iPhone Kurulumu Nasıl Yapılır?

iPhone kurulumu nasıl yapılır? siz de pek çok kullanıcı gibi merak ediyorsanız, iPhone telefonların kurulum aşaması hakkında sizlere detaylı bilgiler sunmak isteriz. iPhone telefonlar gerek yeni satın alınmaları gerekse de sıfırlanmaları neticesinde yeniden kurulması gerekir. iPhone modelleri hem ilk satın alındıklarında hem de sıfırlandıklarında baştan kurulum gerektirir. Bazen iphone sıfırlama gibi işlemlerin yapılması gerekebilir ve bunun ardından telefonda yeniden kurulum yapılması zorunludur. iPhone modelleri kurulum sırasında pek çok ayarlama ile karşımıza çıkar. Bu ayarlamaların en başında yapılması kullanıcıların telefonu kullanmaya başlamaları halinde herhangi bir zorluk yaşamaması içindir.

iPhone kurulumu nasıl yapılır? şeklinde bir soru ile karşılaştığınızda öncelikle bilmeniz gereken iPhone gibi akıllı telefonların ilk kullanım için kuruluma ihtiyaç duyduğudur. Yani iPhone telefonlar kullanılmaya başlamadan önce bir kurulum yapılması gerekir ve bu kurulum çeşitli aşamalardan oluşur. Bunun yanında iphone sıfırdan kurulum ile sonradan yapılan tekrar kurulum arasında hiçbir fark yoktur. Her iki işlem için de aynı aşamalar karşımıza çıkar ve farksız bir kurulumlar olması nedeniyle ayrı ayrı anlatmak gereksizdir. Şimdi, iPhone telefonlar nasıl kurulur ve kurulum aşamasında neler ile karşılaşılır? Bunlara bakalım.

iPhone Telefonlarda Kurulum Nasıl Olur?

iPhone kurulumu sanıldığı kadar zor bir süreç değildir. Ancak kurulum sırasında bazı önemli noktalara dikkat etmek gerekir. Aksi taktirde kurulumu baştan yapmak zorunda kalabilir ya da ekran kilidi ile ilgili çeşitli sorunlar yaşayabilirsiniz. Kurulum hemen her iPhone modelinde aynıdır ve bu nedenle iphone 8 plus kurulumu nasıl yapılır? şeklinde bir başlık ile karşılaştığınızda kafa karışıklığı yaşamanıza gerek yoktur. Çünkü kurulum aşmaları her iPhone için benzerlik taşır ve aralarında büyük farklar bulunmaz. Şimdi, iPhone kurulumu nasıl yapılır? daha yakında bakalım.

  • Öncelikle telefonu açın.
  • Daha sonra ise karşınıza çıkan ekranda hem dili hem de ülkeyi seçin.
  • Kurulum sırasınca çevrimiçi olun ve konum servislerini seçin.
  • Touch ID özelliğini ayarlayın ve sonrasında bir parola oluşturun. Bu aşamayı yapmadan kurulumda ilerleme kaydedemezsiniz.
  • Eğer daha önce başka bir iPhone telefona sahipseniz başta verileriniz olmak üzere uygulamalarınızı geri yükleyin.
  • Bu işlemlerin ardından Apple kimliğiniz ile giriş yapın ve bunun ardından iCloud Drive’ı ayarlamayı unutmayın.
  • Önemli bir özellik olan Siri’yi ayarlayın.
  • iPhone’da ana ekran düğmesini tıklama şeklinize göre özelleştirin.
  • Bunların ardından ise uygulama analizi ve ekran çözünürlüğü konusunda gerekli ayarları seçin.

iPhone telefonların genel kurulumları yukarıdaki şekildedir. Bu adımların düzenli bir şekilde tamamlanması ile iPhone kullanım için hazır hale getirilir. Ayrıca daha önce iPhone kullananların verilerini ve uygulamalarını yeni iPhone’larına aktarmaları için ekranda çıkan yönergeleri takip etmesi yeterli olacaktır. Bunun yanında kurulum yaparken Touch ID ve parola tanımlaması yapmanın zorunlu olduğunu belirtmekte fayda vardır.

iPhone Kurulumu Sırasında Touch ID ve Parola Oluşturma

iPhone kurulumu yaparken 4. aşama Touch ID ve parola oluşturma olarak karşımıza çıkar. Burada sizden parmak izi ve bir de kişisel bir şifre oluşturmanız istenir. Burada önemli olan kısım bir parola oluşturmadan kurulum sırasında ilerletmenizin mümkün olmadığıdır. Yani zorunlu olarak parola oluşturmanız gerekir. Bu nedenle kendinize özel kişisel bir şifre oluşturmanız bu adımı geçebilmeniz açısından önemlidir. Eğer telefonunuzda şifre kullanmıyorsanız, Genel Ayarlar menüsünden Touch ID ve parola sekmesine girerek ilk oluşturduğunuz şifreyi girdikten sonra oluşturduğunuz şifreyi kaldırabilirsiniz. Kurulum anında oluşturulan şifre ekran kilidinin sadece kullanıcı tarafından açılabilmesi içindir. Bu yüzden ekran kilidinde şifre kullanmak isteyenler, oluşturdukları şifreleri kullanmaya devam edebilir.

iPhone Kurulumu İçin Profesyonel Çözümler

iPhone kurulumu için hızlı ve kaliteli çözümleri ile sizlere yardımcı olan firmamız, aynı zamanda alanında uzman ve profesyonel ekibi ile sizlere yardımcı olur. Telefonlarda meydana gelen yazılımsal ve donanımsal arızaların giderilmesinde kaliteli çözümleri ile öne çıkan firmamız sayesinde siz de iPhone telefonlarınızda yaşadığınız tüm sorunların üstesinden kısa zaman içerisinde gelebilirsiniz. Eğer yeni bir iPhone satın aldaysanız ya da iPhone telefonunuzu baştan kurmak istiyorsanız, sorunsuz bir kurulum hizmeti için bizi tercih edebilirsiniz. Yapmanız gereken sadece firmamıza gelmek ve sizlere yardımcı olmamızı sağlamaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi