İphone Tamir Gördüğü Nasıl Anlaşılır

Akıllı cep telefonları artık hayatımızın olmazsa olmazları arasında ilk sıradalar. Birçok marka ve modelde milyarlarca cep telefonu dünyanın her yerinde satılmakta ve kullanılmaktadır. İkinci el cep telefonu piyasası da birçok kullanıcıya hitap etmektedir. Bazı kullanıcılar ise sıfır telefon dışında ve belirli markalar dışında cep telefonu edinmeyi reddetmektedir.

Her kullanıcıya ayrı hitap eden birçok cep telefonu modeli ve Özellikleri vardır. Kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap niteliğinde üretilen her yeni model cep telefonu bir sonraki cep telefonunun zeminini oluşturur özelliklere sahip. Bazı markalar ise ürettikleri telefonlar ile kullanıcıları kendilerine hayran bıraktırmaktadır. Apple iPhone cep telefonları bu grubun baş temsilcisi bir markadır.

İphone Furyası

İphone marka cep telefonları dünyanın her yerinde oldukça popüler cep telefonlarıdır. iPhone birçok özelliği kendisine hastır. Gelişmiş teknolojinin tüm imkânlarını kullanabileceğiniz telefon örnekleri iphonedadir.

İphone kullanan kişiler bu telefonun kullanım özellikleri ve kullanım kalite güzelliği sebebiyle başka markaları kullanmayı tercih etmemektedir. Birçok farklı versiyonu bulunan iPhone her piyasaya sunduğu yeni üründe adından uzunca bir süre söz ettirmektedir.

İphone Dikkat Çeken Özellikleri

iPhone kamera çözünürlüğü ve ekran kalitesi bakımından en başarılı telefon markalarından biridir. Kullanılan en küçük parçaya kadar orijinal parça seçen iphone bu özeni ile de alkış toplamayı başarmaktadır. App Store ile iphone işletim sistemi ile rahat kullanılabilecek birçok uygulama hizmetleri de kullanıcılara sunuluyor. Sağlık uygulaması ile iphone acil durum tuşuna dokunan kişilerin doğru bilgilere ulaşıp hastaya doğru müdahale yapılmasını sağlarlar.

Telefonumu bul özelliği ile iphonee bir ilki gerçekleştirerek kaybolan telefonunuza bir uygulama ile kolayca ulaşmanızı sağlar. Ayrıca İphone görsel bildirim uyarı sistemi de oldukça beğenilen bir başka özelliğidir. iPhone cep telefonu satış piyasanın da gözde markasıdır. Bazı fırsatçı satıcılar kullanıcıların iPhone merakını kullanarak dolandırma yoluna gitmektedir. Parçası değişmiş, yenilenmiş veya az kullanılmış iphonelari sıfırmış gibi satmaya çalışırlar. Peki, iphone tamir gördüğü nasıl anlaşılır?

Tamir Görmüş iPhone

Apple bazı donanım problemi olan iphoneleri toplar ve özelliklerini yenileyerek piyasaya sunar. Bu özellikteki iphonelere refurbished denir. Apple bu şekilde piyasaya sunduğu telefonlar için orjinal iPhone göre daha az fiyat ister. Ama dışardan anlaşılması mümkün olmayan bu değişikliği fırsata çevirmek isteyenler orjinal gibi bu telefonları satmak isterler. iPhone sahibi olmak isteyen birisi İphone tamir gördüğü nasıl anlaşılır anlar.

Apple satışa çıkardığı iphoneleri beyaz bir kutu ile gönderir. Bu kutunun üzerinde seri numarası ve model numarası kodludur. Normal satış yapan yerler bu kutuyla satış yapmaz.

Bir diğer iphone tamir gördüğü nasıl anlaşılır sorusuna cevap ise cep telefonunda gövde çiziği olmasıdır. Gövde çiziği olan iPhone tamir görmüştür.

Yıpranmış veya eksik aksesuar olması da iphone nün tamir görüp görmediğini gösterir

Apple web sitesinde bulunan seri numarası kontrol sistemi ise en güvenir ve kesin iPhone sistemidir. Cep telefonunuzun ayarlar bölümünden seri numarasına ulaşıp bu numarayı kaydedin. Daha sonra Apple web sitesinde seri numarası kontrol sistemine bu numarayı girin. Ardından altta çıkan güvenlik kodunu da ilgili yere girin ve devam tuşuna basın. Sonuçlanan kontrolde telefon etkinleştirilmesi var çıkarsa Telefonunuz sıfır değil bunu anlayabilmek mümkün. Eğer sonuç telefon etkinleştirilmesi yok çıkarsa buradan cep sıfır olduğunu anlayabiliriz.

iPhone Tamir Gördüğü Gösteren İşaretler

  • Gövde de çizik olması
  • Aksesuarlarda eksik, yıpranmış olması
  • Seri numarası
  • Model numarası
  • Apple web sitesinde çıkan kontrol cevabı
  • Garanti süresinin normalden az olması

iPhone Telefon Ücretleri

Birçok kullanıcının tercih ettiği iphone özellikleri kadar fiyatıyla da dikkat çekiyor. Birçok modeli olan iPhonenun her modeli yüksek fiyatlarla piyasada yerini almaktadır. iPhone kullanımına alışmış ve vazgeçmeyen kullanıcılar bu telefonlara bazen araba parasından daha fazla para öderler.

iPhone her yeni modeli piyasaya sürmeden aylar önce milyonlarca alıcısı hazır olan bir markadır. Kalite ve özgünlükte birinci sıraya yerleşen iphone yüksek fiyat konusunda da birinci sıradadır. Sağlamlığı, gelişmiş işletim sistemi ve orjinal parçaları sebebiyle yüksek fiyata satılan iphonelar Apple güvencesi verdikleri içinde çok fazla kullanıcının tercih ettiği mobil cep telefonlarıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi