iPhone Pil Sağlığı Kaç Olmalı?

iPhone pil sağlığı kaç olmalı? aslında pek çok iPhone kullanıcısının merak ettiği konularında başında gelen bu soru, özellikle şarjı eskisi kadar dayanmayan telefon sahiplerinin cevabını öğrenmek istediği bir soru olarak karşımıza çıkar. Hatta bu konuda iphone pil sağlığı en az kaç olmalı? şeklinde soruların cevaplarının da kullanıcılar tarafından merak edildiğini söylemek mümkündür. iPhone telefonlarda yeni bir teknoloji olarak bilinen lityum iyon pil ile donatılmıştır. Ancak her batarya gibi zamanla iPhone bataryası da kullanıma bağlı olarak ömrünü bitirmekte ve bir zaman sonra şarj tutmaz hale gelmektedir. Lityum piller, bilindiği gibi hızlı bir şekilde şarj olur ve bu pillerin uzun süre dayanma özelliği vardır. Her ne kadar bu özelliği taşıyor olsalar da onların da bir ömrü olduğunu söylemek yanlış olmaz.

iPhone pil sağlığı kaç olmalı? sorusuna gelecek olursak da öncelikle bu konuda sizlere bir iPhone pilinin yüzde 0 altına düşmemesi gerektiğini ve eğer düşlerse şarj ile ilgili sıkıntıları başlayacağını söylemek isteriz. Ayrıca yüzde 80’in altına düşen pil seviyelerinde ise iphone pil sağlığı servis şeklinde bir uyarı ile karşılaşmanız mümkündür. Bu uyarının tam olarak anlamı iPhone’un bir an önce servise götürülmesi ve bataryası konusunda incelenmesi gerektiğidir. Çünkü iPhone pil sağlığına servis uyarısı alınması aynı zamanda şarj konusunda da ciddi sıkıntıların yaşanamaya başlandığı anlamına gelir. Telefon şarjı birden biterek kapanabilir ve yüksek seviyelerde olan şarj seviyesi bir anda yüzde 20 ya da 10’ların altına düşebilir. Tüm bunlardan da anlaşılacağı gibi iPhone pil sağlığı şarj konusunda sorun yaşamamak adına oldukça önemli bir konumda yer alır.

iPhone Pil Sağlığı Neden Önemlidir?

iPhone pil sağlığını önemli kılan nedenlerin başında öncelikle günlük şarj kullanımı gelir. Yani kullanıcılar normal şarj sürelerini eskisi kadar verimli kullanamaz. Telefonun şarjı daha hızlı ya da birden bitmeye başlar. Bu durum ise kullanıcıların günlük hayatlarında çeşitli sorunlar ile karşı karşıya kalmalarına neden olur. Özellikle iphone pil sağlığı servis yazıyor gibi bir uyarı ile karşılaşılası halinde telefon neredeyse kullanılmaz hala gelir ve günlük kullanımda şarjda bağlı bir telefon konumuna geçer. Tabi bunların yanı sıra farklı dezavantajlar da ortaya çıkar. Şimdi, iPhone pil sağlığının düşmesi halinde ne gibi sorunlar ön plana çıkar? bunlara bakalım.

  • Telefondaki uygulamaların başlatılması için daha fazla süre gerekir.
  • Ekranda yapılan kaydırma hareketlerinde kare hızının önemli ölçüde azalır.
  • Telefondaki arka aydınlatma belirgin derecede azalır. Ancak bu ayar otomatik olduğu için ayarlardan geçersiz hal getirilebilir.
  • Telefon hoparlöründen çıkan ses yüksekliği -3 dB’ye kadar düşebilir.
  • Bazı uygulamalar içerisinde kare hızının aşamalı bir şekilde düştüğü görülür.
  • Ayrıca bazı durumlarda kamera açıldığında flaşının kapandığı görülür.
  • Telefonda yer alan bazı uygulamalar arka planda yenilenmesinden sonra başlatılmak istendiğinde tekrar yüklenmeleri gerekebilir.

iPhone Pil Performansını En Üst Düzeye Çıkarma

iPhone telefonlarda pil performansını en süt düzeye çıkarmak için çeşitli uygulamalar yer alır. Bunlardan biri telefonu çok yüksek sıcaklıklarda kullanmamaktır. Bunun yanında her zaman yazılım en güncel sürümü kullanılmalıdır. Ekran parlaklığını otomatik olarak ayarlamak ve düşük güç modunda kullanmak daha uzun süreli bir şarj kullanımı sunar. Ayrıca şarj sırasında telefonu kılıfından çıkarın ve ısınma nedeniyle pil kapasitesinin önüne geçin. Diğer yandan eğer bir süre telefonu kullanmadan saklayacaksanız, yarıya kadar şarj edin ev öyle bir kenara bırakın.

iPhone Pil Sağlığı ve Batarya Çözümleri İçin Buradayız

iPhone pil sağlığı ve batarya konusunda sizlere geniş kapsamlı hizmetler sunan firmamız, telefon bataryanız ile ilgili yaşadığınız tüm sorunlarda yanınızdadır. Siz de firmamıza gelerek alanında uzman çalışanlardan bu konuda destek alabilir ve bunun yanında şarj tutmayan bataryalarınızın değişimlerini yapabilirsiniz. Hızlı ve güvenilir hizmetlerinin yanı sıra parça ve işçilik garantili hizmetler sunan firmamız sayesinde şarj tutmayan bataryalardan kurtulabilir ve bizimle istenen sonuçlara kısa sürede ulaşabilirsiniz. Firmamız, iPhone batarya değişimlerinizi en uygun fiyat aralıkları ile yapar ve sizlere her zaman kaliteli bir hizmet sunar. Siz de hemen bizimle iletişime geçin ve iPhone telefonlarınızda şarj sorunlarından kurtulun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi