iPhone Wifi Güvenlik Zayıf Sorunu

iPhone Wifi Güvenlik Zayıf Sorunu; iPhone telefonlarınızda farklı internet ağlarına bağlanmak istediğinizde bazen karşınıza bağlandığınız Wi-Fi adının hemen altında “güvenli olmayan ağ” uyarısı ile karşılaşırsınız. Böyle bir durumda çoğu zaman endişe edilecek bir durum yoktur. Özellikle de evinizde kendi Wi-Fi ağınıza bağlanıyorsanız. Bu uyarının nedeni ise oldukça basit bir düzeltmeden kaynaklanır.

iPhone Wifi güvenlik zayıf sorunu meydana gelmesinde ana etken bağlanılan internet ağının şifreleme türüdür. Wi-Fi ağları genelde 3 farklı şekil şifrelenir ve bunlar WEP, WPA ve WPA 2 olarak karşımıza çıkar. Wi-Fi ağlarının şifreleme türü WPA 2 seçilmediği durumlarda ise iPhone telefonlarda “güveli olmayan ağ” uyarısı alınır ve böyle durumlarda kullanıcılar kendi evlerindeki Wi-Fi ağlarına bağlansa bile tedirginlik yaşar.

iPhone Wifi Güvenlik Zayıf Sorunu Nasıl Çözülür?

WPA 2 olmayan şifreleme türüne sahip Wi-Fi ağlarında yaşanan iphone wifi güvenlik zayıf uyarısı çözümü oldukça basittir. Aşağıdaki adımları uygulayarak Wi-Fi ağınızın şifreleme türünü değiştirebilir ve bunun ardından iPhone telefonlarınız ile bağlantı kurduğunuzda karşılaştığınız uyarıyı tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. İşte güvenlik uyarısı için yapmanız gerekenler;

  • Öncelikle modem ara yüzüne giriş yapın.
  • Bunun ardından ara yüzden kablosuz ağlar yazan sekmeye tıklayın.
  • Buradan kablosuz ağ şifreleme türünü WPA 2’ye çevirin. Muhtemelen burada WEP ya da WPA seçilmiş durumdadır.
  • Bu değişikliğin ardında modeminizi yeniden başlatın ve iPhone telefonunuz ile tekrar Wi-Fi ağına bağlanmayı deneyin.

Yapılan değişiklik sonrasında iPhone telefonunuz ile tekrar bağlanmanız halinde güvenlik uyarısı almamanız gerekir. Eğer hala böyle bir durumla karşılaşıyorsanız, iPhone telefonunuzda yazılımsal bir problem olabilir Sorun devam etmesi halinde profesyonel bir destek almak ve güvenli olmayan ağlar konusunda içinizi rahatlatmanız önemlidir. Bu nedenle sizleri alanında uzman personel kadrosu ile profesyonel hizmetler sunan firmamızda kesin çözümlere davet ediyoruz. Bizimle iletişime geçerek telefonunuzda yaşadığını sorunu belirtebilir ve iphone wifi güvenlik önerisi kaldırma gibi sorunlarınıza bizimle çözüm getirebilirsiniz. Yapmanız gereken sadece bizimle iletişime geçmek ve bunun ardından kaliteden ödün verilmeyen hizmet aşamalarımızı daha yakından görmek kadar kolaydır.

 

iPhone Wifi Güvenlik Zayıf Sorunu” te bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi