iPhone Pil Sağlığı Servis Ne Demek

iPhone pil sağlığı servis ne demek? Eğer sizin de iPhone telefonunuzun batarya sağlığı menüsünde servis uyarısı yer alıyorsa, telefonunuzu bir an önce servise götürmenizde yarar vardır. Çünkü bu uyarının anlamı telefon bataryasında sorun olduğu anlamına gelir. iPhone telefonlarda iphone pil sağlığı servis yazıyor ise muhtemelen pil konusunda birtakım sorunların ön plana çıkması mümkün olur. Tabi bu uyarı iOS 10.2.1 ile iOS 11.2.6 arasında sürümlerin yüklü olduğu iPhone modelleri için geçerlidir. Telefonlarında zamanla batarya sorunları yaşayan ya da şarj konusunda ciddi sıkıntılar ile karşı karşıya kalanların bu ibareyi telefonlarında görmeleri mümkündür.

iPhone pil sağlığı servis ne demek? siz de merak ediyorsanız, bu yazımızda sizlere iPhone batarya servis uyarısı ile ilgili detaylı bilgiler vermeye çalışalım. Bu şekilde yaşadığınız sorun karşısında ne yapmanız gerektiğini tam olarak öğrenebilirsiniz. iPhone telefonların Genel Ayarlar > Pil sekmesinde “iPhone pilin servis ihtiyacı olabilir” şeklinde bir ibare yer alır ya da daha kısa bir tanım ile servis yazabilir. Bu tür durumlarda ilk olarak yapılması gereken bataryanın daha verimli bir şekilde kullanılması için telefonu servise götürmektir. Servis iphone pil sağlığı arttırma konusunda birtakım çalışmalar yapabilir, ancak sorun bu şekilde düzelmez ise batarya değişimi gerekli olur.

iPhone Pil Sağlığı Servis Uyarısı Görünme Nedeni

iPhone telefonlarda pil sağlığı ile ilgili bir uyarı alınmasının çeşitli nedenleri olabilir. Hatta telefonun pil sağlığı menüsünden iphone pil sağlığı görünmüyor ve bunun yerine servis yazıyordur. Bu şekilde kullanıcılar için bilgilendirme yapan sistem, bir an önce telefonun servis tarafından görülmesi gerektiğini belirtir. Tabi bu ibarenin ortaya çıkması kendi kendine olan bir durum değildir. Pil sağlığı ile ilgili ortaya çıkan servis uyarısının nedenlerini ise genel olarak aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür;

 • Batarya artık iPhone için yeteri kadar güç sağlayamıyordur.
 • Pilin kullanım ömrünün sonuna gelinmiştir.
 • Pil yanlış kullanım nedeniyle zarar görmüş olabilir.
 • Ayrıca yan sanayi şarj aletleri de batarya sağlığı için servis ibaresi ortaya çıkarabilir.
 • Telefonun düşmesi ya da darbe alması da aynı şekilde servis sorununa neden olabilir.
 • Şarj döngü sayısı bitmiş olabilir.
 • Pilin aşırı sıcak ya da soğuğa maruz kalması da yine bir servis sorunudur.

iPhone Pil Sağlığı Servis Uyarısı Sonrası Neler Yaşanır?

Eğer bir iPhone pil sağlığı konusunda servis uyarısı veriyorsa hem telefonun hem de kullanıcının çeşitli problemler ile karşılaşması mümkündür. Özellikle şarj konusunda ciddi sorunlar ön plana çıkar ve bunun yanında gün içerisinde telefon kullanımı oldukça zora girer. Şimdi, servis uyarısı sonrasında iPhone’da neler yaşanır? Bunlara bakalım.

 • Telefon şarjı eskisi kadar uzun süre dayanmaz. Bu durum ise kullanıcıların gün içerisinde şarj başından ayrılamamasına neden olur ve telefonlar sürekli şarj edilme gereksinimi ile karşı karşıya kalır.
 • Şarj yüksek seviyede olduğu anlarda birden düşer ve hatta sıfırlanarak telefon kapanır.
 • Ayrıca telefon şarjı uzun zamanda dolar ya da tam tersi çok hızlı dolar ve çok hızlı biter.
 • Telefonda uygulamaların başlama süresi uzar ve normalden daha geç açılmalar meydana gelir.
 • Bunların yanı sıra ekran kaydırma işlevlerinde kare hızının düştüğü görülür.
 • Telefon için yeterli bir şarj seviyesi olduğu halde şarj aniden biter ve telefon kapanır. Bir daha şarja takana kadar ise açılmaz.

iPhone Pil Sağlığı Sorunu İçin En Doğru Adres

Sektörün önde gelen telefon servislerinden biri olarak sizlere batarya sağlığı ve değişimi konusunda profesyonel çözümler sunduğumuzu belirmek isteriz. Siz de firmamız ile en kısa süre içerisinde yaşadığınız pil sorunlarından kurtulabilir ve arkasından telefonunuzun bataryasını daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Uzman teknisyenler ile sizlere hizmet sunan servisimiz, aynı zamanda kaliteli bir işçilik ile sizlere yardımcı olur. Bu sayede telefonunuz tamir ve onarım sırasında başka bir sorun ile karşılaşmaz. Diğer yandan parça ve işçilik garantili hizmetleri ile siz müşterilerini ağırlayan telefon servisimiz, sizleri güvence altına almayı da unutmaz. Eğer siz de iPhone telefonların bataryalarında birtakım sorunlar yaşıyorsanız ve servis uyarısı alıyorsanız, hemen telefonunuzu bize getirin ve sizlere profesyonel çözümler ile yardımcı olalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi