iPhone Şarj Oluyor Ama Dolmuyor

iPhone şarj oluyor ama dolmuyor ise öncelikle bu sorunun birtakım nedenleri olduğunu bilmenizde fayda vardır. Böyle bir durum karşısında ilk olarak yapılması gereken iPhone telefonunuzu kapatmak ve yeniden açmaktır. Ayrıca iphone kapalıyken şarj göstergesi üzerine kısa bir inceleme yapmak ve şarj göstergesini incelemek gerekir. Eğer telefonda fiş göstergesi çıkmıyor ise iPhone normal bir şekilde şarj oluyor anlamına gelir. Ancak buna rağmen şarj dolmuyorsa farklı bir sorundan bahsetmek mümkün olur. Bunun ardından akla gelen yazılım ve donanım kaynaklı sorunlar olur. Şarj dolmayan bir iPhone’da hem yazılımsal hem de donanımsal kaynaklı problemlerden bahsedilebilir.

iPhone şarj oluyor ama dolmuyor konusunda yazlım ve donanım kaynaklı nedenler üzerinde durmak gerekir. Yani gereken telefonun yazılımı gerekse de batarya üzerinde bir inceleme yapmak en doğrusudur. Ayrıca kullanılan şarj aleti de yine dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alır. iPhone telefonlar her zaman orijinal şarj aleti ile fişe takılmalıdır. Bu nedenle eğer siz de iPhone telefonlarınızda birtakım sorunlar yaşıyorsanız ve bunlardan biri şarj ise öncelikle orijinal şarj aleti kullanamaya özen göstermeniz de fayda vardır. Yani telefon şarj oluyor gözüküyor ama olmuyor gibi bir sorunla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız, orijinal şarj aleti kullanmak her zaman sizin yararınıza olacaktır.

iPhone Şarj Oluyor Ama Dolmuyor Nasıl Çözülür?

iPhone telefonlarda yaşanan şarj sorunu için çözüm yolları arasında çeşitli yöntemler yer alır. Genelde kullanıcılar iphone açıkken şarj olmuyor ya da buna benzer sorunlarında ne yapmaları gerektiğini tam olarak bilmez. Ancak şimdi sizlere sunacağımız çözüm yolları ile şarj sorunlarını kısa sürede ortadan kaldırabilir ve özellikle yazılım kaynaklı problemleri çözüme ulaştırabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece sizlere anlatacağımız çözüm yollarını sırayla denemek ve sonrasında sonuçları daha yakından görmektir. Şimdi, iPhone şarj problemleri konusunda neler yapılabilir? Daha yakından göz atalım.

  • iPhone telefonunuz şarjda olduğu halde şarj olmuyor ise öncelikle telefonu kapatıp yeniden açın.
  • Daha sonra iPhone yan sanayi şarj aleti kullanıyorsanız, bir de orijinal şarj aleti kullanarak sorunu çözmeyi deneyin.
  • Bunun ardından telefonunuzdaki son güncellemeleri kesinlikle yapın ve bir kez daha şarj problemini kontrol edin.
  • Telefona reset atmak da yine çözüm yolları arasında yer alır. Bu yüzden telefona reset atılmalı ve şarj tekrar kontrol edilmelidir.
  • Bunların dışında telefonun bataryasında ya da şarj girişinde bir sorun olabilir. Batarya tamamen bitmiş ya da kapasitesi düşmüş olabilir. Böyle bir durumda ise bataryanın değiştirilmesi gerekebilir.
  • Diğer yandan telefonun şarj soketi girişi de arızalanmış olabilir. Böyle bir durumda ise şarj soketinin değiştirilmesi zorunlu hale gelir. Donanım kaynaklı problemlerde her zaman profesyonel bir destek almak önemlidir.

iPhone Şarj Sorunu Garanti Kapsamında Mıdır?

iPhone modellerinde yaşanan şarj sorunu konusunda genel olarak merak edilen garanti kapsamı olmaktadır. Kullanıcılar şarj problemlerini garanti kapsamında çözüp çözemeyeceklerini merak etmektedir. Şarj sorunlarında garanti kapsamında hizmet almak için öncelikle dikkat edilmesi gereken kullanıcı kaynaklı bir hatanın olmamasıdır. Bunun nedeni kullanıcı kaynaklı hatalarda garanti kapsamının işlememesidir. Ayrıca garanti dışında verilen hizmetler de aynı şekilde ücretli hizmet olarak karşımıza çıkar. Ancak kullanıcı kaynaklı olmayan hatalar garanti kapsamında değerlendirilir ve batarya değişimi ya da benzer sorunlar ücretsiz olarak halledilir. Garanti konusunda dikkat edilmesi gereken öncelikle sorunun kullanıcıdan kaynaklı olup olmamasıdır. Bunun ardından sorunun çözümü konusunda daha net sonuçlara varmak mümkün olur.

iPhone Şarj Problemleri İçin En Doğru Adres

iPhone telefonlarınızda yaşadığınız şarj problemleri için siz de bizi tercih edin ve bir an önce profesyonel çözümlerimize ortak olun. Alanında uzman personel kadrosu ile sizlere hızlı ve güvenilir hizmetler sunan firmamız, aynı zamanda parça ve işçilik garantili hizmetleri ile öne çıkar. Bunun yanında son sistem ekipmanlar ile sizlere hizmet vermekte olduğumuzu belirtmek isteriz. Uygun fiyatlarda batarya ve şarj sorunlarını çözen firmamız, kaliteli ve hızlı çözümleriyle de sizlere ayrıcalıklı hizmetler tanır. Eğer telefonunuzun şarjı artık dayanmıyorsa ve gün içerisinde şarj problemleri yaşıyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden hemen firmamıza gelin ve sizlere profesyonel çözümler ile yardımcı olmaya çalışalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi