Kırık Ekrana Kırılmaz Cam Takılır Mı?

Kırık Ekrana Kırılmaz Cam Takılır Mı? En sık sorulan sorular arasında yer alıyor. Gelin hep birlikte bu soruya cevap arayalım. Akıllı telefon kullanımı artık herkes tarafından yapılmaktadır. Fakat akıllı telefon kullanımı her ne kadar geniş olsa da telefon fiyatları bir hayli yüksektir.

Bu nedenle akıllı telefon kullanımı yaparken dikkatli olunmasında fayda vardır. Zira telefona herhangi bir zarar geldiğinde parça değişim ücretleri pek çok kişi için bir hayli yüksek olacaktır. Özellikle telefon kasasının ve telefon ekranının ayrıca korunması gerekir. Akıllı telefon kullanıcılarının maruz kaldığı sorunların en büyüğü ise telefon ekranındaki kırıklardır.

Kırılan ekran ücretleri bazen bir ikinci el telefon fiyatı kadar yüksek olabiliyor. Bu nedenle akıllı telefon kullanırken telefon ekranına kırılmaz cam takılmasında fayda vardır. Ama çoğu kişi gerek iş yoğunluğu sebebi ile gerekse ihmalkarlık nedeni ile telefonlarına kırılmaz cam takmayı aksatabilir.

Bu da telefonun en ufak bir darbede cam çatlamaları yaşanmasına neden olacaktır. Eğer daha uzun ömürlü bir telefon kullanımı yapmak istiyorsanız telefon ekranına mutlaka kırılmaz cam kullanmanız gerekir.

Kırık ekrana kırılmaz cam takılır mı? Sorusu da telefon kullanıcıları tarafından sıkça sorulur. Kırık ekrana cam takmak çok bir anlam ifade etmez. Çünkü ekran zaten kırılmıştır. Fakat telefon ekranının ufak bir alanı kırılmışsa kırığın daha da çoğalmasını engellemek istiyorsanız telefon ekranına kırılmaz cam takabilirsiniz.

Kırık Ekranlı Telefonu Kullanmak Zararlı Mı?

Kırık Ekranlı Telefonu Kullanmak Zararlı Mı? Sorusunun cevabı eğer telefon ekranınıza herhangi bir koruyu önlem almadıysanız ve telefon ekranı kırılmışsa bu ekranı yaptırmadan kullanmak telefonun ömrünü kısaltacaktır. Dolayısı ile çok zararlıdır.

Bu nedenle ekran çatlaması ya da ne ufak bir kırılma durumunda hiç vakit kaybetmeden hemen ekranı yaptırmanız da fayda vardır. Kırık ekranı yaptırmaya vaktiniz yoksa ya da daha sonra yaptırmayı düşünüyorsanız bir koruyucu ekran bandı ya da kırılmaz cam kullanarak bir süre daha kullanabilirsiniz. Fakat kırık ekranlı telefonu kullanmak telefon için oldukça zararlı olacaktır.

Kırık Ekrana Koruyucu Takmak Doğru Mu?

Telefon ekranı kırılmışsa cihazın ömrünü uzatmak için hemen orijinal ekran taktırmanız gerekir. Kırık ya da çatlak ekran kullanmak hiç doğru değildir. Çünkü ekranı kullanırken kırık bölümlerin daha da büyüyüp genişlemesi olası bir durumdur.

Kırık ekrana koruyucu takmak çoğu zaman yapılan durumlardan biridir. Eğer kırık ekranı yaptırmak istemiyor ve bir süre daha o şekilde kullanmak durumundaysanız o halde kırık ekranın üzerine orijinal kırılmaz can takabilirsiniz. Kırılmaz camı takarken de ekstra dikkatli olmanızda fayda vardır. Aksi halde kırık bölüm daha da genişler.

Kırık Ekrana Jelatin Takılır Mı?

Pek çok kişinin merak ettiği konuların başında kırık ekrana jelatin takılır mı? Sorusudur. Bazen telefon bazen de tabletlerde yaşanan ufak köşe kırıkları daha büyük sorunları da beraberinde getirebilir. Bu nedenle ekran için direk yetkili servislerden destek alınması gerekir.

Fakat bu süreçte kırık ekranın daha da büyümemesi için kırık ekrana jelatin takılması daha uygun olacaktır. Kırık ekrana jelatin takarken yine işinin uzamanı bir kimseden destek alınması doğru olacaktır. Çünkü yapılan en küçük hata bile telefondaki ya da tabletteki ekran kırılmalarının büyümesine neden olabilir.

Kırık Ekran Çatlamaları Nasıl Giderilir?

Kırık ekran çatlamaları için yapılabilecek pek bir işlem yoktur. Ekranın tamamen değişmesi gerekir.  Eğer cihazınızda ekran çatlamaları ya da kırılması söz konusu ise mutlaka kırıkların büyümeden ve ekranın içine toz girmeden tamir edilmesi gerekir. Eğer cihazınızın ekranında ufak köşe çatlamaları mevcutsa kırılmaz cam ya da jelatin ile çatlamaların büyümesinin önüne geçebilirsiniz. Fakat bu durum ekranlarınızı düzeltmez.

Kırık Ekranlı Telefonu Kullanmak Doğru Mudur?

Kırılmış ekranlı telefonu kullanmak doğru değildir. Zaten çoğu zaman kırılan ekranlarda dokunmatikler çalışmayacaktır. Bununla beraber bazı ekran kararmaları da meydana gelecektir. Cihazlarda sıkça yaşanan bu problemlerin önüne geçmek için ilk olarak cihazınıza kırılmaz cam takmanızda fayda vardır.

Elbette kırılmaz camlar hiç kırılmayacak ya da çatlamayacak anlamına gelmez. Bu nedenle telefon ya da tabletlerinizde kırılmaz cam olsa dahi mutlaka dikkatli kullanmanız gerekir. Ekran kırılması gibi durumlarda ekranın ısıl işlemle dikkatli bir şekilde çıkarılması ve yeni ekranın takılması gerekir. Bu işlem için mutlaka telefon yetkili servislerinden destek alınmalıdır. Isıl işlem yaparken telefon en ufak bir hatada tamamen bozulabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi