iPhone Touch id Sorunu Ve Kesin Çözümü

iPhone touch id sorunu ve kesin çözümü hakkında detaylı bilgiler sunacağız. Pek çok iPhone kullanıcısının yaşadığı problemlerden biri olan touch id etkinleştirme konusunda sizlere yardımcı olacağız. Siz de bir iPhone kullanıcısı olarak aktaracaklarımız sayesinde touch id etkinleştirilemiyor hatası çözümü konusunda bilgi edineceksiniz. Yaşadığınız bu sorundan nasıl kurtulacağınızı öğreneceksiniz. iPhone kullanıcılarının güvenlik açısından en çok önem verdikleri touch id, hatasıdır. Kullanıcılar için oldukça sıkıntılı bir sürecin ortaya çıkması kaçınılmazdır. Birçok iPhone kullanıcısı bu hata nedeniyle güvenlik açısından korunmasız hale gelir. Yaşana bu sorunun bir an önce çözüme ulaştırılması gerekir.

iPhone touch id sorunu ve kesin çözümü nasıldır? bu konuda merak ettiğiniz her şey burada. Siz de iPhone kullanıcıları için güvenlik dendiğinde ilk akla gelen touch id özelliğinde birtakım sorunlar yaşıyorsanız ve çözüm konusunda ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, sizlere sunacağımız çözüm yolları sayesinde bu sorunu kendiniz aşabilir ve touch id özelliğini sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Eğer siz de iPhone telefonunuzu yeniden açtığınızda touch id bu iphone’da etkinleştirilemiyor hatası ile karşılaşıyorsanız, şimdi bu sorunun çözümlerine daha yakından bakalım.

iPhone Touch id Sorunu Nasıl Çözülür?

iPhone kullanıcılarının sık sık yaşadığı sorunların başında gelen touch id problemi, kullanıcıların güvenlik açısından telefonlarında birtakım zaafların meydana gelmesin enden olur. Özellikle kişisel bilgilerine önem veren kullanıcılar, touch id özelliğinde sorun yaşaması durumunda kendilerini güvende hissetmezler. Hatta iPhone telefonlarında bu ayarı yapmaya çalışan kullanıcıların touch id ayarlaması tamamlanamıyor çözüm nedir? şeklinde başlıklar ile internet ortamında yaşanan soruna çözüm aradıklarını söylemek yanlış olmaz. Şimdi touch id sorunu yaşayan ve aynı zamanda çözüm arayan bir kullanıcının bu durumda ne yapması gerekir? detaylı bir şekilde inceleyelim.

  • İlk olarak yapılması gereken iOS’in en güncel sürümüne sahip olduğundan emin olmak gerekir. Eğer iOS sürümünüz güncel değilse hemen sürümü güncellemeniz sorunu çözebilir.
  • Touch id kullanımı sırasında parmaklarınızı temiz olması
  • Ana ekran düğmesinin üzerinin de temiz olması gözden kaçırılmaması gereken bir durumdur. Bu nedenle hem parmaklar hem de ana ekran düğmesi iyice temizlenmeli ve ana ekran düğmesi tüy bırakmayan bir bez yardımı ile güzelce silinmelidir.
  • Touch id kullanımı sırasında tanımlanan parmağın ana ekran düğmesi etrafında yer alan metal halkalara kadar dokunacak şekilde oturtulması gerekir. Eğer tanımlanan parmak ana ekran düğmesi üzerine tam olarak yerleştirilmiyorsa touch id çalışmayabilir.
  • Telefon ekranında yer alan koruyucu kılıf, ana ekran düğmesinin etrafında yer alan metal halkaları kapatması da yine touch id özelliğinin çalışmamasına sebebiyet verir. Bu nedenle ekran koruyucunun kontrol edilmesi ve ana ekran düğmesinin üzerine gelmemesine dikkat edilmelidir.
  • Eğer daha önce tanımladığınız parmak izi ile touch id’yi kullanamıyorsanız, başka bir parmak izi tanımlamanız da yine soruna çözüm getirebilir.
  • Eğer telefonda ekran değişimi yapılmış ise değişim sırasında touch id’ye verilen bir hasar da yine özelliğin çalışmamasına neden olur ve bu yüzden ekran değişimi sırasında dikkatli olunması gerekir.

Touch id sorunlarında donanım kaynaklı bir problem olmadığı sürece her kullanıcı kendi imkanları ile yaşanan bu sorunun üstesinden gelebilir. Ancak donanı kaynaklı bir problemin olması halinde kullanıcıların profesyonel bir yardım alması ve touch id değişiminde bulunması gerekebilir. Böyle bir durum karşısında ise yapılması gereken aşağıdaki gibidir.

iPhone Touch id Sorunu İçin Çözümün En Doğru Adres

iPhone telefonlarda sıkça görülen touch id problemlerine hızlı ve güvenilir çözümler sunan firmamız, aynı zamanda profesyonel altyapısı ve son teknoloji ekipmanları ile siz müşterilerine hizmet verir. Bunun yanında parça ve işçilik garantili hizmetler ile sizleri her an güvence altına alır ve tamir ve onarım sonrası yaşadığınız sorunlarda ücretsiz olacak şekilde tekrar hizmet almanıza olanak sağlar. Firmamız ile iPhone model telefonlarınızda yaşadığınız tüm sorunları en kısa sürede giderebilir ve kaliteden ödün vermeden çalışmalarını sürdüren firmamız sayesinde profesyonel bir hizmet alabilirsiniz. iPhone touch id problemleri için siz de bizi tercih edin, telefonunuz her zaman güvende kalsın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi