlayabilirsiniz. Konusunda uzman bir ekip ile sizlere hizmet veren telefon servisimizde, iPhone telefonlar ile ilgili tüm sorunların en kısa zaman içerisinde çözüme ulaştırıldığını söylemek isteriz. iPhone konusunda uzman çalışanlarımız sizlere en kısa sürede yardımcı olacak ve bunun yanında hızlı bir hizmet süreci ile karşılaşacaksınız. iPhone telefonlarınızı kurtarma modundan çıkaramıyorsanız ve bu konuda ne yamanız gerektiğini tam olarak bilmiyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden bizimle iletişime geçin ve sizlere en kısa sürede hızlı ve profesyonel çözümler ile yardımcı olalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi