iPhone Sarı Leke, Beyaz Nokta Neden Olur?

iPhone sarı leke, beyaz nokta neden olur? aslında pek çok kişinin merak ettiği konulardan biri de budur. Ekranda sarı leke ya da beyaz nokta sorunları ölü piksel olarak adlandırılır. Yani böyle bir durumda ekranda oluşan beyaz noktaların olduğu kısımlarda piksellerin öldüğünü ve eskisi gibi görevini yerine getiremeyeceğini söylemek mümkündür. Bazen kullanıcıların iphone sol üstte beyaz nokta gibi şikayetler ile karşımıza çıktığını görürüz. Bu tür durumlar genelde ekrana görüntü verilmesini sağlayan bazı piksellerin artık görevini yerine getiremeyeceği yani öldüğü anlamına gelir. Ortaya çıkan bu durumun çeşitli nedenleri olabilir. Telefon ekranının darbe alması ya da telefonun çok fazla ısınarak transistörlerin bazılarına zarar verilmesi ekranda sarı leke ya da beyaz nokta oluşumunda etkili olur.

iPhone sarı leke, beyaz nokta neden olur? sorununa cevap olarak genel bir tanımlama yapmak gerekirse genelde telefon ekranlarının yeteri kadar korunamaması ve telefonun düşmesi ya da darbe alması olabilir. Çünkü iphone ekranda iki beyaz nokta gibi sorunlar genelde bu tür durumların ardından ön plana çıkar. iPhone telefonların ekranlarında yaşanan beyaz nokta ve sarı leke sorunu için en etkili ve kalıcı çöz yöntemi ise ekran değişimi olmaktadır. Çünkü telefon ekranlarında meydan gelen ölü piksel sorunlarını çözmenin başka bir yolu yoktur. Bu ölü pikseller herhangi bir şekilde tamir edilemez ya da farklı yöntemler ile giderilemez. Yani yapılması gereken en etkin çözüm yolu ekranın bir an önce değiştirilmesi olmaktadır. Ekran değişimlerinde ise uzman ve deneyimli bir teknik servisten yardım alınması ve bu şekilde ekranın değiştirilmesi gerekir.

iPhone Sarı Leke ve Beyaz Nokta Sorunu Çözümü

iPhone telefonlarda sarı leke ve beyaz nokta sorunu için en etkili ve aynı zamanda kalıcı çözüm yolu ekran değişimi olur. Çünkü ekranda oluşan sarı lekelerin ya da beyaz noktaların giderilmesi için tamir yöntemleri işe yaramaz. Bu nedenle iPhone ekranda beyaz leke çözümü için profesyonel bir yardım alarak ekran değişimi yapılması zorunlu hale gelir. Ekran değişimleri genelde telefon servisleri tarafından yapılır ve genel olarak bakıldığında çok fazla zaman almayan bir süreç içerisinde ekran değişimi yapmak mümkündür. Şimdi, telefon servislerinde ekran değişimi hizmetleri sırasında verilen hizmetlere daha yakından bakalım.

  • iPhone telefonlarda ekran değişimi genel olarak 45 dakika içerisinde tamamlanır ve telefon kullanıcıya teslim edilir.
  • Bunun yanında ekran değişimi sırasında telefonlar asla sıfırlanmaz ve içerisinde yer alan veriler hiçbir şekilde silinmez.
  • Ayrıca ekran değişimi yapılırken her zaman orijinal ya da orijinale yakın iPhone ekranları kullanılır.
  • Ekran değişimlerinde servislerin sunduğu önemli özelliklerden biri de parça ve işçilik garantisi olarak karşımıza çıkar. Genelde garanti süresi 6 ay olarak belirlenir.
  • Telefonda ekran değişimi sorasında gerekli kontroller ve testler yapılarak ekranın sorunsuz çalışıp çalışmadığı kontrol edilir ve buna göre teslimat gerçekleştirilir.
  • Diğer yandan kargo gönderim hizmeti ile de ekran değişimi yapılmaktadır. Bu süreç ortalama 3 iş günü sürer ve bu sürenin sonunda telefon kullanıcıya ulaşmış olur.

iPhone telefonlarda sarı leke ya da beyaz nokta gibi sorunlar kullanıcı hatası olarak değerlendirilir ve bu yüzden üretici firmalar buna benzer sorunlar için garantili hizmet vermez. Kullanıcı kaynaklı hataların garanti kapsamı dışında kalması ücretli tamir ve onarım yapılması anlamına gelir.

iPhone Sarı Leke ve Beyaz Nokta Sorunu İçin En Doğru Adres

Sektörün önde gelen telefon servisleri arasında yer alan firmamız, iPhone telefonların ekran değişimlerinde hızlı ve güvenilir çözümler sunar. Konusunda uzman ve deneyimli personel kadrosu ile siz müşterilerine son sistem ekipman ve donanımlar ile hizmet verir. Ekran değişimi sırasında telefonlarınız hiçbir şekilde sıfırlanmaz ve bunun yanında içindeki bilgiler silinmez. Bu konuda her zaman için bize güvenebilir ve telefonlarınızı bize emanet edebilirsiniz. Parça ve işçilik garantili hizmetleri ile sizleri güvence altına alan firmamız, verdiği hizmet sonrasında yaşadığınız benzer sorunlarda da sizlere ücretsiz destek sunar. Yapmanız gereken iPhone telefonlarınızda karşılaştığınız sarı leke ve beyaz nokta gibi problemlerde hemen bizimle iletişime geçmek ve sizlere en kısa sürede profesyonel çözümler sunmamızı sağlamak kadar kolaydır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi