iPhone Ses Gitmiyor Ve Gelmiyor Sorunu

iPhone ses gitmiyor ve gelmiyor sorunu tam olarak ahize ve mikrofonda yaşanan bir sorun olarak karşımıza çıkar. Bu konuda zaman zaman kullanıcıların iphone ahizeden ses gelmiyor ya da mikrofondan ses gitmiyor şeklinde şikayetlerde bulunduğunu görmek mümkündür. Çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan bu sorunlar, sesli aramalarda pek çok kullanıcının sıkıntılar yaşamasına neden olur. Ayrıca normalde çalışan ahize ve mikrofon bir an da sorun çıkarabilir ve sesli çağrı anında ses hem karşıya gitmez hem de karşı taraftan gelmez. Bunun yanında sesin gelmemesi ya da gitmemesi durumlarında kullanıcılar, hoparlörlerinin bozulduğundan şikayet eder. Ancak hoparlör ile ahize sürekli karıştırılmaktadır. Ahize konuşma sırasında kulağın dayandığı ekranın en üst kısmında yer alan donanımdır. Hoparlör ise telefonda müzik dinlerken ya da telefonun genelinde çıkan seslerde görev alan donanım parçasıdır.

iPhone ses gitmiyor ve gelmiyor sorunu karşısında çeşitli çözüm yolları ile başarılı sonuçlar elde etmek mümkündür. Ancak öncelikle sorunun tam olarak nelere bağlı olarak ortaya çıktığını tespit etmekte fayda vardır. Eğer kullanıcılar iphone mikrofon ses gitmiyor ya da ahizeden ses gelmiyor şeklinde bir şikayet belirtiyorsa akla ilk olarak gelen telefondaki kulaklık girişinde bir sorun olduğudur. Genelde akıllı telefonların kulaklık girişlerinde biriken toz ya da kir kulaklığın telefon tarafından hala takılı olarak algılanmasına neden olabilir. Bu tür sorunlar kaşsısında kullanıcıların bazı yöntemler ile kulaklık girişindeki sorunu çözmesi ile sesin karşı tarafa gitmesi ya da gelmesi mümkün hale getirilebilir. Tabi burada dikkat edilmesi gereken önemli konulardan biri yaşanan sorunun donanım kaynaklı olabileceğidir. Eğer karşı tarafa ses gitmemesi ya da karşı taraftan ses gelememesi donanımsal bir sorun ise ahize v mikrofon soketlerinin değişmesi gerekebilir.

iPhone Ses Gitmiyor Ve Gelmiyor Sorunu Çözümü

iPhone ses gitmiyor ve gelmiyor sorunu sesli aramalarda oldukça sıkıntılı süreçlerin ortaya çıkmasına neden olur. Ancak birtakım çözüm yöntemleri ile iPhone modellerinde yaşanan bu sorunu ortadan kaldırmak mümkündür. Bazı modellerde daha sık görülen ses sorunları, iPhone 7 ve iPhone 6 modellerinde daha fazla ön plana çıkar. Hatta kullanıcıların iphone 7 ses gelip gitmiyor şeklinde konu başlıkları ile forum ve sosyal platformlarda karşılaştıkları bu soruna çözüm aradıklarını söylemek yanlış olmaz. Peki, iPhone telefonlarda ortaya çıkan ses gitmiyor ve gelmiyor probleminin çözümü için neler yapılabilir? daha yakından bakalım.

  • Çözüm yöntemleri konusunda ilk olarak iPhone kapatıp ve tekrar açın.
  • iPhone’a reset atın ve bunun hard reset olması gerektiğine dikkat edin.
  • iOS işletim sisteminizi en son sürümüne güncelleyin. iOS sürümünün son güncellemesine bakmak için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme sekmesine geçiş yapabilirsiniz.
  • iPhone’da yer alan kulaklık girişini kontrol edin ve burada herhangi bir toz ya da tüy gibi dış etkenler olmadığından emin olun. Eğer varsa yumuşak bir fırça ile kulaklık girişini temizleyin.
  • Aynı şekilde hem ahizeyi hem de mikrofonu temizlemeyi unutmayın. Ahize ve mikrofonu çok şiddetli olmayan bir basınçlı hava ile de temizleyebilirsiniz.
  • Eğer bunlara rağmen hala iPhone telefonunuzda ses hem gelmiyor hem de gitmiyor ise donanım kaynaklı bir sorun meydana gelmiş olabilir. Bu tür durumlarda profesyonel bir yardım almak için teknik servis ile iletişime geçmek doğru olur. Çünkü ahize ve mikrofon soketlerinin değişmesi gerekebilir.

iPhone Ses Gitmiyor Ve Gelmiyor Sorunu İçin En Doğru Adres

Telefon tamir ve onarımında sektörün önemli isimlerinden biri olan firmamız, siz müşterileri için hızlı ve güvenilir çözümler sunar. Konusunda uzman ve deneyimli teknisyenleri ile iPhone telefonlarınızdaki ses sorunlarını gideren firmamız, son sistem ekipman ve donanımlar ile hizmet verir. Bu sayede telefonlarınızda istenmedik sorunlar medyana gelmez ve ayrıca telefonlarda gerçekleştirilen tüm işlemler siz müşterilerimizin gözü önünde yapılır. Telefon servisimiz yanı zamanda siz müşterileri için parça ve işçilik garantili hizmetler sunar. Ayrıca teflonlarda gerçekleştirilen işlemler sırasında bilgiler asla silinmez ve telefonlarınız sıfırlanmaz. Siz de sektörde en uygun fiyat aralıkları ile telefon tamir ve onarım hizmetleri veren firmamıza gelebilir ve sizlere profesyonel çözümler iler yardımcı olmamızı sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi