iPhone Telefonumda Titreme Var Görüntü Yok Sorunu

iPhone telefonumda titreme var görüntü yok sorunu genelde birtakım yanlış uygulamalar sonucunda ortaya çıkar. Pek çok kullanıcının karşı karşıya kaldığı bu durum genelde iphone titreme sorunu olarak bilinir. Yapılan araştırmalar sorunun genelde yazılım kaynaklı olduğunu göstermiştir. Ancak donanım kaynaklı problemlerden de bahsetmek mümkündür. Bu nedenle sorunun tam olarak nelerden kaynaklandığını bulmak için birtakım çözüm yollarının denenmesi gerekir. Bunun dışında sorunun çözümüne ulaşmak için profesyonel bir destek alınması gerekir. Tabi öncelikle kullanıcıların kendi imkanları ile çözüme ulaşmaya çalışmalarında ve çeşitli yollar deneyerek titreme sorunu üzerinde kafa yormalarında fayda vardır.

iPhone telefonumda titreme var görüntü yok sorunu genel olarak iPhone telefonların DFU modunda restore edilmesi ile ortaya çıkar. Çoğu zaman ekranın hemen alt kısmında bir titreme meydana gelir. Bunun yanında görüntünün de tam olarak gittiği zamanlar olur. Yaşanan bu sorunda ekrandaki titreme kendiliğinden kolay kolay gitmez. Eğer donanım kaynaklı bir sorun değilse yaşanan sorunu çözmek için çeşitli çözüm yolları bulunur. Ancak donanım kaynaklı bir sorun olması halinde ekran değişimi yapılması gerekebilir. Buna rağmen ekran değişimi öncesinde yazılım kaynaklı çözüm yöntemlerinin denenmesi her zaman için ön plandadır. Bu yüzden öncelikle yazılım kaynaklı olduğu tahmin edilen bu sorun için yapılması gerekenlere daha yakından göz atalım.

iPhone Telefonumda Titreme Var Görüntü Yok Sorunu Nasıl Çözülür?

iPhone modellerinin bazılarında sıkça görülen ekran titreme problemleri, ekranda istenmedik görüntülerin ortaya çıkmasında etkili olmaktadır. Ayrıca iphone 6 ekran titremesi en çok sorun yaşanan modeller arasında karşımıza çıkar. Yazılım ya da donanım kaynaklı herhangi bir nedene bağlı olarak ortaya çıkan bu sorun çeşitli yöntemler ile çözüme ulaştırılabilmektedir. Şimdi, sizler için iPhone modellerinde ekran titremesi olmasının yanında görüntü yoksa nasıl çözümler üretilebilir? Daha yakından göz atalım.

  • Çözüm konusunda ilk olarak yapılması gereken iPhone’a birden fazla restore atmaktır. Hatta bu sayı 3, 4 veya 5’e kadar çıkabilir.
  • Telefon birkaç defa restore edilmesinin ardından tamamen kapatılır ve hiçbir şekilde açmadan en az 12 saat en fazla ise 24 saat bir kenarda bekletilir.
  • Daha sonra ise orijinal şarj aleti ile telefon açılmadan şarja takılır ve ortalama 6 saat kadar şarjda bekletilir. Bu esnada telefon biraz ısınabilir, ancak endişe edecek bir durum söz konusu değildir.
  • Yeteri kadar beklenmesinin ardından iPhone açılır ve kullanmaya başlanır. Bu şekilde ekran titremesine etkili bir çözüm bulmak çoğu zaman için mümkün olur.

iPhone Telefonumda Titreme Var Garantiye Girer Mi?

Yukarıda yer alan yöntemlerin uygulanması ile ekranda titreme ve görüntü sorunu çözüme ulaştırılamadığı durumlarda donanım kaynaklı bir problemden şüphelenmek yanlış olmaz. Böyle bir durumda ekranın bazı parçalarının ya da tamamının değişmesi gerekebilir. Yani çözüm yolları işe yaramadığında kalıcı çözümler elde etmek için ekran değişimi yapılması gerekir. Ekran değişimi içinse profesyonel bir destek alınması gerekir. Eğer telefonunuzun garanti süresi devam ediyorsa ve ekranda kullanıcı kaynaklı bir sorun yoksa ekran değişimi garanti kapsamında değerlendirilir. Ancak ekrandaki titreme ve görüntü sorunu kullanıcıya bağlı bir sorun olarak ortaya çıktıysa garanti kapsamında değerlendirilmez ve ekran değişimi ücretli bir şekilde yapılır.

iPhone Telefonumda Titreme Var Görüntü Yok Sorunu İçin Kaliteli Çözümler

iPhone ekranlarınızda yaşadığınız titreme sorunları için siz de hemen firmamıza gelebilir ve kısa sürede çözüme ulaşabilirsiniz. Firmamız, siz müşterileri için telefon ekranlarında titreme ve görüntü yok sorunlarına hızlı ve kaliteli çözümler sunar. Öncelikle yazılım kaynaklı çözüm yolları denenir ve eğer sorun donanım kaynaklı ise ekran değişimi yapılır. Ayrıca ekran değişimlerinde parça ve işçilik garantili hizmetler sunan firmamız, aynı zamanda konusunda uzman bir ekiple çalışır. Tamir ve onarım sırasında telefonlarınız hiçbir şekilde zarar görmez ve içindeki bilgiler silinmez. Bunların yanı sıra her zaman en uygun fiyatlar ile ekran değişimi yapılır ve düşük maliyetli bir hizmet anlayışı ön plana çıkar. Ekranda titreme ve görüntü yok sorunları için siz de bizi tercih edin ve profesyonel bir hizmet alma imkanını elde edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi